Skocz do zawartości
pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    218

no tak tylko, że ja mocznika nie rozsypie bo rozsiewacz nie dorzuci więc daje tylko saletrę, owszem dolistnie oczywiście mocznik też ale tylko przy okazji innych zabiegów. I chciałbym wiedzieć kiedy z tą III dawką najlepiej wjechać bo różnie u mnie z tym bywało. II to tak myślę na pierwsze kolanko choć w okolicy wcześniej rzucają.

ja robię tak jak napisałem wcześniej, a w okolicy różnie dają 3 dawkę, zazwyczaj jak zaczyna się kłosić albo chwile przed

Wiadomość z agroFakt.pl

miwigos    85

III dawka tuż przed wykłoszeniem jak pęka pochwa liściowa i wychodzi kłos ,najpóżniej ,można troche wcześniej jak susza sie zapowiada

tymtus    41

Dokładnie, przed wykłoszeniem, jak kłos juz podchodzi, ale jeszcze nie wychodzi, bo jak dasz na kłos, to granulki nawozu mogą uszkodzić kłos. 3 dawka to nie tylko parametry, ale także wielkość, i masa ziarna, więc potem masz cięższą np. pszenice, niż sąsiad ;)

petro11    19

Jak susza to uważać trzeba z 3cią dawką bo faktycznie można tylko rozdrobnić ziarno. Jak zapowiada się sucha pogoda to dosunąć na drugą RSMu na maxa i zakończyć. Ma 3formy azotu i susza mu nia straszna.

dominik1234    0

Witam koledzy a co myslicie zeby na pierwsza dawke dac 150 kg saletry 34 N i 150kg saletrzaku:)

Edytowano przez dominik1234

losktos    120

po co? Albo jeden albo drugi..

Witam. co powiecie aby dać na I raz Polifoske 21?

na plantacjach dobrze rozkrzewionych może być, aczkolwiek saletrosan wydaje mi sie ciekawszy

petro11    19

Mam pytanie odnośnie RSMu z siarką bo zamierzam zamówić jutro. Chodzi o to jaka rzeczywista jest ilość siarki w tonie? Niby ma 3% siarki ale gdzieś wyczytałem że 7,5% ma siarki w tym 3% rozpuszczalnej w wodzie. To w końcu ile ma bo nie wiem jak w końcu ten RSM rozlać....

losktos    120

jeżeli potrzebujesz lekkiego dokrzewienia to yara sulfan ze względu na większy udział formy azotanowej niż w saletrosanie. Tylko tutaj musi być woda bo inaczej może być problem z rozpuszczeniem.  Sulfan ma trochę mało siarki - bo stosując np. 200-250 kg nawozu na I dawkę wnosimy jakieś 12-15 kg S a to troszkę za mało.

Ciekawszy jest dla mnie saletrosan

petro11    19

Myślę że Yara zdecydowanie lepsza. Jak masz odczyn kwaśny to tym bardziej bo saletrosan zakwasza mocno (mieszanina azotanu amonu i siarczanu amonu) dlatego jest tańszy i lepiej brany bo mało kto na to uwagę zwraca. W sulfamo jest mniej azotu o 2% ale więcej siarki też o 2%. Wyrównane masz bardziej granule.

Ja bardzo chcialbym się pobawić w RSM ale niestety opryskiwacz nie taki, ale jak widzę jak kukurydza po tym rośnie to aż miło patrzeć:)

To jeszcze mam jedno pytanie, kiedyś pan w ogrodniczym mi powiedział, że jak sie pryśnie mocznikiem pszenicę, jak juz zasycha ale jeszcze liść flagowy jest zielonawy, dawka10-15kg/ha to będzie lepszy gluten i będzie cięższa, prawda to czy mnie w konia robil?

petro11    19

Jak pszenica zasycha to trzeba dać jej spokój i niech dojrzewa. Wcześniej jest na to czas żeby o parametry powalczyć. A z RSMem to nie problem bo tylko dysze zmieniasz i w pole. Opryskiwacze są przystosowane do RSMu. Warto spróbować.

losktos    120

Myślę że Yara zdecydowanie lepsza. Jak masz odczyn kwaśny to tym bardziej bo saletrosan zakwasza mocno (mieszanina azotanu amonu i siarczanu amonu) dlatego jest tańszy i lepiej brany bo mało kto na to uwagę zwraca. W sulfamo jest mniej azotu o 2% ale więcej siarki też o 2%. Wyrównane masz bardziej granule.

sulfan ma duzo mniej siarki

w przeliczeniu na S saletrosn 13 kg a sulfan 6.

artur125    290

Tylko ci co mają kredyty są rozwojowi i nie ma innej opcji..... Jeżeli ktoś ma wszystko wyremontowane a na polach cienko to albo przeinwestował albo nie jest rolnikiem.

Twoim zdaniem wyznacznikiem rozwoju jest kredyt w banku? :lol:  :lol:  :lol: No demokracja jest każdy może mówic co myśli to ja dodam,że kretynów powinni kastrowac żeby się nie rozmnażali :D

bools    13

Witam . 

Mam do was pytanie chce posiac 200 kg /ha saletry 34 n  i 100 kg siarczanu magnezu czy to jest dobre rozwiazanie na pierwsza dawkę ?

za odp. z góry dzięki :)

petro11    19

A widziałeś żeby ktoś kupił nowy ciągniczek np za 300tys. bez kredytu? To kto szybciej się dorobi? ten co odkłada na taką maszynkę 20lat, czy ten co go kupił i te 20lat maszyna pracuje na niego, poprawia dochód w gospodarstwie i sama siebie spłaca (zwiększone wyniki produkcji) Coś myśle że kolega Artur jakiś mołorozwojowy..... 

artur125    290

mam w okolicy kilku gości co pobrali sprzętu za 500tyś na 20ha,twoim zdaniem pewnie są rozwojowi moim zdaniem to kretyni.Ale wszyscy maja kredyty to dlaczego ja miałbym nie miec..... :lol: A czy ja jakiś mało rozwojowy.......?Nie będe się chwalił bo każdy wie ile można było urobic w ostatnich bardzo tłustych latach.Ja tam nikomu nie bronie się rozwijac za bankowe, tylko póżniej żal słuchac,że sie nic nie opłaca bo kredyty.......

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sems
      WItam  Mam pytanie : 
      co to za chwast w pszenicy ? 
    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Jarek1709
      Macie może jakieś info na temat tego młyna??? Sprzedawał im ktoś pszenice????
    • Przez claas4
      Witam Chciałem sie poradzić was co zrobić gdy po 20 minutach od opryski lancetem spadł deszcz ? Czy gdy po tygodniu nie zobaczę żadnych efektów mogę jeszcze raz wpaść z lancetem ?  
    • Przez Lucjan92
      Cześć AGROFOTOWICZE,
      Co myślicie o takim zestawieniu na oprysk pszenicy ozimej:
      Boggie x pro 1,5l/ha
      Nutrimix complete 1kg/ha
      Basfoliar aktiv 1l/ha
      Siarczan magnezy siedmiowodny 12,5kg/ha (S16%,Mg32%)
      Mocznik 10 kg/ha (N46%)
      Slippa 0,1kg/ha (zwilżacz)
      Tytanit 0,2l/ha (stymulator wzrostu)

Pierwszy raz mam zamiar zastosować tyle preparatów na raz ,co o tym myślicie
      pozdrawiam
      Lucjan