SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

xemit --> nie rozumiem o jak cel ma twoja wypowiedz.

Chcesz powiedzieć że nie widząc i nie znając moich pól wiesz lepiej niż ja czy wody starczy czy nie?

 

Myślę że post nie był aż tak skomplikowany by sprawiał trudność w jego zrozumieniu

Ilość wody utraconej w wyniku parowania bezpośrednio z gleby jest ułamkiem procenta tej, która zostaje utracona w wyniku transpiracji.

Post napisałem tylko dlatego że nie uwzględniłeś w swoim tego procesu, a przecież jest on najważniejszy w bilansie wodnym. Zasobność twoich pól w wodę nie była tematem postu i nie przejawiam nią żadnego zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ufffffffff polało wczoraj w nocy i rano :D na 10 dni spokojnie starczy. - okolice Siedlec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

u mnie nadal sucho... :/

 

do tego upał...


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie od 15 marca spadło 37mm ;[ . Ostatnie "obfite" opady były 3 maja całe 4mm :( . Później to po 1-2 mm. Po niedzieli idzie w ruch deszczownia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

U mnie kukurydza się zwija, zboża są beznadziejnie, susza od miesiąca nie padało... nie będzie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U mnie właśnie porządna ulewa przeszła. Teraz pada mżawka... To bez wątpienia największy opad deszczu u mnie w tym roku. Jestem z południowo-zachodniego łódzkiego. A u Was jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

u nas dalej nic płn -wsch część dolnośląskiego

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

zapowiadali ze na zachodzie ma spaść od 10 do 40 l wody/ m2 i nic, ani jednej kropli. czekam żeby cokolwiek spadło bo susza straszna w tej chwili straty w uprawach szacuje na jakieś 50%. Jak nie popada jeszcze przez tydzień to aż strach pomyśleć co będzie na polach....Szkoda gadać.Najchętniej wydzierżawił bym chmurę deszczowa, żeby solidnie zlało moje pola. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja na pograniczu łódzkiego z wielkopolskim , wczoraj sie max błyskało ale ani kropli , na gorszych ziemiach juz owse sie robia siwe i żytka białe wiec jest krytyczny moment , ozime u mnie wygladaja ok na jednym polu troche juz przepala pszenice ozima ale to niewielkie ilosci , oziminy jeszcze przetrzymaja którys dzien ale jare to z dnia na dzien beda usychac. wczoraj robilem wielorakiem w burakach to pył niesamowity , dymiło sie jak cholera , pracownik tylko kichał od kurzu :D

 

no własnie maj i pszenica super ale pamietaj ze ta pszenica przy temp 30 stopni i brakow opadow w czerwcu zmienic moze całkowicie oblicza jej wyglodu w lipcu jak bedziez miał zieloniutka no to mozna sie cieszyc , u mnie narazie susza ale licze ze bedzie ok jeszcze przed nami 50 dni konkretnej wegetacji

dokładnie , trzeba pamietac ze jak przyjdzie krytyczny moment braku wody , kiedy ziarno sie nalewa to bedzie masakra. juz kiedys była taka sytuacja ze jare zboza nie wyrosły w słome z kolei ozime miały sucho w najgorszym momencie i plon jarych był niegorszy niz ozimych zbóz. oczywscie jezeli zboze dłuzej zielone to bedzie lepsze. w tam tym roku juz mowili jakie jare beda piekne , upał 40 stopni przyszedł w połowie lipca i jare załatwił w tydzien czasu i plon był przecietny. także prognozy są bardzo zmienne głownie przez pogode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zapowiadali ze na zachodzie ma spaść od 10 do 40 l wody/ m2 i nic, ani jednej kropli. czekam żeby cokolwiek spadło bo susza straszna w tej chwili straty w uprawach szacuje na jakieś 50%. Jak nie popada jeszcze przez tydzień to aż strach pomyśleć co będzie na polach....Szkoda gadać.Najchętniej wydzierżawił bym chmurę deszczowa, żeby solidnie zlało moje pola. Pozdrawiam

skąd jesteś dokładniej? € mnie spore zachmurzenie od wczoraj wieczór ale deszczu z tego nie będzie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas dalej nic płn -wsch część dolnośląskiego

W Boże Ciało lubi popadać, więc nie ma obawy że nie popada. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Może dzisiaj coś spadnie widzę na radarach ze się koło nas kręci

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

skąd jesteś dokładniej? € mnie spore zachmurzenie od wczoraj wieczór ale deszczu z tego nie będzie ;[

 

 

okolice Babimostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U nas od godziny dość porządnie pada,chociaż zboża troche odbiją:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Eryko widzę, że WLKP a w Poznaniu nic nie pada.

W kuj-pom, powiat Żnin w nocy dwie kropki, na razie sucho. Zboże zaczyna odczuwać- zwłaszcza pszenica bo pszenżyto ma się dobrze.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

małopolska okolice Tarnowa grzmi i co chwilę coś popada,ale bez ulewy i tym bardziej bez gradu którego zapowiadali :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dawne pilskie ,wszyscy oglądający prognozy pogody w wszelakich telewizjach widzieli że w nocy i dzisiaj będzie lało w całej polsce zacznie się właśnie od zachodu liczyliśmy na ten deszcz a tu nic kosiłem łąki bo gdyby miałem słuchać te telewizyjne gwiazdy nigdy bym nie skosił ,widzę że połowę tego co w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

u mnie grzmi i to bardzo... ale ani kropli.. :(


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Poznań- zaczęło padać!


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

niby u nas ulewy zapowiadają i to nawet we wschodniej części Dolnego śląska największe ale u mnie jakoś nic z tych chmur :(

 

thug na jakiej stronce śledzisz jak się przemieszczają chmury dla Dolnego śląska z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    19

Od 2 tyg nic. zboża jare marnieją z dnia na dzień.

Ziemia popękała na kilka cm.

Podkarpackie na wsch od Rzeszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj