SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

bzyku123456    0

U mnie w całym kwietniu nie spadła ani jedna kropla deszczu. Z pierwszym pokosem można się pożegnać.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

malo tego ze nie pada to noce jeszcze u nas przymrozki sa jakby noce cieplejsze byly to bu to jeszcze jakos roslo a tak to lipa

niby po przymrozkach deszcz przychodzi tylko najpierw musza sie skaczyc przymrozki w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmm przyzwoite plony. Ciekawie powiedziane. Ja to się martwię czy w ogóle co będzie zbierać lub czy warto będzie w lipcu gdzie wjeżdżać kombajnem... Gadałem z wujem i on od 3 dni zaczął wozić wodę beczkowozem. Na zboża nie wozi bo trochę sporo wywozić wodę na 30ha. Nawadnia łąki żeby się saletra rozpuściła. Krowy w końcu na pastwisko trzeba wygnać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

jak to moj dziadek mawiał suchy kwiecień mokry maj żyto niczym gaj. tyle ze jak narazie to te żyta co krok to krzok jak mawia moj znajomy. oby maj był wyjątkowo wilgotny bo jak nie to d.......... i mozna bedzie powiedzieć tym razem moje przysłowie jak nie popada to wieś w długi zapada. miejmy nadzieje moze GÓRA nas poratuje.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

zobaczymy czy będzie jutro padało, dzisiaj narobili tyle nadziei że ma przyjśc deszcz... a moze gdzieś już zaczyna na zachodzie popadywac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

w mazowieckim gwiazdy swieca i ani jednej chmurki do deszczu daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

U mnie miało padać już parę razy i jeszcze ani razu nie padało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u mnie przedwczoraj pokropilo i to wszystko a wiatr i chmury sa codziennie :)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U mnie nie jest źle bo w studni jest jakś metr poniżej poziomu dopiero jak spadnie do 2m to będzie klopot. A co do upraw to nie widać że brak wody bo jeszcze łodygi traw lub zbóż nie powiędły jak zaczną się chylić do ziemi to będzie już sucho, ale deszcz mógłby popadać w tym tygodniu. Są nadzieje że w środe ma padać już w całej Polsce!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Panowie jakiemu źródłowi jeśli chodzi o zapowiadanie pogody ufacie ? ;] ja często sprawdzam pogodę na wp.pl ;] a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja patrze na onecie i ma dziś padać u mnie według niego no i faktycznie jest zachmurzone niebo ale narazie nie pada. Albo w pracy słucham jeszcze na bierząco w radiu Eska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

czego sie tak tej suszy boicie? Pasuja wam te ceny co sa teraz na zboza? Ja tam uwazam ze ta susza to nic zlego i przynajmniej po zniwach dobrze swoje produkty sprzedamy :)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Tak Jak bedzie co sprzedac :)

 

Watpie w wyzsze ceny Lepiej sie im bedzie oplacalo sciagnac zboze nawet z mozambiku :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Moze bedzie taka sytuacja jak w zeszlym roku:D Zeby tak jeszcze byly bardzo obfite deszcze w calej europie podczas zniw :)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@xsc widzę że się rozmarzyłeś na całego :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Mam nadzieje na opady w srode :) W kilu serwisach pogoda dla mojego regionu identyko wiec moze cos z tego wyjdzie :)

Jak stawy wszystkiego nie sciągną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze bedzie taka sytuacja jak w zeszlym roku:D Zeby tak jeszcze byly bardzo obfite deszcze w calej europie podczas zniw :)

"xsz" nie kracz bo jeszcze wykraczesz :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

@deer Wiesz @xsc Jest po 3 dniach wolnych :)

 

Moze jeszcze nie wrocil z wczoraj do nas zywych :)

 

Bez obrazy @xsc,wkoncu tylko pozartowac nam pozostalo :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

xsc a ja chce zeby zboze bylo tanie bo kupuje a suszy nie chce , ja mam duzo zwierzat to zboze musze kupowac , u nas tez mialo padac i nie pada


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

każdy mówi na swoją stronę

jedni chcą kokosy za zboże inni za trzode a jeszcze inni za mleko

 

SUSZA może jedynie wpłynąć na wyższe koszty uzyskania dochodu


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Ja u siebie obsiewam 34 ha oziminami a tylko 3 ha jarymi. Ostatnio w mojej okolicy padało jakoś w marcu. Oziminy jeszcze jako tako sie trzymają ale są słabo rozkrzewione;/ a jare jak narazie to powschodziły ale wystarczyła byle minimalne wzniesienie i już jest łyso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Dobre prognozy idą :)

U nas dzisiaj chwilkę popadało. Ale patrząc wczoraj na pogodę mogę powiedzieć że będzie deszcz, krajowy :)

U nas ma padać po trochu ale codziennie aż do niedzieli ;O


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@lukotek a jaki bedziesz miał dochód jak skosisz 2 tony pszenicy z ha?? Chyba ze w twojej okolicy susza nie jest tak odczuwalna bo u mnie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u mnie tez sucho , od początku wiosny był tylko jeden obfity deszcz co uratowało trochę oziminy ale znowu jare żadkie bo było sucho przy zasiewach ale mimo tej suszy zboża są wyjątkowo ładne wiec narazie zapowiadają się obfite plony tylko problem z chorobami straszne nasilenie mączniaka jest :) a ty "mały" xsc to chyba chcesz żeby cię przełozyć przez kolano i wlać ci paskiem po gołej d... za takie pisanie co?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj