Skocz do zawartości
pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
byczekish    4

A co możecie powiedzieć o kizerycie wiosną pogłównie na pszenice/ pszenżyto ozime ? Zastanawiam się nad rozsianiem.

ansu    73

A dlaczego nie wysiewacie nawozów wtedy kiedy powinno to się robić? Przecież na wiosnę jest najmniej czasu, a od żniw do orki........

Wiadomość z agroFakt.pl

aro1975    114

A co możecie powiedzieć o kizerycie wiosną pogłównie na pszenice/ pszenżyto ozime ? Zastanawiam się nad rozsianiem.

nie zastanawiając się tylko siej wczesną wiosną na zamarzniętą ziemię - ja zazwyczaj sieję w lutym 

Renault85-15TX    167

Jeśli planujesz dawać tylko dwie dawki nawozu, a nie masz dostępu do RSM lub nie masz odpowiedniego opryskiwacza to daj pierwszą dawkę saletry a za 2, 3 tygodnie rzuć mocznik i będziesz zadowolony. 

Tomek90    196

Niby tak jak miałbym do tego możliwości to na pewno byłby RSM.

Jak jesteś laikiem to dawaj saletrę 2-3 razy. Mocznik działa jak chce, a saletra jak Ty chcesz. 

Zaleta mocznika? Cenna czystego składnika  :lol:

aro1975    114

czemu działa jak chce? po prostu wysiewasz wcześniej aby azot miał czas na przemianę

Ulman    295

Dawałem kiedyś na jednym stanowisku na drugą dawkę 150 kg mocznika na połowie i 200 kg saleetry na drugą połowę. Mocznik poszedł bodajże 10 dni wczesniej. Nie widziałem róznicy w plonie ani w parametrach

Edytowano przez Ulman

losktos    120

2 lata z rzędu dawałem mocznik w 2 dawce (system 3 dawkowy). Plony w granicach 7-9 t, parametry konsumpcyjne. Ale zawsze szedł nie później niż w BBCH 30.

W tym roku prawdopodobnie spróbuje saletre.

Różnica miedzy mocznikiem a saletrą w drugiej dawce jest taka ze po saletrze widac efekty, po moczniku w niskich temperaturach przez dłuższy czas nic się nie dzieje.

miwigos    85

Ja wole saletre ,mocznika wogóle nie sieje ,główny powód to nie rozsieje dobrze na 24 m i za dużo balastu do siania

XTRO    161

ja w tym roku wszystko lecę na RSMie. Oczywiście jeśli wjadę  z pierwszą dawką...

KULAWA_KOZA    88

Ja zawsze 2 dawki,Pierwsza saletra 34% biała a druga saletra ZAK wapienna 32%

Dawki daje w zależności jak wyglada pszenica.Przeważnie 1 dawka to +-250kg saletry, druga podobnie.

Tomek90    196

Ja wole saletre ,mocznika wogóle nie sieje ,główny powód to nie rozsieje dobrze na 24 m i za dużo balastu do siania

O toto zapomniałem dopisać. Chyba że białoruski gruby. 

Działa jak chce - potrzebuje czasu, wilgoci, temperatury. Dobry pod qq. 

mf25    7

Bedzie co z pszenicy sianej 20 listopada? , po zasianiu pare dni bylo cieplo pozniej snieg i mrozy , teraz dalej zapowiadaja mrozy nawet kielka niepuscila , ziarno takie jakie posialem takie jest ajj :/

melon10641    162

ja w tym roku wszystko lecę na RSMie. Oczywiście jeśli wjadę  z pierwszą dawką...

To tak jak u mnie w tym roku na pszenicę idzie tylko RSM+S. Pierwsza dawka postaram się z końcem mrozów, 2 pod koniec krzewienia a z 3cią zobaczymy. 

byczekish    4

Saletra jest już w garażu, to jeśli uda się kupić mocznik to go przetestuję. Co do ochrony. Macie jakieś sprawdzone środki na choroby podsuszkowe ?? Najlepiej pasowałoby mi 1l Capalo, jednak opakowania są od 5. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Sems
      WItam  Mam pytanie : 
      co to za chwast w pszenicy ? 
    • Przez Jarek1709
      Macie może jakieś info na temat tego młyna??? Sprzedawał im ktoś pszenice????
    • Przez claas4
      Witam Chciałem sie poradzić was co zrobić gdy po 20 minutach od opryski lancetem spadł deszcz ? Czy gdy po tygodniu nie zobaczę żadnych efektów mogę jeszcze raz wpaść z lancetem ?  
    • Przez Lucjan92
      Cześć AGROFOTOWICZE,
      Co myślicie o takim zestawieniu na oprysk pszenicy ozimej:
      Boggie x pro 1,5l/ha
      Nutrimix complete 1kg/ha
      Basfoliar aktiv 1l/ha
      Siarczan magnezy siedmiowodny 12,5kg/ha (S16%,Mg32%)
      Mocznik 10 kg/ha (N46%)
      Slippa 0,1kg/ha (zwilżacz)
      Tytanit 0,2l/ha (stymulator wzrostu)

Pierwszy raz mam zamiar zastosować tyle preparatów na raz ,co o tym myślicie
      pozdrawiam
      Lucjan