Skocz do zawartości
Kanuni5125

Wiejskie jedzenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Jedzenie
massey15    0

A ja to najbardziej lubie jeść na kolacje szczególnie kanapki z szynką , pomidorem i cebulą (mógłbym to jeść codziennie). Oprócz tego lubie jajecznice i kiełbase odpiekaną w plasterkach ( i jeszcze kaszankę z miodem :P ).

Manio1523A    0

A ja najbardziej lubię jak babcia zrobi kluski z twarogiem i skwarkami. Zawsze babcia musi dorabiać jak ja do miski się dobiorę :P

marekczarna    0

Uuuu.

Kiełbasę robioną przez z nas z własnym masłem i chleb który mama jeszcze piecze. :P

Albo zamarynowane żeberka i uwędzone, no i schabowe i rosół bez żadnych kostek rosołowych tylko z kaczki lub wieprzowy z odpowiednimi warzywami itp.

Podsmażane ziemniaki z cebulką i jajkami lub skwarki z cebulą i koniecznie świeży swojski chleb. :P

A i jeszcze lubię kanapkę z serem zmieszanym z śmietaną, do tego swojski chleb i kiełbasa, do tego zimne mleko.

A na upały najlepsza zimna maślanka. :P:P:P

Wiadomość z agroFakt.pl

zdruj77    1

kiszka kiełbasa wątrobianka (jak ktoś nie wie to pasztet) schabowy kiszona kapusta

zetorek12    0

no ta ja się wypowiem ja lubię chleb z swoim masłem,smalec, mielone skwarki, kiszone ogórki, kiszona kapusta, kiszka, kiełbasa, wątrobianka, schabowy, jajecznica, kluski i główne dania prażynki z ziemniaków sałatka i do tego kompot a i oczywiście rosół z kury (koguta sąsiada) a y lato zimna woda ze studni i zimne piwo.

kubaldo    1

najbardziej lubie barszcz czerwony z ziemniakami , barszcz z kapustą i ziemniakami , no golonka no i oczywiście swojskie wyroby to najbardziej cenie też dobre piwko wieczorkiem po skończonej pracy :) :) :):D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rosół z kartoflami i pietruszka <mniam> pycha

barthez96    1

Rosół taki jak powyżej, pierogi ,kluski z serem ,barszcz czerwony i oczywiście kiełbasa i wędlina wędzona.

KAROL4    3

Z zup to tylko chmielowa,jak ciasto to kiełbasiane,a ze słodyczy to śledzie. :rolleyes:

damian83    11

żurak na zakwasie własnej roboty...mmm, kiełbaska z własnej swinki,chleb ze smalcem i kiszone ogórki

matis251    0

Hehe jednak na wsi lepiej mieszkać bo dużo smakołyków jest których połowa mieszczuchów nigdy nie pozna. Ja lubię kiełbaskę ofc. pieczoną robioną samemu ze swojego świniaczka(wędzona mi nie leży), ziemniaki smażone, pasztet z królika, no i szeroką gamę salcesonów (oczywiście swojskich).

ZUCH1234    72

najlepsze wszojskie wybory pod dobry bimberek

kiełbasa schab pasztetowka i kasznka ( czarna szynka )^^

Czeladnik    0

Bardzo lubię wiejskie jedzenie w porównaniu z jedzeniem z restauracji chociażby: jest bardziej aromatyczne, zrobione z świeższych składników, mało wypełniaczy i zagęszczaczy, dużo wartościowych składników np. w bigosie. Mi najbardziej smakują sałatki i surówki oraz Barszcz czerwony z krokietami drobiowymi, Bigos ^^ itp, itd :D

PrzemoO    8

Kiełbasa słoikówka,wątróbka wieprzowa,flaki,bigoś,kaszana(też z grilla) aż ślinka cieknie ^^

lordhagen    280

Również chleb ze smalcem, kawoł kiełbasy, wszystko co mamuśka upichci na obiad. Na wsi to sie można najeść, a w mieście, jakieś takie dziwne te jedzenie...

Poke912    0

Kiełbasa z dzikia (tato myśliwy) pyszna jest

Pasztet z królika takie cieplutki jeszcze z musztarda i herbatka

Twaróg z miodem i chlebem

Płatki kukurydziane

I czasami w lecie wcinam kolbe kukurydzy taka świeżo zerwaną

Cola jakaś orenżada (helena żadzi)

No i wszystko co dobre jeszcze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez Lukash3060
      Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie
      A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego  Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy  
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez kostka_plewa
      Witajcie, 

Słyszałam, że Polagra Premiery to prawie jak Hanover (gdzie na razie jeszcze nie dotarłam:) Dlatego chcemy z narzeczonym się wybrać. Widziałam, że jest możliwość otrzymania dofinansowania dla grup jeśli zbierze się 15 osob. Może ktoś jest chętny na wyjazd?