Kuki19

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kuki19    2

czy wszysscy stosują widły 1,4m i łyżki 2m? czy można do tura o udzwigu 1t załozyć widły 2m szerokie? itd jakie są kombinajcje i na jakiej podstawie się to określa czy tylko balans ciągnika z ładowaczem się liczy do danego narzędzia czy najwazniejszy jest udzwig?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

jeżeli bierzesz widły z 3 sekcją to 1,4 może być, ale niedaleko mnie facet białorusem 2-4letnim ma do niego widła 2m i bez 3 sekcji i ładuje nimi bez problemu a tura ma z pod goniądza o udźwigu 1t-1,5t(2-3 razy weźmie całe widla i ma nałożony rozrzutnik 1-osiowy). Szufle też ma on 2m. My do TL100 chcemy zakupić łyżkę czeską 2,15 a widła jak będą potrzebne to se sami zrobimy


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

no własnie tak mysle bo podobno w krokodyla weźnie się 2 razy tyle co w widły to najprościej szerokie widły dać he he

ps. jaki to tur spod grudziądza>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Ja ma na Case 856xl tura Emily T5 a do niego łyżko-krokodyl 2 metry szerokości piękna żecz, jak ładujesz obornik to wbijasz łycha w kupkę a krokodylem zamykasz i masz dwa razy tyle nałożone co na widły lub samą łyżkę.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

szufla 2,1m krokodyl 1,4m i to wystarczy, obornika w krokodylu jest koło tony i aby swobodnie poruszać się po gnojowni więcej nie potrzeba. Może do wybierania z silosu kukurydzy mogło by być coś szerszego ale też lepiej nie przeciążać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

U mnie krokodyl ma 1,25m licząc od skrajnych wideł, i to w zupełności dla C 330/360-3p wystarczy.. ;) Chcialbym zobaczyc ludzi pracujących z widłami w oborze o szerokości 2m.. :D:) znam takiego ktory mial ta szerokość, szybko ładował, ale... słupy blisko bramy wyjazdowej wyglądały jakby wybuchł granat odłamkowy..nie mieścił sie. :) zmienił na 1,4 krokodyla i wydajność byla ta sama w porównaniu z 2m widełkami.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie do ladowania obornika same widly sa lepsze bo nie trzeba tracic czasu na zamykanie i otwieranie. ale jesli chodzi o kiszonke np kuk. to krokodyl gora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Mnie się wydaje, że widły do gnoju to nie zbyt dobry pomysł, szczególnie jak się wywozi obornik bezpośrednio z obory, np. na głębokiej ściółce, gdzie obornik jest dość dobrze ubity, a ciągnik z turem nie powinien być zbyt duży. Krokodylem można na spokojnie wyrwać ugnieciony przez krowy obornik, a jak zamkniemy krokodyla to i mniej nam z niego obornika ucieknie. Po trzecie krokodyl jest węższy od takich wideł 2-metrowych, więc jak już mówiłem manewrowanie w oborze będzie lepsze ;) .

Ja osobiście mam krokodyla 1,5 m i szufle 2,1 m :D .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126
wg mnie do ladowania obornika same widly sa lepsze bo nie trzeba tracic czasu na zamykanie i otwieranie

Ale krokodyla zamykasz, wsteczny i wyrywasz z pryzmy. Na rozrzutnik też delikatniej wyładujesz krokodylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ursus C-330 +TUR 1 przerobiony na 3 sekcje: Szufla standard,widełki do słomy standard, krokodyl do gnoju 1.50m ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

farmer 8258 krokodyl 1,5 szufla 2. Jak dla mnie to wystarcza na prace przy oborniku czy do sypkich materiałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

A czy Zetor 7211 podoła krokodylowi 1.4 metra i łyżce 1.8 ?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Proxima plus 90KM tur TL220 łyżka 2,15m, krokodyl 1,6m ;) Jak sie dobrze weźmie gnoju to tylko trzy razy i rozrzutnik pełny :):) Krokodyl lepszy od wideł, bo jak nawet sie bierze gnój z pryzmy to sie zamknie i jest tego dużo, a z wideł to zanim bym do rozrzutnika dojechał to pół by zleciało :) Już nie wspomne o głębokiej oborze :D


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
no własnie tak mysle bo podobno w krokodyla weźnie się 2 razy tyle co w widły to najprościej szerokie widły dać he he

ps. jaki to tur spod grudziądza>?

nie grudziądza, tylko goniądza(miejscowość w woj. podlaskim) tam baba ma zakład i montuje tury na zamówienie do każdego ciągnika. W odleglości 2-3km od mojej miejscowości ma parę osób taki tur i nie narzekają na niego


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Ursus 1012 + Tur 6 łyżka 2m, krokodyl 1,4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

MF 4455 +STOLL Robust F30 HDPM udzwig 2,1t łyżka 2,2m, krokodyl 1,4m, paleciak 1,5t


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Lambo R6 STOLL jak kolega wyżej, łyżka szer 2,4 krokodyl 2,4 z krótszymi zębami jest w galerii. Dobrze jest mieć osprzęt o szerokości traktora bo łatwiej jest wybierać przy ścianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly2306    0

Proszę Was o poradę, zamierzam kupic nowy ciągnik z ładowaczem (najprawdopodobniej będzie to jd 5100r) i mam dylemat jaką szerokośc osprzętu wybrac tzn. szufla będzie 2,1 m tylko nie wiem co z krokodylem ponieważ będę wybierał z obory i nie będę miał w niej możliwości manewru czyli wjazd prosto i do tyłu i żeby dobrze zabierac po ścianie myślałem o 2m ale kolega odradza bo będzie za szeroki? Chciałbym poznac Wasze zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

moim zdaniem nie ma co szaleć z tą szerokością bo tylnie koła mogą nie dotykać ziemi jak się dobrze wezmie. Sam mam 80 konny traktorek z krokodyle 1,5m ma co robić zwłaszcza przy wyrywaniu obornika z obory i niekiedy koła nie dotykają ziemi tylne jak się dobrze wezmie a na każdym kole mam po 4 obciążniki to chyba nie warto mordować traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly2306    0

ok, skoro traktor będzie miał 2,1m szerokości a powidzmy krokodyl 1,8m to czy wybierając po ścianach będzie dobrze zbierał czy tylko tą szerokość 1,8, wiem że może głupie pytania, ale nigdy nie pracowałem z ładowaczem czołowym i tym bardziej krokodylem i nie wiem jak to wygląda w praktyce? Chciałbym dobrać osprzęt optymalnie i tak abym mógł nim w największym stopniu zastąpić ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja mam w 82 km pronarze czyli ciężkim ciągniku krokodyl 1,6m i jest wystarczający. Jak dobrze się nabierze to tylne koła odrywają się od ziemi. Przy ścianie wybierzesz tylko wiadomo nie jedziesz wtedy wzdłuż ściany tylko kilka razy ze skosa musisz zajechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj