SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

pawel321654    0

to widocznie wcześniej was bardziej dotknęła susza a teraz opady omijały, :) u mnie pada co drugi dzień czasami co dzień :D i mogę powiedzieć, że ziemia ma wody pod dostatkiem i starczy jej jeszcze na bardzo długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u meni może padać co drugi dzień :) potem niech nie pada bo żniwa :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

U mnie ostatnio mało pada....w tym tygodniu tylko w nocy ze wtorku na środę solidne dolało, i troszkę wczoraj w nocy, ale to już mało....wcześniej padało 18 czerwca, a jeszcze wcześniej to za dużoby wymieniac... :) Ale w końcu ciepło się zrobiło i wszystko ładnie zaczęło rosnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

widocznie klęska deszczy nie zajęła całą Polskę, ale na pewno nikt za sucho nie ma czy się znajdzie ktoś co mu od kwietnia nie padało? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

tragedia z tym deszczem jęczmień ozimy zaczyna się osypywać będą straty jak nie przestanie padać, ziarno czernieje choroby atakują!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

u mnie jak padało to az woda stała na polu gdzie jest piach tyle było wody a teraz juz jak jade to sie kurzy i nic nie znac tego deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

powiem tylko tyle leje z przerwami od dwóch tygodni u mnie a w sam piątek tylko spadło ok150l.wody na m2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U mnie już jakieś 5 dni nie padało mocno tylko jeden dzień kropiło lekko a reszta sucha ale co to za pogoda jak cały czas są chmury.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na polu w owsie i pszenżycie stoi woda. Owies w tym miejscu jest żabie po kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

u mnie już nie pamietam kiedy nie padało.

Jak będą takie mokre żniwa to będe musiał ciągnikiem kombajn po polu naciągać, bo sam na pewno nie pojedzie w tym bagnie.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

U mnie dzisiaj słońce zaświeciło i się zrobiła nawet ładna pogoda tylko pod wieczór spowrotem wróciły opady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Wreszcie pierwszy dzień od dłuższego czasu bez deszczu. Nareszcie siano będzie sechło :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

no to tylko w twoim rejonie...ja bylem na polu zobaczec jak zboza wygladaja to jak lunelo to musialem biegnac do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Oj duchota to i u mnie straszna :D nic nie robie a plynie po mnie, nie znoszę takiej pogody :) Ale już widzę chmurki nie pewne się wywalają także burza będzie jak nic, byleby nie taka jak na płd były :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

lepiej niech nie pada bo mam 2 ha siana do sprasowania i 5 ha do koszenia jeszcze 1 pokos !!! :)

 

a u mnie 29 stopni w cieniu pogoda nie do wytrzymania :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
u mnie jest dzis duchota jak sam... dokladnie 28 stopni w cieniu normalnie skwar. no ale nareszcie moze sie kukurydza wezmie, ale popoludniu maja byc burze i na to wychodzi ze będzie bardzo mocna burza.

to jest dopiero początek wtorek środa po 33 mówią, żeby nie te burze to by luks podeschło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie dzis patrzyłem do 31 stopni w cieniu dochodziło. Strasznie ciezko cos w taka pogode robic lepiej w domu siedziec. Ale lepsze to niz ulewy no i zboza beda zaczynac dojzewac :D

 

Ale cos mówili ze w Niedziele ma dosc duzo u mnie padac ale moze sie nie sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Deszczu mam już serdecznie dosyć - od kilku dni robota strasznie się ślimaczy, nie ma możliwości choćby zrobienia oprysku na stonkę... Pocieszające jest to, że temperatura jest dość wysoka, więc proso powinno "wystartować".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja wczoraj talerzowałem po pszenicy i ...... twardo :D Talerzówka nie chciała wchodzić. Obciążyłem jo (ponad 100kg) i dopiero był efekt. I tak musiałem robić po 2 razy. Gdzie ta woda co padała??? Wczorajszy deszcz to w 95 % spłynął do rowu...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj