pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

eddi87    8

Panowie mocznik na pszenicę na n2 można jeszcze dawać czy już za późno i saletrą sypać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie n2 mcznik można jeszcze na pszenicę sypać czy juz lepiej saletrę? W sob chcę jechać. Czy pod mocznik czekać na deszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

 

Dnia 24.03.2019 o 09:27, staszek131415 napisał:

Daj Polidap i będzie git nie słuchaj bajek że fosfor dolistnie coś pomoże a doglebowo nic nie daje wiosną wiele razy zdobrym skutkiem tak robiłem 200 kg ibędzie git

Bardzo dobra rada.Polidap czyni cuda, mało kto jeszcze o tym wie.Do rozkrzewienia i na braki fosforu to czyni cuda ten nawóz.A dokarmianie dolistne to tak jak by bykowi zamiast dobrze dać jeść to dać mu 2 ziemniaki na cały dzień.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Czyni cuda pod warunkiem że jest odpowiednie pH. Pierwsze co zrobić najpierw podnieść pH wtedy momentalnie idzie podnieść zasobność gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

Słyszał ktoś o takim nawozie płynnym jak MI ZBOŻE firmy Agrami?  Jakieś opinie, warto coś takiego kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregoryy90    0

Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,6, Faxer(prochloraz) 0,6 , Stabilan 0,8, Moddus 0,2i do tego  siarczan magnezu 5 % ? po łaczeniu fungi i skracanie nic sie nie dzialo w tamtym sezonie, tylko chce jeszcze dodac siarczanu 5% i tak mysle czy nie bd przypalen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
Gregoryy90 napisał:

Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,6, Faxer(prochloraz) 0,6 , Stabilan 0,8, Moddus 0,2i do tego  siarczan magnezu 5 % ? po łaczeniu fungi i skracanie nic sie nie dzialo w tamtym sezonie, tylko chce jeszcze dodac siarczanu 5% i tak mysle czy nie bd przypalen?

Nie powinno być dużo osób robi "zupę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2019 o 19:04, krychu napisał:

Czyni cuda pod warunkiem że jest odpowiednie pH. Pierwsze co zrobić najpierw podnieść pH wtedy momentalnie idzie podnieść zasobność gleby.

O ph się nie boję wapnowane po żniwach w sporej ilości podniesione aż do 7 ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Za wysokie najlepsze 6,5

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
Dnia 28.03.2019 o 21:05, eddi87 napisał:

Panowie mocznik na pszenicę na n2 można jeszcze dawać czy już za późno i saletrą sypać?

Jesli nie planujesz 3 dawki to mozesz spokojnie dac mocznik . A jesli planujesz trzecią to lepiej saletra / rsm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 15.04.2019 o 16:56, miwigos napisał:

Za wysokie najlepsze 6,5

A co zrobić jak jest 7,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka min temperatura do pryskania odzywkami makro + mocznik.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

zostało mi jeszcze trochę pszenicy do opryskanie huzarem activ i chciałbym zejść z wodą do 160 l/ha do tego dorzucę mocznik i siarczan magnezu i czy byłoby dobrze ? taka ilość wody wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafakali    3

Czy jak w poniedziałek zastosuje 2 dawkę azotu w formie saletry  to czy nie będzie to za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

Na saletre nie będzie za późno bo będzie działać z 2/3tyg zależy w jakiej fazie masz pszenicę? Ja 20 kwietnia dawałem już n3 75kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
9 godzin temu, Camry napisał:

zostało mi jeszcze trochę pszenicy do opryskanie huzarem activ i chciałbym zejść z wodą do 160 l/ha do tego dorzucę mocznik i siarczan magnezu i czy byłoby dobrze ? taka ilość wody wystarczy ?

czemu chcesz tak mało wody dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

mam opryskiwacz 800 litrów,5 ha jest trochę oddalone i chciałbym to zrobić od jednego strzału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

witam panowie,  w następnym tygodniu planuję pryskać pszenicę od skrzypionki, jaką odżywkę polecacie dodać do tego zabiegu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafakali    3

Na moich polach pszenica jest w tym roku stosunkowo gęstą ale bardzo cienkie ma łodygi czy można jej jeszcze jakoś pomóc bo  z pewnością wpłynie to na plon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr00s0p    0

Witam. Dzisiaj wybrałem się na pszenicę Sailor a tu taka niemiła niespodzianka. Czy to jest zgorzel fuzaryjna? A co to jest ta pleśń? Czym to zwalczać na T2? Czy jest już za późno?

IMG_20190521_112454.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

W gęstych pszeniczkach jest po tych deszczach ogromna presja chorób i nie ważne czy jest prowadzona perfekcyjnie czy nieco gorzej, przejrzałem już pare i wszędzie to samo, mączniak na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj