SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fenol    4

póki co nie ma co biadolić kluczem do sytuacji będzie maj, u mnie popadało przed świętami ale pod drzewami i tak sucho było, wschody jarych są dobre, nawet łubiny wyszły pięknie. Jak już wcześniej ktoś pisał teraz z kukurydzą będzie trudno do wycyrklowania, dopiero będzie jak przyjdzie przymrozek jak rośliny będą wychodzić B) a później susza je załatwi do końca...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

o ile wiem to na opady sie nie zanosi wrecz przeciwnie ma byc coraz cieplej....wiec szykuje sie susza...wszyscy co sypneli w tym roku nawozy straca..takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad92    0

zgadzam się z kolegą @MartineZ, byłem ze znajomym w niedzielę na polu i jeszcze nawóz leży, a na deszcz się nie zanosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Unas na podlasiu to jak 2tyg temu posiałem jare to nic deszczu nic niewschodzi i na 90% to na straty spisuje bo w żadnej pogodynce niezapowiadają deszczu.Rzepak se radzi jakoś a ozime to tylko po RSM dają nadzieje na plon areszta to szajsowo wyglonda awdodatku tydzień przymrozków by,ł i wogóle to zimno i nic nierośnie toteż szacuje sie narazie że plon może być słaby awmaju zapowiadają po 30stopni to susza mórowana przynajmniej unas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

owies na glinie ma problem przebić się na powierzchnię bo jest skorupa. musi popadać bo będzie kiepsko. naszczęście w tym roku posialem caly nawóz na jare pod korzeń. deszczu oczywiście nie widać


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

noi mam złe wiadomości w większości polski deszczu nie będzie do niedzieli , a po niedzieli nie wiadomo;(

@farmermf a nawozy dawałeś?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

umnie woj. pomorskie od miesiąca bez kropli deszczu;/;/;/;/;/;/;/;/;/;/;/;/;/;


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zaczyna padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

darek16 ja to nawozów pod jare to tylko polifoska a azot to w RSM jak poszpilkuje bo jak leży w suchym to i z azotem nie pokiełkujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

U mnie dziś z dobrą godzinke popadało. Choć troche to pomoże tym roślinom B)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

u mnie ostatni deszcz to był śnieg i deszcz ze śniegiem w końcu marca od tego czasu padało 2 razy raz 0,5 mm 2 raz 1,5 czyli nie padało

wschody jęczmieni na najlepszych ziemiach -przeważnie tragedia 30-50%, na najsłabszych 2 dni temu jęczmień zrobił się biały od przymrozków (przy gruncie było -6'C) więc też ciekawie nie jest

niektóre plantacje buraków szlak trafił od przymrozków a niektóre będą przesiewane bo rolnicy dostali trefne nasiona

19 kwietnia jadąc trasą toruń-poznań widziałem pojedyncze kwiaty rzepaku, poza tym nie wiem co jest rzepakom czy zimne noce czy susza ale nie wyglądają za ciekawie.

zboża ozime - pola są przeważnie łaciate, na 99% że z powodu zbyt późnego wysiania azotu na wiosnę

pierwszy raz w kwietniu (17) uruchomiłem deszczownię - przeważnie zaczynam od połowy maja, w zeszłym roku wyjątkowo z początkiem maja

cały czas patrze na prognozy pogody i dookoła jak deszczu nie widać tak nie widać

Mimo tego że nie ma deszczu i niewiele jest wilgoci w glebie to jak narazie nie jest źle bo nie ma wysokich temperatur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas pada od wieczora B) troche pomoze to roslina B)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

u mnie teżw okolicach Lublina nie pada od miesiąca , jare zboża powschodziły ładnie ale oziminy siedzą, brak opadów, w tym roku kto rzadko posiał te będzie płakał jak dziecko we mgle, jeszcz tydzień bez opadów i masakra w jarych.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie padało prawie całą noc od godziny 23 ale jeszcze nie wiem ile napadało,ale kałuże są duże to troche napadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

u nas w nocy wiało i było pochmurno lecz nawet kropelka nie spadła z nieba B) teraz juz sie przejasnia a poza tym jest zimno na dworze ja naszczescie nie zasiałem nic z jarego ale jak widziałem sasiadów na V klasie normalnie mróz go załatwił całe pola żółte B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

U nas nie jest źle B) Jakiś tydzień temu popadało troche i było ok, dzisiaj w nocy dość mocno deszczyk popadał, po niedzieli zasieję się kukurydze bo noce są na razie bardzo zimne :/


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

u mnie przydal sie pozadny deszcz przed sianiem kukurydzy bo w polu sucho jak pieprz i sie kurzy:/


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

napodlasiu to ja sie deszczu niespodziewam aco najwyżej śniegu bo juz tydzień przymrozków i susza -masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj