Zaloguj się, aby obserwować  
look2305

Która skrzynia w 16145/16245 lepsza?

Polecane posty

look2305    0

Jaka skrzynia jest najlepsza do zetora 16245:3biegowa,4biegowa,czy 4biegowa szybka?Która jest najmniej awaryjna w tym modelu i dlaczego?Czy zmiana rozmiaru kół w 16245 z r38 na r34 spowoduje,że skrzynia pod mniejszym obciążeniem stanie się trwalsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

ja bym wybram 4 biegową zwykłą ale zalerzy jak bedziesz exploatował ciagnik mozesz szybko ale wiecej zabawy ;)

a z kołami to dowaliłes co ma R38 do R34 to jest poprostu inna felga koła te same zadne wieksze w R34 koło jest wieksze pod wzgledem grubosci gumy od felgi do ziemi a mniejsza felga a R38 odwrotnie

ja bym wybram 4 biegową zwykła chyba ze transport za szybka moze sie posypac ale i moze długo słurzyć zalerzy jaki operator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2305    0
ja bym wybram 4 biegową zwykłą ale zalerzy jak bedziesz exploatował ciagnik mozesz szybko ale wiecej zabawy :)

a z kołami to dowaliłes co ma R38 do R34 to jest poprostu inna felga koła te same zadne wieksze w R34 koło jest wieksze pod wzgledem grubosci gumy od felgi do ziemi a mniejsza felga a R38 odwrotnie

ja bym wybram 4 biegową zwykła chyba ze transport za szybka moze sie posypac ale i moze długo słurzyć zalerzy jaki operator ;)

Miałem w modelu 7045 taki problem:co około 500mth zużywał się cały układ różnicowy od zbyt wielkiego obciążenia. Tym obciążeniem były koła r34 i agregat upr.-siew. To jest na 100% ta przyczyna, bo wujek mial 6945 i te same maszyny, a kola r28 i nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

jesli tak to ciekawe co ma ruznica R34 i R38 jak srednica opony jest taka sama

ze co ze felga w R38 jest wieksza to o to ci chodzi a co to za ruznica

a jesli twojemu wujkowi dobrze chodził to twoj był zajechany albo nie wiem jak go exploatowałes

w jakim czasie robiłes te 500mth ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2305    0

Dla przykładu Ursus 1224 z kołami r38 gruberuje pole 1h, a na kołach r34 45min.CZy to nie jest dla ciebie różnica?Ten sam ursus na r38 spalił 12,5l/h, a na r34 11l/h,Czyli na mniejszych kołach ma lżej, bo większe koło wykonuje mniej obrotów w tym samym czasie.Poza tem romiar jest w calach, a jeden cal a 2,54cm, czyli pomiędzy r38, a r34 są 4 cale różnicy, czyli ok. 10cm. W swoim gospodarstwie posiadam ursusa 1224 i zetora 8145 i zetor jest niższy od ursusa o więcej niż różnicę w rozmiarze kół. Ciągnik na większych kołach jest szybszy, al złabszy, a na mniejszych wolnieszy, ale mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

ja bym brał 3 bo to jest typowa skrzynia do ciężkiej pracy choć mało w niej przełożeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla przykładu Ursus 1224 z kołami r38 gruberuje pole 1h, a na kołach r34 45min.CZy to nie jest dla ciebie różnica?

 

Większe koła - szybciej jedzie więc nie rozumiem dlaczego wolniej robi skoro szycbciej jedzie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba po to jest skrzynia biegów żeby dobrać prędkość, na większych kołach dajesz bieg niżej i masz tą samą prędkość co na mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

My mamy 16245 na kołach r38 i 3 biegi i myśle że dla tego ciagnika jest to najlepsza skrzynia poniewarz jest dosyć szybka i wytrzymała. jak będziesz brał to tylko na kołach r 38 bo r34 sa za małe do tego ciągnika troche podmokłe pole i już siedzisz

pozdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
jesli tak to ciekawe co ma ruznica R34 i R38 jak srednica opony jest taka sama

ze co ze felga w R38 jest wieksza to o to ci chodzi a co to za ruznica a jesli twojemu wujkowi dobrze chodził to twoj był zajechany albo nie wiem jak go exploatowałes

w jakim czasie robiłes te 500mth ??

 

różnica jest taka kolego ze opony niskoprofilowe w ciagnikach nie są stosowane i opona na felge R38 ma większą średnice od R34 bo profil ma ten sam przekrój czyli jest o 4" (cale) wyższa to jest o 10,16 cm więc średnica ma jednak znaczenie - dzięki kołom o wiekszej średnicy mamy mniejszy poslizg co przekłada się na lepsze wykorzystanie momentu obrotowego na półosiach - i dlatego w ciagnikach od zawsze stosowane są koła o duzej średnicy w osiach napedowych

 

co do wyboru skrzyni to zależy do jakich prac będziesz wykorzystywał ciagnik

 

3 - biegowa - to wg mnie badziewie ta skrzynia jest źle zestopniowana - w naszym 1614 (a jest to ta sama skrzynia) w agregacie uprawowo-siewnym musisz męczyć sie na pierwszym biegu - nie dość że pola nie ubywa bo jedziesz wolniej to ma do tego niezłe spalanie - ta skrzynia nadaje się chyba jedynie do orki i głębosza

 

4 - biegowa zwykła - w tym przypdaku idealna do prac polowych - biegi dobrze zestopniowane - nie ma przepaści pomiędzy poszczególnymi przełożeniami jak w 3 biegowej - od biedy w transporcie też da rade przyzwoicie pracować ale jesli częściej jezdzisz w transporcie niz pracujesz w polu to polecam szybka skrzynię 4-biegową w polu może być mniej porzyteczna ale na trasie to jest cos pięknego

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

no masz racje mechanizatorek trwałem w błedzie ale nikt nie jest omylny

ja o czym innym myslałem i co innego pisałem sorki za wprowadzenie w bład ;)

ale i tak wybrał bym skrzynie cztero biegową wolną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy w 8245 lepiej wchodzą biegi niż w 8145 i 8045?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj