pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

przemo89    17

Już azot spóźniony bo pszenica rusza, a nie da rady rozsiać bo przymrozków nie ma. Byle do końca tygodnia nie popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

A skąd jesteś ze u Ciebie pszenica ruszyła zachód??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

U mnie też coraz cieplej nawet w nocy bez mrozu więc nie będzie czekać z wegetacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Nie wiem czy się doczekasz przymrozku. Prędzej jak przeschnie troche to się wjedzie.

No właśnie przejrzałem prognozy długo terminowe i nie zapowiadają przymrozków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Płn mazowsze też już rusza, a na polach woda, strach chodzić żeby gumiaka nie zostawić na polu  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

A skąd jesteś ze u Ciebie pszenica ruszyła zachód??

 

Tak, na zachodzie już widać przyrosty nowych korzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

Dzisiaj udało się wjechać na lżejsze ziemię reszta musi poczekać co najmniej do końca tygodnia jak nie doleje (górny Śląsk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Dziś byłem na polu i przeszedłem ok 10 m i myślę sobie kurcze super sucho po czym hlup po kostki hehe u mnie jeszcze nie widać nowych przyrostow korzeni ale lada dzień ruszy jak 13* i słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie jeszcze wegetacja stoi. Na pola nie ma szans wjechac. Szkoda sie topić. Ale jakby tak z ponad tydzien było ciepła i słonecznie to moze udało by sie wjechać. Narazie o tym nie myśle. Bywały takie czasu ze z pierwsza dawka wjezdzałem po 20 marca i plon był dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ostatni solidny mróz był u nas równy tydzień temu, wtedy jeszcze głębiej była zmarzlina, śnieg zeszedł jakiś dzień wcześniej, rozsiałem na część rzepaku i 1ha pszenicy, w tym czasie wszyscy mówili że za wcześnie na azot, i to w formie pół na pół azotan, amonowa, dziś mija tydzień- wszyscy chcą rozsiewać, jaki z tego morał?

 

osobiście żałuję że nie dałem azotu na wszystko, miałbym problem z bańki a czasu by starczyło.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Właśnie patrząc na prognozy pogody na Mazowszu max w sobotę chce jechać z nawozami tylko kurcze mokro jak diabli :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715

panowie wiem że nie w temacie ale co proponujecie na pierwszą dawkę N w życie bo koło soboty chciałem to posiać  i jaka dawka na jesieni nic nie było sypane nawozu pole dwa lata po kolei łubin koszony na ziarno bez nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyssey    8

czy lepiej zastosować 300 kg saletry na raz czy dać 150 i za dwa tygodnie 150. pszenica 2 3 liście

Zapewne lepiej będzie podać te 300kg w dwóch dawkach ale różnica będzie nieznaczna a koszt wyższy gdyż trzeba robić dwa razy także ekonomiczniej będzie zrobić to raz a pozatym pierwsza dawka azotu poda powinna być jak najwcześniej i w jak największej ilośći azotu aby zapewnić roślinie dobry start i regenerację po zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

maciek jeśli zamierzasz zastosować łącznie 300kg saletry na tą pszenicę to dałbym najpierw 200kg potem resztę.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wróciłem właśnie z pól. Pszenica w 100% wznowiła wegetacje i już puszczą nowe korzenie przybyszowe. Myślałem, że może w czwartek uda się dokończyć rozsiewanie nawozów lecz niestety znowu popadało.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo9939    3

Ja u siebie dziś rozsiałem saletre po pszenicy wegetacja ruszyła korzonki już puszcza więc nie ma na co czekać. Miejscami koła trochę siadały ale według pogody nie prędko bym wjechał bo ciągle deszczyk a to silny wiatr i nie ma jak dobrać najlepszych warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u nas równiez zboża i rzepak wegetacje wznowiły ale o rozsianiu nawozów bez przymrozku mozna pomarzyć


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak są na polu tylko nieliczne miejsca w których ciagnik siada to jedynym ratunkiem jest dpowiednia prędkość. Ja przy dawkach rządu 200-250kg jeżdżę 15km/h.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Kula07 dzisiaj jechalem przez Cierpięta od rana siali nawozy i z drogi ściezki dość dobrze wygladały, bez kolein. U mniej na razie szansy na przejazd bez wtopy nie widze, a najbliższe przymrozki w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W rzepaku jeździli? bo by się dało, ale w pszenicy to ciężko to widzę. Ale jakby nie padało, to w czwartek/piątek spróbuję.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

w rzepaku jezdzili i w szpitalnej po zbożu. Tez spróbuje jak deszcze troche odpuszczą, ale znając moje pola lekko nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarpo16x    3

Mam pytanie. Dlaczego stosujecie w dawce startowej 300 kg saletry amnowej czy tam innego saletrzaku? Słowo pisane mówi przecież, że nawożenie należy dzielić do 60 kg czystego składnika w dawce...

Czy ktoś mógłby pokazać jakiś artykuł, który by to obalił, doświadczenia lub cokolwiek, bo sam nie wiem...

 

Edytowano przez Jarpo16x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj