SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

ferdek1    8

U nas to ksiądz kropidłem lepiej leje niż deszcz pada -susza


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

u nas zlało wczoraj od 17 do24 lało i to mocno na polach kałuże stoją i na 30 cm mokra ziemia głębiej nie było potrzeby wbijać szpadla .współczuje i deszczyku życzę bo chyba to tylko pozostało pozdrowienia


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

No ja też mieszkam na pomorzu i też od miesiąca nic nie padało, a jeszcze na dodatek od 2 tygodni przymrozki. a zboża jare to całe żółte i padły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U nas ze dwa dni temu padało... teraz ma być piękny weekedn i na poniedziałek albo wtorek znowu deszcze zapowiadają ale tylko lekkie ;/


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M506    0

U mnie w okolicy nie było deszczu już od kilku tygodni i wogulę się nie zanosi na deszcz. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Powiem wam panowie że w województwie śląskim w okolicach częstochowy robi się nie ciekawie... Od około mięsięca nie spadła kropla deszczu a słońce nieźle grzeje. Żyto na słabszych kawałkach zaczyna mi już miejscami żółknąć od dołu. Jeżeli w najbliszym tygodniu nie popada to będzię źle B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

W moich rejonach też jest susza. Na pszenicach widać objawy, żyto ma się nieźle.

 

Żyto ci żółknie bo ma zbyt mało azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
W moich rejonach też jest susza. Na pszenicach widać objawy, żyto ma się nieźle.

 

Żyto ci żółknie bo ma zbyt mało azotu.

U mnie żyto z azotu jeszcze w ogóle nie skorzystało.... Na polu leży tak jak było posiane. Na dołkach żyto się trzyma ale na górkach to polowa jest żółta.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Dzis jest Marka wiec ostatni dzien siewow i u nas wszyscy na sile sieja to co jeszcze nie posiali. B)


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem zobaczyć jak się ma sprawa z burakami cukrowymi i na polu sucho no i nie równomiernie wschodzą szczególnie na górkach. W zbożach trochę lepiej ale na razie będzie jeszcze sucho na pewno kilka dni.

Przydało by się deszczu.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M506    0

Ja też coś słyszałem że ma padać w całej Polsce tylko nie wiem kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

U nas jest susza zboze ledwo powschodzilo (zyto) a o deszczach to tylko brzdegola (czyt. mowia) w tv a deszcza nie widac.

Narazie u nas to sa przymrozki w nocy.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

deszcz ma być w wtorek bądź w środę

u mnie też są przymrozki.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

A ja wiem kiedy będzie padać w całej Polsce. I to jest pewne jak amen w pacierzu.

 

W żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pod warunkiem ze będą żniwa.... Dzis się przejechałem rowerem z 10 km odemnie i miejscami to jeszcze trochę i na życie nawet krów nie będzie na co wypędzić. O koszeniu to będzie można zapomnieć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Coś nie tak macie z żytem, na tej roślinie najpóźniej widać efekt suszy i głodu. Toż to chwast.

 

Na polach jestem na bieżąco i fakt, pszenica jest przygłodzona, ale żyto ma się w miarę dobrze. Owszem widać efekt suszy, ale to na starszych dolnych liściach i na słabych pędach, które i tak pójdą do redukcji. Pędy plonotwórcze mają się na razie ok. A nie mam deszczu od ponad miesiąca, żyto rośnie na glebie od 4 do 6 klasy.

 

Gorzej jak przywali susza w czerwcu i nie naleje kłosa, wtedy zamiast zbóż kosić będziemy plewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak sobie jechałem rowerem to się zastanawiałem jak tu przeżyć ten rok... nie wesoło się zanosi. W jednym miejscu rzepak był spalony nawozem. Chyba nie warto już tego ratować. Szkoda ze nie mam aparatu cyfrowego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Nigdy wiecej jarych zboz :D

Dokładnie, my nawet jeczmien ozimy zaczeliśmy siać :D

 

 

Koledzy mając możliwość podlewania, warte jest podlewanie zbóż mając blisko "zasoby"?

Chodzi mi o prąd i czas na przestawianie zraszacza -nie takiego małego bo promień rzutu wody miałby około 20m :D

 

Wiadomo ze 10-20ha nie podleje, ale 2 moze 5ha możnaby się pobawić...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj