bolid20

Walec do wałowania redlin

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolid20    98

Witam. Szukałem ale nie znalazłem takiego tematu więc chciałbym zrobić walec za sadzarkę żeby wałowało mi redliny pod siew warzyw ale nie mam koncepcji z czego go zrobić i jak ułożyskować. Myślałem nad rurą 200mm do kanalizacji ale nie mam pomysłu jak dekle z panewkami zrobić. Może ktoś z was ma prosty i sprawdzony pomysł??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Osobiście jak miałbym coś takiego robić to wziął bym rurę metalową o średnicy ok 20cm do tego talerze z brony talerzowej i zamontował je w ten sposób aby podtrzymywały boki redlin i zamontował to na łożyskach podobnych do tych tylko zabudowane.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

hmm ciekawa koncepcja. A te talerze to wbijały się będą chyba w ziemie a też myślałem na gotowych oprawach to zrobić.

 

A jakbym dał te walce stożkowe z redliniarki?? Orientuje się ktoś ile same te zylindry kosztują??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Właśnie talerze mają chyba ok 50cm i tak trzeba by dobrać średnicę rury aby talerz szedł równo z spodem. Chyba żeby kupić gotowe ''boki'' ale wątpię żeby można to kupić chociaż może by ktoś dorobił albo w jakiejś firmie która produkuje redliniarki ale to chyba drogo by chcieli..




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

No właśnie to takie stożki by trzeba było zrobić na rury. A nie wiesz jakie wymiary ma to w oryginalnej?? to znaczy szerkokość tej rury w co robi górę redliny.. i ile ma ten stożek średnicy po bokach....


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

bardzo Ci dziękuje. Tak rozmawiałem z bratem i w sumie to taki stożek to zrobimy z blachy. Jak zrobię to wrzucę fotki.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Tylko przydałby się żeby blacha była dość gruba i nie wydaje mi się żeby się wam udało ale spróbować możecie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

dlaczego na starcie chcesz chłopaków zniechęcić - POTRZEBA matką WYNALAZKÓW - jak potrzebują to zrobią a potem mogą jeszcze modernizować wynalazek!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Już wszystko wiem jak zrobić takie stożki jak w redliniarce ale do tego potrzeba 4 kawałki blachy o długości 160cm i szerokości ok 50cm więc to już koszty i z tego wyciąć siatkę stożka i potem na walcarkę. A myślałem też z czego by takie stożki zaadaptował i wczoraj szukałem całe popołudnie i co znalazłem to za małe były. Dziś zadzwonie do jakiegoś składu z częściami czy nie mają części do redliniarek.

 

A jak przekroczy to mój budżet to zrobię zwykły walec i tyle ;)

 

p.s Nas tak łatwo się nie zniechęca :)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki1305    4

Ja mam pomysła jak chcesz walec to jedż na złom i sobie kup taki walec co jest w maszynie na prostą słome "warmianka" czy coś takiego on ma coś koło 32 cm średnicy jest ciężki i powinien zająć za sadzarką przy okazji masz gotowe obudowytylko ramke zrobić i jazda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Pomysł dobry ale u mnie raczej takich maszyn niema. Dalem zapytanie do firmy gdzie wycinają laserem ile by kosztowało wycięcie siatki stożka żeby zrobić jak w oryginalnej redliniarce. A dwoniłem do Waremczuka to chcą 609zł zł za 1połówkę tego wału. a za kompletny razem z mocowaniami to 5700


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

zapytaj w firmie kruszec, tez robią gotowe zestawy do adaptacji glebogryzarki na redliniarke, mysle, ze mógłbys ten zestaw zaadoptowac do sadzarki, tylko mam jedną obawe co do tego, czy te stozki bedą sie chciały krecić ?? tego typu rozwiązanie jest uzywane w sprzęcie aktywnym. Ja tez jestem w trakcie "robienia" redliniarki, tylko, ze swoja mam zamiar umieścic za obsynikiem, a element fowmujący i ugnatajacy to blacha 6 albo 8 mm wygienta na trapeza, oczywiście połowa długosci jest robiona ze spadkiem, wygieta poprostu po to żeby barło ziemie pod siebie. Zobaczymy jak kumpel zrobi do końca, niestety nie mam daru do spawania, tylko rysuje projekt i on mi wykonuje. A może gdybyś kupił jakąs gruba blache, wygią z niej trapezy, dociążył i powiesił na łańcuchach z tyłu, od góry jeden i po bokach dolem po jednym. Gdyby było to cięzkie to wlasnym ciezarem mogłoby zrobić ładna redlinke. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jak bym robił takie stożki jak w oryginalnej to też myślałem do obsypnika zaadaptować a przez lato dorobić napęd żeby było jak w oryginalnej i na przyszły sezon byłoby jak znalazł. W sumie z tymi trapezami to masz rację a materiał na nie w domu bym znalazł i pospawać to też nie problem.

 

Edit: Dzwoniłem do tej firmy Kruszec i za 1 stożek chcą 350zł a za cały wał na łożyskach razem z stożkami chce 1900zł więc to już bardziej przystępna cena i na następny sezon zaopatrze się u nich.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Napęd to prosta sprawa na wom potem przekładnia z rozrzutnika albo coś takiego i potem przenieść napęd na wał albo hydraulicznie to jeszcze łatwiej bo tylko silnik i węże.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

ja to mam butle z gazu propan-butan 33 l ze zlomu,zrobiona rame na czopach.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Napęd na WOM to przekładnia kątowa z rozsiewacza nawozów"lejek"cena nowej to ok.250zł, natomiast hydrauliczna będzie droższa(tak mi się wydaje)

  • Like 1

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

tylko czy ta przekładnia wytrz, podejzewam ze stawia to jednak zbyt duzy opór jak na ta aluminiową przekładnie... ??? jak myslicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Blacha jest śliska tak więc nie stawia dużego oporu i taka przekładnia nawet badziewna powinna wytrzymać.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj