pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sylwi    74

To prawdziwa cena? W tamtym roku to na hektar płaciłem ok 50zł?

A tak poza tym na Granstarze pisze że przytulia jest na niego średnio wrażliwa, a tego środka co podałeś to nie mogę w google znaleść. A mi zależy aby dobrze zwalczał przytulię, bo ostatnim sezonie miałem z nią problem, no i jeszcze coś na ten skrzyp. A co z tym fungicydem i nawozami

Na przytulie najtaniej i skutecznie grodyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja w sobotę na chwasty zastosowałem zabójczą dawkę w pszenicy (m.in na przytulię)- Grnastar 5 g/ha, grodyl 6 g/ha, sekator 150 ml/ha oraz P... (skleroza) 1,5 l/ha i trochę adiuwantu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A moglibyście podać przybliżone ceny tych zabiegów , mogą też być mieszaniny. Chodzi mi żeby nie za drogo wychodziło, A grodyl gdzieś widziałem to wychodził prawie 70zł, hyba że się myle, jeśli tak to podajcie prawdziwą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Te wszystkie wymienione środki kosztowały mnie ok 130 zł na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ale to chyba też na jednoliścienne było?

W dzisiejszych czasach, przy tych cenach zbóż to trzeba optymalizować koszty.

Na jesień zabieg mnie kosztował 40zł/ha, no i wiosną też coś nie drogiego bym chciał, a nie jak w tamtym roku 150/ha (jedno i dwuliścienne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Trochę szarpnął po kieszeni, gdyż mam chwasty duże jak pszenicę (ni opryskało się na jesień i takie są tego efekty). Więc na wszystko pryskałem (przytulia, rumian, miotła itd itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Co myślicie o Mustang 306 se? Podajcie wasze opinie i jak z temperaturą powietrza w czasie i po zastosowaniu?

Zna ktoś możę aktualną cenę starane 250 EC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A co myślicie o tym mustangu, i falconie na grzyba. czy można starane stosować dwa razy w ciągu wegetacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

w tamtym roku jak pryskalem mustangiem 0,5L/ha pszenice jara to mialem bardzo duzo szczawiu ale tamten rok byl chyba nietypowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

mustang to dobry środek na 2 chwasty liścienne, przytulię zniszczy, komosy równierz,

lintur też OK ale tylko z adiuwantem bo bez adiuwantu to komosy przeżyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

lintur to nie bo w tamtym roku stosowałem, a stara się nie powtarzać zabiegów tymi samymi preparatami przez parę lat. A jaki adjuwant do tego mustanga?

Co myślicie o tym falconie na jęczmień ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Witam. Mam mały problem ponieważ nie wiem jakie nawozy zastosować na zboża.

 

Na pszenice myślałem dać 150kg Saletry amonowej w dwóch dawkach a w fazie kłoszenia 50 mocznika. Pszenicy jest około 1ha

 

Nie wiem co dać na mieszankę czy lepiej przedsiewnie dać sól+potafoske czy jak posieje to sypnąć odrazu saletrą a później drugą dawkę, myśle na to przeznaczyć 100kg i co dać w fazie kłoszenia czy nic nie dawać.(1ha)

 

I jeszcze mam żyto przedsiewne było dane 100kg potafoski, i czym sypnąć na wiosne jest tego 0.50ha

 

Liczę że mi pomożecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pszenice dałbym w fazie kłoszenia również saletrę, szybciej działa.

Na mieszankę daj sól, potafoskę i saletrę, jedno drugiemu nie przeszkadza. Potem daj w fazie krzewienia druga dawkę saletry.

Na pszenżyto również daj saletrę. Jaki skład ma ta potafoska? Jeśli ma dużo potasu to nie musisz dodawać soli potasowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pszenicę przedsiewnie nawozy fosforowo-potasowe ja daję wieloskładnikowe np. polifoska8, zależnie od przewidywanego plonu np.wiosną daj ze 200kg moczniku i w fazie kłoszenia saletrę ze 100kg bo szybciej działa.Mocznik możesz stosować także w formie oprysku tylko w odpowiednim stężeniu do tego możesz dodać jakieś mikroelementy według dawki.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

A start lepiej dać saletrę amonową, ponieważ szybciej działa i jest łatwiej dostępna roślinom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

nie wiem jakie masz tam ziemie ale na pszenicę na dawkę startową 150 kg saletry to trochę mało, 200, 250, później jakieś 150, 200 i na kłos minimum te 70 saletry amonowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A start lepiej dać saletrę amonową, ponieważ szybciej działa i jest łatwiej dostępna roślinom.

Tak dokładnie saletra najlepsza. Mocznik żeby zaczął działać to czas ok 3 tyg, a na wiosną liczy się jak najszybsze dostarczenie N roślinom. I mocznik tez potrzebuje temp min 10stopni żeby sprawnie przekształcić się w formę dostępna dla roślin.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

marekpieg1234 na zyto była dawana potafoska magnezowa P-13% i K-13%

a co do nawozów nie chce strasznie dużo sypać bo nie wiem jak to wypali i oczywieście będę stosował tylko saletrę bo jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj