pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1523

amortyzację liczę tylko tak, że jak np te 100 zł wychodzi na paliwo w orce to dodaję 50zł na części. 

ubezpieczam od gradu i od ognia bo niewielka jest dopłata. 

PS. dodam, że u mnie już drugi rok z rzędu był grad, a w tym dzięki Bogu, że po zbiorze zbóż i rzepaku, ale warzywa trochę popierniczyło 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552

Mi koszty uprawy pszenicy wyszły 2400 zł/ha a plon był ponad 8t/ha klasa ziemi 1-3 i koszty wszystkie z podatkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Moduss, miał byc medax

Azokstrobina-Korazzo 250 SC, 120 zl litr, epoksynazol 70zl litr, chyba ze ktos woli dawac Amistar za 200 zl

 

 

tylko pytanie czy te Korazzo ma te same nośniki co Tazer albo chociażby Amistar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

U mnie jak to piszecie "na gotowe" wychodzi jakieś 2100 - 2200 brutto, plon tak jak pisałem wcześniej 8 - 8,5t paszowej.

 

Generalnie to był chyba dobry rok jeśli chodzi o plony ozimin, mimo iż ciężki w wykonywaniu zabiegów. U mnie w zasadzie większość oprysków wykonana po optymalnym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanko chcę posiać przenicę  ozima po kukurydzy a kukurydza bedzie mlucona na ziarno jaki nawoz i ile zastosowac pod siew ziemia 3 i 4 kl.  w zeszlym roku robilem badania gleby to wyniki sa super wapna dosc potasu dosc fosforu tez dosc.prosisze o powazna podpowiedz dzieki z góry

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

jak masz wysokie zasobności to poszukaj sobie kalkulatora nawożenia w internecie i policz, ale samo to że wysokia zasobnosc to mozna zastosowac ddolne dawki nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A po co chcesz na jesieni mikro podawać? Widoczne są niedobory? Jak Ci nie przezimuje bedziesz w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Generalnie to był chyba dobry rok jeśli chodzi o plony ozimin, mimo iż ciężki w wykonywaniu zabiegów. U mnie w zasadzie większość oprysków wykonana po optymalnym terminie.

​Był dobry bo pszenica bardzo dobrze przezimowała. Miejmy nadzieję że teraz bedzie podobnie. To prawda ze z wykonywaniem zabiegow bylo male zamieszanie ale nie bylo z tym tez jakos zle i wyszlo w miare terminowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byczekish    4

Mam pytanie, posiałem pszenice po bobiku, i jest dużo samosiewów, wiem ,że przez zimę i tak zmarznie, ale może lepiej zwalczyć go wcześniej ? 

Chciałem lecieć boxerem, chwasty już na jesień byłyby załatwione i na wiosnę nie byłoby kłopotu, ale słyszałem, że bobiku nie weźmie.. ;) 

Polecacie coś ? Czy lepiej poczekać do wiosny na Lancet'a 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dodaj troszkę czegoś, glean ze 4g, nuance 7g tem drugi bezpieczniejszy. Wczoraj nim pryskałem dziś już widać efekty

post-152269-0-49650500-1508519998_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

kula co to SoMgo  ? to chodzi o siarczan magnezu czy co to za czort?

widzisz korzyszci ze stosowania mirko ? 

po takim oprysku jesiennym czemu taka mocna mieszanka na chwasty wiosnna ? az tak przepuscilo??

 

i jeszcze pytanie o saletre?  w jakich fazach stosujesz dwie ostatnie dawki i dlaczego 2 dawka to az 290 kg saletry?   niby 250 kg to max co roslinna obrobi.  widzisz roznice w takim zwiekszonym nawozeniu azotowym ?  u mnie max 170 kg czystego  i jakies 6-7 plon.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

kula co to SoMgo ? to chodzi o siarczan magnezu czy co to za czort?

widzisz korzyszci ze stosowania mirko ?

po takim oprysku jesiennym czemu taka mocna mieszanka na chwasty wiosnna ? az tak przepuscilo??

 

i jeszcze pytanie o saletre? w jakich fazach stosujesz dwie ostatnie dawki i dlaczego 2 dawka to az 290 kg saletry? niby 250 kg to max co roslinna obrobi. widzisz roznice w takim zwiekszonym nawozeniu azotowym ? u mnie max 170 kg czystego i jakies 6-7 plon.

Tak to siarczan magnezu.

 

Mocna mieszanka na chwasty wiosną?

 

Co do nawozów to wszystko zależy od stanu plantacji i pogody. E w tym sezonie chce zmniejszyć dawki N.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Druga dawke rsm lepiej dac na dyszach wielootworowych czy wezach rozlewowych? bo boje sie zeby nie przypalic a bede stosowal pierwszy raz rsm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Na kołpakach, ale daj trochę wcześniej niż saletrę. Jak pierwszy raz to przypilnuj warunków (suche rośliny, pochmurnie, bezwietrznie) aby nie popaliło.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia 26 października 2017 o 20:27, androproteam napisał:

Druga dawke rsm lepiej dac na dyszach wielootworowych czy wezach rozlewowych? bo boje sie zeby nie przypalic a bede stosowal pierwszy raz rsm 

Ja cały czas podlewam wielootworowymi. Nie miałem wiekszychproblemow. Najlepiej pryskać przed deszczem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Tylko w trakcie deszczu trzeba uważać żeby nam się deszcz nie skończył bo raz pszenicę lekko popaliliśmy :P  u mnie 2 dawki idą na dyszach bo nie mam węży, może w tym roku kupimy do buraka. A pierwsza dawka na zamarzniętą ziemię i oszronione rośliny i nic się nie dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
Będzie jakis efekt jak pokropie odzywka pszenice siana 14 pazdziernika zeby sie bardziej rozrosla przed zima? czy to juz za puzno na takie zeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj