pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol13    5
Koledzy 10 marca poszła 1 dawka z saletry 200 kg/h pszenica w pełni krzewienia, zastanawiam się czy podac już mocznik na 2 dawkę też jakieś 200kg bo niby on zacznie działać za 2 tyg czyli około 15 kwietnia wtedy pszenica zaczyna już strzelać i pasowało by żeby nie glodowala, podawać już czy się wstrzymać jeszcze z tydzień ? rejon malopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, karol13 napisał:

Koledzy 10 marca poszła 1 dawka z saletry 200 kg/h pszenica w pełni krzewienia, zastanawiam się czy podac już mocznik na 2 dawkę też jakieś 200kg bo niby on zacznie działać za 2 tyg czyli około 15 kwietnia wtedy pszenica zaczyna już strzelać i pasowało by żeby nie glodowala, podawać już czy się wstrzymać jeszcze z tydzień ? rejon malopolska

Mocznik na takie ciepło ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
15 godzin temu, PawelKtm525 napisał:

w sobotę rano przed deszczami posialem saletre na zborza później padało kilka godzin ale tak nie ostro byla przerwa i dalej pada czy nie wymyje ten deszcz tego azotu lubelskie?

Człowieku a wiesz może o tym, że w naszym klimacie raczej ciężko o wymycie azotu? Nie pamiętam ile wody powinno spaść aby się nad tym można było zacząć zastanawiać. Temat wymycia azotu był poruszany nawet w tym temacie chyba wiosną 2017 i wymycie azotu u nas przez deszcze jest bardzo mało prawdopodobne.

 Wszędzie głoszą propagandę o wymywaniu azotu tylko po to aby kupować i dawać. A nikt się nie zastanawia nad tym aby dawać jak najmniej a jak najwięcej wyciągać, tylko sypią po 200N lub więcej..
U nas może dojść do zmycia azotu. Czyli masz stok ziemia zamarznięta, dałeś nawóz w granuli na śnieg a pod wpływem roztopów spływa do rowu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67
mi jeszcze nie udalo sie wjechac i podać pierwszej dawki na pszenice. pszenica bedzie dokrzewiana ccc, ile dac saletry? pytam bo niedlugo z druga trzeba wjeżdżać

Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skąd my mamy wiedzieć jak nie widzimy Twojej pszenicy.

Jak jest póżna i badziewiasta to na pewno nie mało

Tak czy inaczej to wróżenie z fusów :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Jutro daje dopiero 1 dawke saletrosan 250kg miało być więcej ale za dużo by się rozkrzewiła przy obsadzie 250-280 sz/m2

20180331_122246.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto nie łapał z rana za cyc ten zdążył  po mrozie z nawozem  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

będzie się obrzeżać i w d*pę rosnąć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie oszukasz zboża kolego :D

Myślisz że jak walniesz 25kg mocznika na bęczke to zaraz 8 ton jak nic urośnie xD

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0

to nie tak ze tylko dam ten macznik i siarczan magnezu 10 marca poszło juz 200 kg saletry pulan i tak własnie mysle czy by dolistnie nie poleciec jeszcze własnie tym macznikiem i siarczanem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, cieplym3 napisał:

Wcale tak nie napisal a Ty Racyl 1 dawke dales czy sie wstrzymujesz zeby nie wyparowalo?

dałem we wtorek z samego rańca po mrozie.

zaprawiałem  Lamardor 400 FS to ładnie sie prezentuje

jak patrzę po polach w mojej okolicy to poprawiły się nawet te co nie były sypane

bo przede wszystkim ruszyło ciepło i teraz zaczyna azot żreć :D

 

działka po ziemniakach a obok po pszenicy.

ta sama pszenica, tyle samo nawozu a taka różnica w wyglądzie jakby dwie różne odmiany rosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
Przed chwilą, kacper83 napisał:

witam mozna juz jechac z zasileniem dolistnym mącznikiem i siarczanem magnezu 

 

 

Dodaj miedż i mangan ,bo to powoli ostatni dzwonek na podanie ,zbliza sie koniec krzewienia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie mieszam wódki z winem chociaż to też alkohol :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Sól z solą się nie pogryzie nie wiem jak będzie z chelatami bo nie stosowałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj