Skocz do zawartości
pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    139

Będzie normalnie si ę rozwijać, bo zazwyczaj sarny nie obgryzają roślin przy samej ziemi więc węzeł krzewienia jest nietknięty a to najważniejsze,

proxy8441    72

będzie ale oczywiście nie bez wpływu na plon, jeśli bedzie dalej wiosną systematycznie przystrzygana to plon drastycznie spadnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Marciano    2

pytanie do @losktos, co myślisz na temat nawozu Yara superstart, 3 formy azotu plus wapń, dobra na nawożenie pogłówne pszenicy?

losktos    120

stosować nie stosowałem ale patrząc na skład to jak dla mnie zawiera za dużo formy amidowej a za mało azotanowej i amonowej.

Gdybym miał wybierać nawóz z 3 formami N to poprostu RSM, cenowo też napewno wyjdzie taniej niż yara

proxy8441    72

wszystkie znaki na niebie i Ziemi na dzień dzisiejszy wskazują że rozsiewać, tylko zawsze jest ryzyko co będzie dalej z pogodą, ja na 2ha mam rozsiane, połowa rzepak połowa pszenica, robiłem próbę rozsiewało się dobrze ale się bałem rozsiać na wszystko

rolnik31    1

Witam

Jak tam Panowie w centrum polski, ruszyliście już z jakimiś nawozami, ja planuje jutro MgS  zapodać ale czy to wypali to kto wie. Macie może plany kiedy I dawkę N dacie? http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116732,prognoza-16-dniowa-zima-nie-powiedziala-ostatniego-slowa według tej pogody to już niedługo można by było wyruszyć. Tylko martwi mnie ta spora ilość opadów, jak będzie się prezentował wjazd w pola.

I takie jeszcze małe pytanko czy 70 kg czystego N wystarczy na początek żeby ruszyć pszenicę faza 3 liści ?

Pozdrawiam

damianos95    52

I jak więcej niż 60-70 N rośliny nie wykorzystają więc nie ma sensu dawać więcej jak chcesz koniecznie bardzo dokrzewic to stosuj CCC Ale optymalna temperatura działania to 8st najlepiej jak jest 10 i więcej Ale trzeba pamiętać że czym wyższa temperatura tym silniejsze działanie środka

rolnik31    1

Chciałbym ją jeszcze dokszewić CCC tylko ile go dać? Macie jakieś sprawdzone metody na dobre dokszewienie ? Też rozmyślałem dać Moddus Start w  fazie BBCH 28-29, da on sobię radę czy może dać CCC ?

Audi213    3

Witam. Na jesień prosiłem was o pomoc w sprawie nawożenia pszenicy  i chciałbym prosić o poradę na wiosnę. Na jesieni został została zastosowana Polifoska w ilości 500kg/h.

Kula07    139

10ha obskoczyłem, dawka od 250 do 180kg/ha Saletrosanu.

kamilc017    32

I co w miarę się jechało? Czy trochę się tonełoo? Jak tam u Ciebie to wygląda?

Kula07    139

W czwartek spadło 15litrow/m2, w piątek kolejne 5 a mimo to (przymrozek ok -1 -2) całkiem dobrze się jechało, w rzepaku praktycznie brak śladów, w pszenicy już gorzej, fakt, że już zaczęło puszczać.

proxy8441    72

Audi w pszenicy podobna sytuacja jak w rzepaku, jak słoma z przedplonu pozostała na polu i nie dałeś N na nią to z 10-15kg nie zaszkodzi dodatkowo, jak pszenica do 3-4 liścia i celujesz w spory plon to 70-80kg N, jeśli dobrze rozkrzewiona i obsada ładna to z 60kg wystarczy, to tak w skrócie a z azotowych to ciekawy jest saletrosan 30 lub też 26 może być na zboża, saletrzak, saletra itp zalezy czy Ci już wegetacja rusza?

riki    1

Z prognozy pogody długoterminowej okazuje się że wiosna idzie pełną parą (południe polski)nawet 16 stopni pod koniec tygodnia jak myślicie wjeżdżać z saletrą kędzierzyńską w pszenicę

szymon91    8

podłączam się do pytania sypać już saletre czy poczekać jak takie ciepło zapowiadają 

xzibit0000    3

ja bym już u siebie wjeżdzał (PŁD-WSCH Wielkopolska) jedyne co mi nie pozwala to zbyt wysokie ryzyko ,,utonięcia'' :)

Piechu    43

Tez chętnie bym sypnal saletre ale mokro i woda jeszcze miejscami stoi. Ale myślę że pod koniec tygodnia woda powinna zniknąć do tego przymrozek

riki    1

Teraz wróciłem z przeglądu moich pól myślę że pod koniec tygodnia da się wjechać bez problemu jak prognozy się sprawdzą

macio9554    19

Ja czekam z niecierpliwością na przymrozek żeby sypnąć saletrosan na oziminy

kamilc017    32

Nie wiem czy się doczekasz przymrozku. Prędzej jak przeschnie troche to się wjedzie.

adrian3005    45

Ja jutro wjadę na lżejszą glebę, w środę będę chciał zakończyć siew na wszystkich polach bo od czwartku ma padać coś 

Jestem dobrej myśli aby obyć się bez wtopy, której nigdy w życiu nie zaliczyłem  :P

Kula07    139

U mnie pada i taki ma być cały tydzień, dobrze, że rzepak mam załatwiona i chociaż część pszenicy, chociaż jeszcze prawie 40ha zostało. Jak nie przymrozi to będzie ciężko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Sems
      WItam  Mam pytanie : 
      co to za chwast w pszenicy ? 
    • Przez Jarek1709
      Macie może jakieś info na temat tego młyna??? Sprzedawał im ktoś pszenice????
    • Przez claas4
      Witam Chciałem sie poradzić was co zrobić gdy po 20 minutach od opryski lancetem spadł deszcz ? Czy gdy po tygodniu nie zobaczę żadnych efektów mogę jeszcze raz wpaść z lancetem ?  
    • Przez Lucjan92
      Cześć AGROFOTOWICZE,
      Co myślicie o takim zestawieniu na oprysk pszenicy ozimej:
      Boggie x pro 1,5l/ha
      Nutrimix complete 1kg/ha
      Basfoliar aktiv 1l/ha
      Siarczan magnezy siedmiowodny 12,5kg/ha (S16%,Mg32%)
      Mocznik 10 kg/ha (N46%)
      Slippa 0,1kg/ha (zwilżacz)
      Tytanit 0,2l/ha (stymulator wzrostu)

Pierwszy raz mam zamiar zastosować tyle preparatów na raz ,co o tym myślicie
      pozdrawiam
      Lucjan