SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

stasiex    24

Poznań- zaczęło padać!

 

Problem w tym, że najmocniej padało w centrum, a na zachodnich i wschodnich przedmieściach prawie wcale. Z Polibudy nie szło wyjść, a wokół mojego domu suchutko <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niby u nas ulewy zapowiadają i to nawet we wschodniej części Dolnego śląska największe ale u mnie jakoś nic z tych chmur :(

 

thug na jakiej stronce śledzisz jak się przemieszczają chmury dla Dolnego śląska z góry dzięki za info

Ja korzystam z radaru czeskiego. http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/rad/data_jsradview.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Prawie, a raczej wcale. Jeszcze tydzień i kombajnu ze stodoły nie wyciągam :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dawne wałbrzyskie też nikt deszczu nie widział :(


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Kuj-Pom pow. sępoleński nic od dwóch tygodni nie padało. Ani deszcz ani grad czy żaby z nieba. Znowu z pól za dużo plonu nie będzie ;[.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie wczoraj z rana opadał, po południu juz przewracałem siano. A 20 km ode mnie takie rzeczy sie działy:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

gmina Teresin dziś całą noc spokojnie padało bez gradu ani ulew w pszenicy 5cm przemiękło nie za dużo ale na trochę wystarczy bo już była tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

i u mnie w końcu popadało.. delikatnie, równomiernie ale całą noc...

dobre i to bo już się bałem...


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Z kolei w kujawsko pomorskim było(wczoraj 1.06.11r) tak, że w jednym miejscu lało a 10 km dalej dwie kropki spadły. Dzwoniłem do domu i powiedziano mi, że w Mogilnie spadł grad, ulice i piwnice zalane, straż wypompowuje wodę z piwnic a powiat Żnin prawie bez opadów. Ojciec był w polu to przemiękło na ok 1 mm (milimetr!!) Długoterminowe pogody wróżą coś na wtorek-czwartek. Oby popadało bo źle się robi w ozimych łanach.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dolnyśląsk Legnica ostatnio padało????????


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1

Rozumiem ze ten znak zapytania mówi wszystko u nas płn-wsch część dln śląska przy granicy z dawnym kaliskim zero deszczu od 3 maja czyli od śniegu wszystko schnie na potęgę tak dalej będzie to będziemy kosić tylko niecki na polach bo reszta wyschnie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u mnie przedwczoraj spadło 10 mm deszczu . nie jest zle , pielnikiem jak objezdzalem buraki praktycznie sie nie kurzyło , na kilka ten dni przystopuje susze a po niedzieli mowia opady takze jestem dobrej mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

Mazowsze suche.. przynajmniej u mnie... grzmi tylko.. a wody-null... <_<

porażka... pszenżyto mi usycha.. :( już nie mówię o owsach które by teraz chętnie piły wodę.. porażka... kiepskie żniwa będą jak i sianokosy.. nie wiem jak u was ale u mnie nie ma bardzo co kosić.. <_<


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A u mnie na brak wody nie moge narzekac od 13 maja pada co kilka dni i najczesciej bardzo solidnie ostatnio w srode tak popadalo ze gumacza mozna bylo zostawic na polu kukurydzy, a pszenica na 4 i 5 klasie wyglada bardzo ladnie oby tak bylo dalej to w zniwa bede mial co kosic

Wspolczuje wam koledzy tej suszy bo 10 km odemnie nie padalo juz chyba z 3 tygodnie i tam jest juz dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1

Mazowsze suche.. przynajmniej u mnie... grzmi tylko.. a wody-null... <_<

porażka... pszenżyto mi usycha.. :( już nie mówię o owsach które by teraz chętnie piły wodę.. porażka... kiepskie żniwa będą jak i sianokosy.. nie wiem jak u was ale u mnie nie ma bardzo co kosić.. <_<

nie łam się tyle mogę napisać u nas też susza jak diabli dln śląsk nic na to nie poradzimy u nas wszystko zaczyna usychać a nasz ministerek prawi jak to jest susza we Francji w płn Niemczech chinach USA ale o Polsce zapomniał tak samo jak zapomniał o plantatorach tytoniu i buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

ministerka to z szubienicą można ożenić... heh... każdy rolnik dobry tylko nie rodzimy.. <_<


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

U mnie w Łódzkiem w powiecie zgierskim w gminie stryków

pada dosyć regularnie przejdzie burza co 4 - 5 dni

ale teraz zapowiadają upały po 30 stopni i może być ciężko

Maj był wyjątkowo mokry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

jak pada to nie narzekaj i nie wymyślaj problemów do przodu :) U mnie susza a 15 km ode mnie pięknie zlało... to się nazywa dopiero wk***i..jąca sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

hehe wczoraj bylem w ośrodku w Dobieszkowie nie daleko Strykowa i zauwazylem ze spadane konkretnie . u mnie troche padało ostatnio licze na deszcz po niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1980    0

Powiat Złotów północna Wielkopolska 2 tygodnie nic deszczu dziś 29 stopni jare zboża na słabych ziemiach już padają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie padalo cos we wtorek ale nie duzo , dzien w dzien po 28-33 st :/ masakra i tak sucho jak cholera . Teraz by sie przydalo caly dzien deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj