pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eddi87    8

Panowie na drugą dawke n w pszenicy ozimej jest już za późno czy można dać? Nie sypałem wczesniej bo deszcz nie padał od wielkanocy. Jednym słowem sahara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

Arkadia na t1 prochloraz + tilt, na t2 epoksy+ amistar opti, to co na t3?? doddam ze zaczynaja wychozic pierwsze klosy z pochewki lisciowej a t2 bylo dopiero 7dni temu.

moze epoksy +tebu ewnetualnie dodac tiofanat lub prochloraz? a moze protiokonazol lub metkonazol- ale to juz drogo wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Trzecia dawkę azotu w postaci saletry amonowej walicie gdy klosy są uwalniane z pochwy lisciowej czy wczesniej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja 3 dawkę daje na liść flagowy, tym sposobem powinienem podnieść mtn na czym mi bardziej zależy, jak chcesz aby ziarno miało lepsze parametry białko, gluten to najlepiej jak już kłos będzie widoczny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Napisano (edytowany)
Dnia 18.05.2018 o 11:57, ENDRIUROL napisał:

Arkadia na t1 prochloraz + tilt, na t2 epoksy+ amistar opti, to co na t3?? doddam ze zaczynaja wychozic pierwsze klosy z pochewki lisciowej a t2 bylo dopiero 7dni temu.

moze epoksy +tebu ewnetualnie dodac tiofanat lub prochloraz? a moze protiokonazol lub metkonazol- ale to juz drogo wyjdzie

plon 6-7 ton 1l tebu 250, wiekszy plon menara 0.5 jak pamiętam

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Pszenica jara Arabella zasiana 14.04, widoczny liść flagowy, dostała 110N 50P 50K i 35t obornika. T1 nie było robione a na dniach planuje robić T2 i myślę dać duett ultra cos do tego jeszcze dorzucić? I pytanie dać jeszcze kolejną dawkę około 35N? Jeżeli tak to kiedy najlepiej dać azot na liść flagowy czy jak będzie widać powoli wychodzący kłos? Kiedyś ktoś gdzieś pisał, że dając na flagę to idzie to na MTZ a na kłos jak się da to na białko to prawda czy tylko ktoś to wymyślił? Pszenica ma około 30 cm wysokości. 

Sorry że tyle pytań ale można powiedzieć że pierwszy raz mam pszenicę jarą i za bardzo nie wiem co jak robić. Poniżej foto pszenicy. 

DSC_0305.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Czy to nie jest faza 2 kolanka bo liść flagowy i rosłina 30 cm to coś tu nie bardzo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
Właśnie mnie to też zastanawia rośliny małe a tu liść flagowy, rozcinałem roślinę i wyglądalo tak jakby to był już ostatni liść na wierzchu a kłos miał już około 2-3 cm długości. Jutro będę jeszcze raz na polu to sprawdzę jeszcze raz i zdjęcia porobię. Z drugiej strony rośliny mogą być takie małe przez wiosenną orke, późny siew a później przez małą ilość opadów a do tego odmiana wczesna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Własnie byłem u siebie na pszenicy jarej i u mnie jest dwa kolanka do flagowego jeszcze troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

3-4 klasa i trochę może 5, ph na poziomie 4,5-4,8 więc w grudniu rozsiałem tonę kredy granulowanej (ziemia pierwszy rok w moim użytku) jutro będę jeszcze raz to porobię zdjęcia z bliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Podeślij foty z bliska bo faktycznie jakaś mała jak na flagowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon_Ursus    12
panowie polifoska 8 moze byc pod pszenice ozima ?? bo mam zamiar taka w tym roku zaaplikowac okolo 300-400 kg na ha czy za duzo ?? a na wiosnę saletra okolo 200 kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

nie ma czegoś takiego jak za dużo NPK, 200kg azotu tak, ale w czystym składniku

polifoska 8 jak najbardziej ok, ponoć jest w niej nie senegalski fosfor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Posiałem pszenicę Reform z centrali, klasa II-III Ph 5,8- 6, na ściernisko  dałem wapno granulowane nordkalk 400kg/h, na orkę 250kg polifoski 6.  Chciałbym  teraz podać mikroelementy, czy ktoś może podać sprawdzony środek? Celuje w plon 8t. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
7 godzin temu, gustaww napisał:

Posiałem pszenicę Reform z centrali, klasa II-III Ph 5,8- 6, na ściernisko  dałem wapno granulowane nordkalk 400kg/h, na orkę 250kg polifoski 6.  Chciałbym  teraz podać mikroelementy, czy ktoś może podać sprawdzony środek? Celuje w plon 8t. Pozdrawiam

Na jesień mikro na 8ton to raczej niepotrzebny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla czego uważasz że nie potrzebny? Mikro daje dobre rozkrzewienie z tego co czytałem i stymuluje zawiązki kłosów. W jaki plon musiał bym celować by dawać mikro? Pytam bo nigdy nie stosowałem dolistnego nawożenia jesienią i chciałbym spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj