Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz07120

Case JX 90 czy Proxima Plus 90

Polecane posty

mister    54

Piszecie że zetor to ciągnik niższej klasy to pomiędzy zetorem a case jest aż taki przeskok technologiczny??? może mi to ktoś wyjaśnić skoro oba modele są podobne nie mają dużo elektroniki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No właśnie zetor będzie lepszy jak dla niego gdyż jest chyba cięższy i mniej wywrotny, case JX jest tak zrobiony że bez tura jak się szybko w zakręt wejdzie to można nieźle leżeć albo i koziołkować.

Ja osobiście jeśli do tura to bym radził JX niż proxe, a co do wyglądu to mi się za bardzo te nowe proxy nie podobają, te starsze były ładniejsze, no ale to nie pokaz piękności.

Tylko by właśnie trzeba gdzieś popatrzeć jakieś testy tych dwóch ciągników. Bo to co podaje producent to jedno a to ile ma naprawdę to drugie. Według producentów to proxima plus 9541 i case JX 90 mają tyle samo KM ale według testów to zapewne moc zmniejszy się o 3 do 8 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Szanowni koledzy nie wdawajmy się w polemikę który koncern lepszy ZETOR lub CNH bo to faktycznie ma sensu porównywać to tak jak mrówkę do słonia. Niemniej jednak użytkownicy ZETOR-a moim zdaniem nie są gorsi od tych co jeżdżą Case JX z całym szacunkiem dla obu marek. Uważam że Case JX to produkt na nasz rynek gdzie liczy się cena i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić że Zetor akurat od JX jest ciągnikiem zdecydowanie lepszym a wybór Zetora jest dobrą alternatywą z jakością nie jest źle. Co do JX to się zastanówcie jakim cudem jest on w porównywalnej cenie jak Zetor a takim że do końca żaden z Was nie wie dokładnie gdzie co jest robione, w jakim kraju, pochodzenie JX to Turcja itd cena cena cena, wielu kupuje nie ciągnik ale teoretyczny prestiż no bo zawsze się można pochwalić że mam Case a nie Zetora. Jak by się każdy z Was zagłębił w szczegóły techniczne co jak jest skonstruowane to wyjdzie co i jak. Szału technicznego JX nie przedstawia i technicznie ZETOR mu nie ustępuje. Na plus JX mogę uznać teraz silnik 4500l IVECO z serii NEF jest naprawdę dobry bo ten stary 3,9l to bardzo słaba jednostka. Krótko bo nie mam zamiaru więcej się wypowiadać i kłócić jak wielu z Was wybór należy do każdego sam zresztą płaci swoimi pieniędzmi ale nie emocjami się kierujmy tylko chłodną kalkulacją co dla nas jest lepsze.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Wiesz to porównanie że ktoś się woli pochwalić że ma JX niż Zetora to nie porównanie.

Bo ja na przykład mając zwykłego Ursusa C-360 nie czuję się gorszy od posiadaczy john deerów, gdyż ja lubię ludzi za to jacy są a nie za to co posiadają. A chwalić to się mogą amerykańce, kupują coraz większe bryki aby tylko być lepszym od sąsiada ale my żyjemy w Polsce. W kraju, w którym pieniądz jest szanowany a ludzie przechwalają się ale nie są głupi i zamiast wydać kasę na drogi sprzęt kupią tańszy, który mu dorównuję i się tego n8ie wstydzą.

Oczywiście coraz więcej ludzi kupuje coś dlatego że sąsiad ma takie coś, ale bez przesady, tym bardziej w rolnictwie, tu się wybiera sprzęt dobry i dobiera się go do swoich potrzeb i wymagań a nie po to aby komuś oko zbielało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

MCKYLO skoro mamy sie kierowac chlodnymi kalkulacjami ty tez bys mogl tak robic. powiedz mi na jakiej podstawie stwierdzasz ze jx jest slaby?? ze za kilka lat wyjdzie co i jak?? skad ty to mozesz wiedziec??powiedz mi tez chce to wiedziec!! moze masz jakies informacje do ktorych zwykly smiertelnik nie ma dostepu. ide o zaklad ze nikt nie wie ktory bedzie bardziej wytrzymaly i mniej awaryjny bo nikt nie prowadzi statystyk na miare DEKRY czy TUV'u w przypadku traktorow.

 

cena - jx na nasz rynek?? hmm wydaje mi sie ze jx jest w ofercie wszedzie tam gdzie gdzie CNH jest wiec praktycznie na calym swiecie. dlaczego jx kosztuje tyle co zetor?? gdyby oba produkowali w czechach za czeskie korony mozna byloby dywagowac ale jeszcze pare lat temu za jx90 notabene skladanego chyba wtedy w turcji (z pneumatyka) trzeba bylo zaplacic 146tys. w zeszlym roku za ten sam model plus klima (5 tys) trzeba bylo dac 132tys a wiec roznica w cenie 19 tys PLN. powiedz mi ile kosztowala proxima w 2004/2005 roku?? w ogole nie wziales uwagi kursow walut ktore byly w ostatnich casach bardzo korzystne przy zakupie zachodnich maszyn.

To ze czesci pochodza z calego swiata jest rzecza absolutnie normalna. Czy ja mam nie kupic niezlego samochodu jakim jest toyota bo skladaja ja w turcji, silnik, przekladnia kierownicza pochodzi z polski a inne podzespoly Bog wie skad?? nie. Wieksze korporacje stosuja taki model postepowania, ktory lezy u podstaw rozwoju naszych cywilizacji, jest to podzial pracy. zawsze ktos bardziej wyspecjalizowany zrobi cos lepiej albo tak samo dobrze ale taniej.

 

Parametry techniczne - jesli chodzi o zwykla proxime to jx jest absolutnie porownywalny(ustepuje tylko udzwigiem choc nikt nie napisal ile udzwigu ma proxima za koncowkami. mam ulotke w domu gdzie pronar o udzwigu 4.5 tony 610mm poza koncowkami ma niewiele wiecej udzwigu co jx rowniez za koncowkami! to nie zart choc wiem ze w ulotkach jest sporo bledow- trzeba byloby to sprawdzic). masa jest bardzo zblizona. silniki obecnie lepsze na pewno sa w jx a najbardziej ich charakterystyka - ladnie ciagna juz z jalowych obrotow w zetorze trzeba troche je wkrecic - chyba kazdy uzytkownik to potwierdzi. w jx mozna wziac lub jest juz w standarcie pompa 61l - przyda sie przy turze.

 

komfort w kabinie w moim subiektywnym odczuciu jest taki sam chodz w zwyklej proxie trzeba wiekszej sily uzywac do zmiany biegow, w plusie za to ladnie chodza. wielkosc kabiny - ktos slusznie zauwazyl w jx ma jakowaty ksztalt i przydaloby sie porownac rozpietosc srodkowych slupkow. jeden pasazer na pewno bedzie mial wygodnie na foteliku w proxie(jesli nie jest zbyt wysoki- ja ledwo moge zmiescic nogi) w jx wygoda pasazera bedzie mniejsza ale spokojnie da sie usiasc. interesuje mnie jedna rzecz( pytanie do uzytkownikow) czy na dluzsza mete nie denerwuje was ten fotelik gdy jest nieuzywany??

 

@MCKYLO wiem ze czesci beda drozsze do Case ale bylbym wdzeczny gdybys podal kilka przykladow "koszmarnych" róznic w cenie z uwzgledniem czy czesci sa fabryczne czy sa to zamienniki zarowno w przypadku zetora i case.

 

chcialem dodac ze jestem uzytkownikiem jx90 ale napewno nie mam klapek oczach i nie uwazam go za niewiadomo jak wypasiony sprzet ale moim zdaniem nie ustepuje zetorowi a od zwyklej proxy w caloksztalcie jest jednak lepszy glownie za sprawa silnika.

 

co do pytania postawionego w temacie uwazam ze powinienes wybrac proxime plus ze wzgledu na bardziej rozbudowana skrzynie i polbiegi oraz wieksza mase choc pamietajmy ze przy predkosci roboczej np. 7 kmh(traktor 80 kilka koni i masie niewiele ponad 4 tony) uciag wynikajacy z masy znacznie przewyzsza uciag wynikajacy z mocy, wiec jesli nie dzwigasz ekstemalnie ciezkich narzedzi( np obrotowka 4 skibowa) lub na co dzien nie wyrywasz drzew czy wyciagasz ciezarowek z blota nie bedzie to az tak istotna kwestia.

masa mojego jx wazonego na elektronicznej wadze wyniosla(standartowe obciazniki plus 200kg z tylu i 15 litrow paliwa) 4279 kg

kolega z AF wazyl swoja proxime power(masa chyba zblizona do plusa) i wyszlo mu 4580 kg zdaje sie ze z kompletem obciazenia bez paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2
Napisano (edytowany)

to ja dodam tez swoje trzy grosze a to dlatego ze mam td5050 a to to samo co case jx-a wiec moj td z nowym silnikiem na pusto spala 4,5l i miesci sie w tym bez problemu chc nie powiem ze nie spali 10-12 l ale to wpługu UG tur 4*40 na naprawde twardej glinie i idzie jak przecinak-silnik jest mocny i nic go nie zatrzyma a jesli chodzi o mase to moj td z obciążnikami z przodu w tyle nie ma wazy 4450kg w tym paliwa ponad 30l tak ze nie jest taki lekki. Pracuje równiez z agregatem uprawowo siewnym ares LZ i ciągnie go pieknie-przodu nic nie podnosi nawet jak jest pełna skrzynia zboza jest naprawde stabilny i podnosi go bez problemu tak wiec opinia ze ma słaby podnośnik nie jest zbyt trafina-o proximie nic nie na pisze bo nie posiadam tego ciągnika i niech sie wypowie na jej temat jej użytkownik i wtedy porównajcie ją z moją wypowiedzią-dodam ze w td biegi chodzą jak w samochodzie czylli bardzo lekko. Do macko case jx i new holland nie są produkowane z gorszych materiałów niz wieksze serie tych marek tylko poprostu są pozbawione elektroniki i dlatego są tansze wiec jak nie jesteś czegoś pewien to niepisz i nie wprowadzaj ludzi w błąd bo po przeczytaniu twojego posta sam bym moze nie kupił tego ciągnika .

 

to ja tez dodam swoje trzy grosze poniewaz ma td5050 a to jest to samo co case jx-ciągnik na pusto spala koło 4,5l i mieści sie w tym bez prblemu i wcale nie pyrka wtedy na wolnych obrotach choc nie powiem ze nie spali 10-12l ale to w pługo UG tur 4*40 i to na twardej glinie ale silnik daje sobie świetnie rade i jest naprawde bardzo mocny-pracuje tez z agregatem uprawowo siewnym ares LZ i podnosi go bez problemu nawet gdy skrzynia jest pełna przodu nic nie podnosi i jest naprawde stabilny a wiec opinia ze ma słaby podnośnik nie jest zbyt trafna. Ciągnik wazy 4450kg z obciąznikami z przodu ,w tyle ich brak wiec wag tez nie jest mała choć w prospektach piszą inaczej-MCKYLO CASE JX I NEW HOLLAND TD wcale nie są robione z materiałów gorszej jakości -są tansze bo pozbawiono ich elektroniki i to dlatego wiec jk nie wiesz to niepisz takich bzdur bo to naprawde śmiesznie-robiłeś jakies badania materiału czy co-jakość podzespołów jest taka sama jak w większych seriach tych marek-np. silnik jest taki sam jak w T5000 I NAPEWNO PRZETRZYMIE DW SILNIKI ZETORA. dodam jeszcze ze piegi chodzą jak w dobrej klasie samochodzie.przepraszam ze dwa podobne posty-poprostu poprostu myslałem ze poprzedni sie skasowal-jeszcze raz przepraszam.

 

Nie pisz posta pod postem!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Właśnie tak bo nawet jeśli ktoś kupi audi za 300 tysi i szpanuje bo to niemieckie nie zawodne części i nie podrabiane to jest w błędzie bo jak już będzie okazja remontowania tego auta po kilku latach i zdejmie osłonę silnika i zobaczy,że każda część jest produkowana gdzie indziej a większość w chinach to się zdziwi.

Każdy ciągnik jest dobry ale to że JX jest zrobiony ze słabszych materiałów bo jest tańszy od większych braci to już przesada. Nie wiesz to nie nabijaj postów. Chcesz się kłócić to nie na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

pomyłkwo napisałem post pod postem i zaraz %-panowie to troszke przesada bo przeciez przeprosiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ale to tylko ostrzeżenie a nie ban. Pół roku minie i można zdjąć. Musimy trzymać się regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam case jx 90 i bardzo dobrze się spisuję mam go dwa latai robiłem tylko pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padla ci pompa wtryskowa czy hydrauliczna?, bo znajmomy kupił JX90 i ma problem z hamulcami po prostu zgineły,teraz czeka na serwis.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi padła pompa hydrauliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ale przeciążyłeś ją czy jakaś niedopracowana była i się popsuła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba przeciążyłem .Ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można przeciążyć pompę hydrauliczną może pracować na max wydajności i to wszystko.Pewnie była jakaś felerna ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I też stary olej raz wlałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ładnie do dwu letniego ciągnika lać olej ;),był jeszcze na gwarancji i czy uznano ją?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety nie . Kosztowała 850zł .W mojej okolicy ccccchwalą tesz nw hollandy. I mam zamiar kupić z seri t5000. Opłaca się. Czy ktoś ma ciągnik tej seri jak to się sprawuje.

 

Niestety nie . Kosztowała 850zł .W mojej okolicy chwalą tesz nw hollandy. I mam zamiar kupić z seri t5000. Opłaca się. Czy ktoś ma ciągnik tej seri jak to się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No nie ładnie do nowego ciągnika stary olej wlać, no ale czasem tak bywa, jest mało a do sklepu daleko więc trzeba jakiś stary lub inny wlać.

Massey.... uwierz mi pompę można przeciążyć, znam takich cwaniaczków, co wszystko potrafią rozwalić, nawet nie wiedząc, że to co robią to może coś zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pompa jest zabezpieczona zaworem upustowym, także nie da się jej przeciążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale raz mi się zdarzyło nalać stery olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj