Polecane posty

pawel131    0

Mam zamiar kupic agregat uprawowy i się zastanawiam jaki wał jest najlepszy? Pojedynczy, podwójny, z dociskiem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Zależy jakie masz ziemie ale moim zdaniem najlepszy będzie podwójny. Zawsze uprawi lepiej niż pojedynczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

przede wszystkim uprawiam owies i przenżyto. 3,2 m będzie dobry do mf 3080? On ma 105 km, ale mam górki na polu. A ten docisk się przydaje czy to samo co bez docisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Moim zdaniem mf nie będzie miał problemów z 3,2 nawet jeżeli masz górki. Najwyżej pod górę możesz wrzucić mniejszy bieg i pójdzie na pewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
Mam zamiar kupic agregat uprawowy i się zastanawiam jaki wał jest najlepszy? Pojedynczy, podwójny, z dociskiem czy bez?

Co do wału to lepszy byłby podwójny z dociskiem...

Jeśli naprawde chcesz kupić agregat, to polecam Ci kupić coś używanego i zachodniego... będzie w tej samej cenie, ale napewno bedzie lepsze i dłużej Ci posłuzy... Zresztą jak każdy zachodni sprzęt w porównaniu do polskiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeszcze gdyby zamiast kół kopiujących miał z przodu wał strunowy który kopiuje teren lepiej niż koła aha i przed tym wałkiem dobrze żeby była włóka.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

pawel131@ a może chciałbyś aktywny z hydropakiem i siewnikiem odrazu, lub nabudowanym co??? tak wogóle to ile masz $$$ do wydania na ten agregat???

aha i napisz ile ha miałby rocznie obrabiać... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

http://www.allegro.pl/item620330853_agrega..._k_r_o_n_e.html

http://www.allegro.pl/item620955643_agregat_aktywny.html

coś takiego może by Ci pasowało??? (oczywiście na cene i inne rzeczy nie patrz, to taki tylko przykład). tylko nie wiem czy ten twój mf da rade... w sumie powinien dać, ale nie po oranym, tylko np. po kultywatorze itp...

a uprawione będziesz miał jak na stole i będziesz zadowolony z pracy tej maszyny... Żaden bierny agregat nie dorówna temu aktywnemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

pewnie że można, czemu nie, ale jeśli masz naprawde piachy, to kup lepiej bierny, bo aktywny będzie zbędny... klase podałeś 4, 5 więc rozumiem że masz lekkie ziemie czyli piachy tak???, może coś by sie znalazło z biernych... a tak wogóle to ty chcesz nim bezpośrednio po orce jechać czy jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No to jak masz gliny to naprawde polecam aktywny... mamy taki agregat z siewnikiem i bardzo jesteśmy zadowoleni z pracy, wszędzie jest ładnie uprawione i przede wszystkim równo, napewno ty również będziesz zadowolony... tylko zastanów sie czy nie lepszy byłby 2,5m... wtedy mógłbyś jechać bezpośrednio po orce i byłaby możliwość założenia siewnika na ewentualny hydropak :D Co o tym myślisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

a ciągnik rzeczywiście ma tak ciężko że nie dałby sobie rady mój mf z 3 metrowym przed siewiem? Może jeszcze powiem że są u mnie dosyć duże góry, a w dołach długo jest mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj