pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

gwozd    104

Dlaczego się tak teraz spinasz z tym PK nie lepiej na spokojnie dać przedsiewnie? Też sieje pszenicę po strączkowych ale zawsze sypie PK przedsiewnie. W tym roku poszedł plonovit 3 19 29, ciekawe co to za wynalazek. Moim zdaniem tą yare wysiałeś o miesiąc za póżno

 

Saletre planuje w następnym tygodniu po przymrozku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plomien23    0

Witam pytanie mam przepraszam jeśli już takie było czy mogę postać na pszenicę ozima saletre amonowa w dawce 60 k na ha planuje dać trzy dawki w 3 terminach a do tego wymieszać siarczan cy polecacie to zrobi inaczej tzn siarczan w późniejszym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjofi    4

Witam pytanie mam przepraszam jeśli już takie było czy mogę postać na pszenicę ozima saletre amonowa w dawce 60 k na ha planuje dać trzy dawki w 3 terminach a do tego wymieszać siarczan cy polecacie to zrobi inaczej tzn siarczan w późniejszym terminie

Nie lepiej będzie dać 2 dawki po 90kg/ha niż 3 po 60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Witam pytanie mam przepraszam jeśli już takie było czy mogę postać na pszenicę ozima saletre amonowa w dawce 60 k na ha planuje dać trzy dawki w 3 terminach a do tego wymieszać siarczan cy polecacie to zrobi inaczej tzn siarczan w późniejszym terminie

 

ale Ty piszesz o dawce azotu czy nawozy, bo to różnica, dawka 60kg N jest ok, natomiast nawozu 60kg to nic. Większość z nas daje trzy dawki, ja również pod konsumpcyjną.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plomien23    0

Tak chodziło mi o 60 kg N na ha i czy mogę do tego wymieszać siarczan w podobnej dawce czy siarczan rozsiac później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jaki siarczan? Jeżeli chodzi o siarczan magnezu granulowany to możesz wymieszać, nic się nie stanie. Tylko granule są różne więc wysiew będzie nierównomierny więc lepiej robić 2 przejazdy. Siarczan magnezu nie rozpuszcza się zbyt szybko więc lepiej rozsiewać jak najwcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marley313    2

Na część pszenicy nie rozsiałem jeszcze nawozu, problem z wjazdem. Jest jeszcze sens siać Saletrosan czy jechać Saletrą?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

stosował ktoś z Was nawozy z dr greena? mają 5 razy więcej mikro, i dwa razy więcej fosforu i potasu od plonovitów i insoli, cena za 1kg jest podobna, może trochę droższe, więc nie ukrywam, że mam chrapkę na te nawozy. Cały program na hektar wynosi zaledwie 170zł (trzy pełne  zabiegi ) 

 


Dlaczego się tak teraz spinasz z tym PK nie lepiej na spokojnie dać przedsiewnie? Też sieje pszenicę po strączkowych ale zawsze sypie PK przedsiewnie. W tym roku poszedł plonovit 3 19 29, ciekawe co to za wynalazek. Moim zdaniem tą yare wysiałeś o miesiąc za póżno

 

Saletre planuje w następnym tygodniu po przymrozku

Zajebałem się mułem i nie dałem przedsiewnie, dlatego się spinałem, ale już jestem spokojny, zrobiłem co mogłem żeby błąd naprawić, Deszcz od dwóch dni rozpuszcza nawozy, więc może coś z nich pszenica skorzysta, jak nie to będzie na roślinę następczą, fosfor nie zginie.  

Planuję polecieć programem dr Green żeby uzupełniać niedobory, chociaż w kilku czy kilkunastu procentach. Zależy mi na jakości, dlatego się spinam. Założyłem się o parametry i plon, więc gra warta świeczki. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

stosował ktoś z Was nawozy z dr greena? mają 5 razy więcej mikro, i dwa razy więcej fosforu i potasu od plonovitów i insoli, cena za 1kg jest podobna, może trochę droższe, więc nie ukrywam, że mam chrapkę na te nawozy. Cały program na hektar wynosi zaledwie 170zł (trzy pełne  zabiegi )  

170zł na ha to dobra cena a w jakich dawkach i w jakie fazy się go stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

http://dr-green.pl/zboze-1/#

 

klikasz technologia uprawy i masz,

na 1 kg tego nawozu (koszt 20zł za zboża i rzepak) trzeba 10 kilo Plonovit  Opty 20-20-20 +mikro  żeby było tyle samo mikroelementów  a jeśli chodzi o PiK to trzeba 3kg Plonovitu 20-20-20 na 1 kg dr green Quality lub Energy

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Jaki siarczan? Jeżeli chodzi o siarczan magnezu granulowany to możesz wymieszać, nic się nie stanie. Tylko granule są różne więc wysiew będzie nierównomierny więc lepiej robić 2 przejazdy. Siarczan magnezu nie rozpuszcza się zbyt szybko więc lepiej rozsiewać jak najwcześniej

 

Ile by tak można kg siarczanu magnezu granulowanego sypnąć na ha pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja z rozsianiem N przymierzam się na sobotę jeśli znowu nie doleje a pasuje już startować bo oziminy czekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Siarczanu Mg sypie pod każdą roślinę 100kg. Pszenicę jeszcze ze 4 razy dolistnie siarczanem Mg 7wodnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Mam zamiar dać na pszenicę łącznie około 550 kg saletra i lepiej rozłożyć to na dwie dawki tak po połowie czy zrobić w 3 dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plomien23    0

Można wymieszac saletrosan z saletra amonowa ? Proporcje 200 kg saletrosanu i 50 kg saletry na ha pod pszenicę ozima
Czy też lepiej postać sam saletrosan a saletre w późniejszym terminie jak uważacie

Edytowano przez plomien23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plomien23    0

Więcej azotu nA razie nie Dajesz. ?
Gdzieś wyczytałem że saletrosan głównie daje siatkę w tym okresie a bez dodatkowej sałaty się nie obejdzie jak.myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ja na rzepak tydzień temu wysiałem sufan i jeszcze się nie rozpuścił ( był 3 razy niewielki deszcz ) a saletra can 27% wysiana na pszenicę rozpuściła się po 1 deszczu 

 

Za rok chyba spraktykuję kisseryt w lutym a w marcu saletra can 27%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dzięki porannemu przymrozkowi zakończyłem dziś rozsiewanie I dawki.

Pod koniec przyszłego tygodnia zamierzam ruszyć z II w rzepaku.

Ciekawostka, JD spalił podczas pracy 0.85l/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na moją pszenicę wysiałem 04.03. ponad 250 kg Saletrosanu 26. Na drugą dawkę planuję rzucić ok 250kg mocznika. W jakim odstępie od pierwszej dawki trzeba rozsiać mocznik aby zadziałał w porę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

W sobotę poszło 180 kg, saletry. Bałem się wjechać ale obyło się bez wtopy i kolein.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja na moją pszenicę wysiałem 04.03. ponad 250 kg Saletrosanu 26. Na drugą dawkę planuję rzucić ok 250kg mocznika. W jakim odstępie od pierwszej dawki trzeba rozsiać mocznik aby zadziałał w porę?

Ogólnie to przy tych temp co beda mocznik bedzie sie rozkładał ok 2 tygodnie. Faza strzelania w źdzbło przypada koło 10-15 kwietnia zalezy od regionu oraz odmiany musisz to juz sam sobie ustalic. A więc jak to zrobic odejmij od tego okresu 2 tygodnie i rozsiej mocznik. W  praktyce celuj tak zeby mocznik posiać przed deszczem lub po deszczu ponieważ występują duże straty azotu z mocznika siejąc go pogłównie. Jeżeli pszenica jest nadto rozkrzewiona rozsiew 2 dawki azoru mozesz przeciągnoć w czasie o te prare dni w przypadku odwrotnej sytuacji przyśpieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj