Skocz do zawartości
Kuki19

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Widły
Kuki19    2

czy wszysscy stosują widły 1,4m i łyżki 2m? czy można do tura o udzwigu 1t załozyć widły 2m szerokie? itd jakie są kombinajcje i na jakiej podstawie się to określa czy tylko balans ciągnika z ładowaczem się liczy do danego narzędzia czy najwazniejszy jest udzwig?

karol091193    91

jeżeli bierzesz widły z 3 sekcją to 1,4 może być, ale niedaleko mnie facet białorusem 2-4letnim ma do niego widła 2m i bez 3 sekcji i ładuje nimi bez problemu a tura ma z pod goniądza o udźwigu 1t-1,5t(2-3 razy weźmie całe widla i ma nałożony rozrzutnik 1-osiowy). Szufle też ma on 2m. My do TL100 chcemy zakupić łyżkę czeską 2,15 a widła jak będą potrzebne to se sami zrobimy

Kuki19    2

no własnie tak mysle bo podobno w krokodyla weźnie się 2 razy tyle co w widły to najprościej szerokie widły dać he he

ps. jaki to tur spod grudziądza>?

Wiadomość z agroFakt.pl

szczupak26    0

Ja ma na Case 856xl tura Emily T5 a do niego łyżko-krokodyl 2 metry szerokości piękna żecz, jak ładujesz obornik to wbijasz łycha w kupkę a krokodylem zamykasz i masz dwa razy tyle nałożone co na widły lub samą łyżkę.

darek1972    45

szufla 2,1m krokodyl 1,4m i to wystarczy, obornika w krokodylu jest koło tony i aby swobodnie poruszać się po gnojowni więcej nie potrzeba. Może do wybierania z silosu kukurydzy mogło by być coś szerszego ale też lepiej nie przeciążać

Legat997    25

U mnie krokodyl ma 1,25m licząc od skrajnych wideł, i to w zupełności dla C 330/360-3p wystarczy.. ;) Chcialbym zobaczyc ludzi pracujących z widłami w oborze o szerokości 2m.. :D:) znam takiego ktory mial ta szerokość, szybko ładował, ale... słupy blisko bramy wyjazdowej wyglądały jakby wybuchł granat odłamkowy..nie mieścił sie. :) zmienił na 1,4 krokodyla i wydajność byla ta sama w porównaniu z 2m widełkami.

wg mnie do ladowania obornika same widly sa lepsze bo nie trzeba tracic czasu na zamykanie i otwieranie. ale jesli chodzi o kiszonke np kuk. to krokodyl gora

Raczo    19

Mnie się wydaje, że widły do gnoju to nie zbyt dobry pomysł, szczególnie jak się wywozi obornik bezpośrednio z obory, np. na głębokiej ściółce, gdzie obornik jest dość dobrze ubity, a ciągnik z turem nie powinien być zbyt duży. Krokodylem można na spokojnie wyrwać ugnieciony przez krowy obornik, a jak zamkniemy krokodyla to i mniej nam z niego obornika ucieknie. Po trzecie krokodyl jest węższy od takich wideł 2-metrowych, więc jak już mówiłem manewrowanie w oborze będzie lepsze ;) .

Ja osobiście mam krokodyla 1,5 m i szufle 2,1 m :D .

darek1972    45
wg mnie do ladowania obornika same widly sa lepsze bo nie trzeba tracic czasu na zamykanie i otwieranie

Ale krokodyla zamykasz, wsteczny i wyrywasz z pryzmy. Na rozrzutnik też delikatniej wyładujesz krokodylem

lysyrolnik    14

Ursus C-330 +TUR 1 przerobiony na 3 sekcje: Szufla standard,widełki do słomy standard, krokodyl do gnoju 1.50m ;)

marti565    0

farmer 8258 krokodyl 1,5 szufla 2. Jak dla mnie to wystarcza na prace przy oborniku czy do sypkich materiałów

wiesaw    1

A czy Zetor 7211 podoła krokodylowi 1.4 metra i łyżce 1.8 ?

bodzio1108    79

Proxima plus 90KM tur TL220 łyżka 2,15m, krokodyl 1,6m ;) Jak sie dobrze weźmie gnoju to tylko trzy razy i rozrzutnik pełny :):) Krokodyl lepszy od wideł, bo jak nawet sie bierze gnój z pryzmy to sie zamknie i jest tego dużo, a z wideł to zanim bym do rozrzutnika dojechał to pół by zleciało :) Już nie wspomne o głębokiej oborze :D

karol091193    91
no własnie tak mysle bo podobno w krokodyla weźnie się 2 razy tyle co w widły to najprościej szerokie widły dać he he

ps. jaki to tur spod grudziądza>?

nie grudziądza, tylko goniądza(miejscowość w woj. podlaskim) tam baba ma zakład i montuje tury na zamówienie do każdego ciągnika. W odleglości 2-3km od mojej miejscowości ma parę osób taki tur i nie narzekają na niego

1012    42

Ursus 1012 + Tur 6 łyżka 2m, krokodyl 1,4m

gryfel    5

Ursus 1014 + Tur Sipma o udźwigu 1,5t, krokodyl 1,4m i łyżka 2m

ferdek1    3

MF 4455 +STOLL Robust F30 HDPM udzwig 2,1t łyżka 2,2m, krokodyl 1,4m, paleciak 1,5t

lamboR6    5

Lambo R6 STOLL jak kolega wyżej, łyżka szer 2,4 krokodyl 2,4 z krótszymi zębami jest w galerii. Dobrze jest mieć osprzęt o szerokości traktora bo łatwiej jest wybierać przy ścianach.

maly2306    0

Proszę Was o poradę, zamierzam kupic nowy ciągnik z ładowaczem (najprawdopodobniej będzie to jd 5100r) i mam dylemat jaką szerokośc osprzętu wybrac tzn. szufla będzie 2,1 m tylko nie wiem co z krokodylem ponieważ będę wybierał z obory i nie będę miał w niej możliwości manewru czyli wjazd prosto i do tyłu i żeby dobrze zabierac po ścianie myślałem o 2m ale kolega odradza bo będzie za szeroki? Chciałbym poznac Wasze zdanie na ten temat.

Stas25    1

moim zdaniem nie ma co szaleć z tą szerokością bo tylnie koła mogą nie dotykać ziemi jak się dobrze wezmie. Sam mam 80 konny traktorek z krokodyle 1,5m ma co robić zwłaszcza przy wyrywaniu obornika z obory i niekiedy koła nie dotykają ziemi tylne jak się dobrze wezmie a na każdym kole mam po 4 obciążniki to chyba nie warto mordować traktora

maly2306    0

ok, skoro traktor będzie miał 2,1m szerokości a powidzmy krokodyl 1,8m to czy wybierając po ścianach będzie dobrze zbierał czy tylko tą szerokość 1,8, wiem że może głupie pytania, ale nigdy nie pracowałem z ładowaczem czołowym i tym bardziej krokodylem i nie wiem jak to wygląda w praktyce? Chciałbym dobrać osprzęt optymalnie i tak abym mógł nim w największym stopniu zastąpić ręce.

lukaczmarek    265

Ja mam w 82 km pronarze czyli ciężkim ciągniku krokodyl 1,6m i jest wystarczający. Jak dobrze się nabierze to tylne koła odrywają się od ziemi. Przy ścianie wybierzesz tylko wiadomo nie jedziesz wtedy wzdłuż ściany tylko kilka razy ze skosa musisz zajechać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mlody456
      Chce zamontować tur na 80-tke, wiadomo krajowego producenta, tutaj zastanawiam się nad inter-tech it 1600, metal-technik mt02, hydromet xtreme-1, metal-fach t229 czy coś innego? Na olx kosztują ok. 12 500zł bez osprzętu a nawet taniej Poza tym w inter techu są różne malowania/nalepki i to jest też różnica w jakości? Prosiłbym o szybką pomoc bo chce jeszcze przed 1 pokosem zakupić
    • Przez adamek1942
      Witam mam pytanie dlaczego są 2 rożne ceny tego ładowacza 15.500 i 12.500 brutto i pisze w obu przypadkach ze jest to cena razem z ramą górną  i dolną, kompletny bez żadnych dodatków.
    • Przez FAGROSsc
      Założyłem nowy temat w którym chętnie pomogę każdemu w doborze ładowacza czołowego do ciągnika nowego na gwarancji jak i też tych najstarszych, mniejszych i większych. Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie pomogę w wyborze producenta jak i też w doborze osprzętu. 
    • Przez boskipl
      Witam poszukuje opinii o ładowaczach firmy sigma4. Posiada ktoś takiego? Najlepiej model chrome i czy  18000 netto z wyposażeniem i montażem za model chrome m30 z 2015r to dobra cena?
    • Przez michal_xs
      Witam. Sprawa ma sie tak planuje kupić jd 5100r. Chciałem M(cena) ale ludzie maja rozne opinie i biore R. Chce do niego założyć tez ladowacz i dillerzy mowia i zachwalaja od jd ale ta cena z adaptacja bez wyposazenia wolaja 34tys gdzie polski z agrimetu cx 16 18tys. Teraz pytanie do was jesli Polski to jaki? Wedlug mnie hydramet-agrimet ma dobre opinie?