pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

wilhelm    408

Przestańcie z tym dziecinnym Accu Wheater :D Wedle ich prognozy to u mnie we wtorek +9 i nawałnice śnieżne :D To taki pic na wodę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ale saletra ma chyba taki sam sklad. Wiec jaka tu roznica?

 

 

Zobacz w skład sulfanu 50% amonowego i 50% azotanowego. To taka słabsza saletra z dodatkami. Ja na pszenice 4-5 liści podam około 250 kg sulfanu.

Saletra 32-34 %N, 50% azotanowej i 50 % amonowej formy azotu 

Sulfan 24 % N, 50 % azotanowej i 50 % amonowej formy azotu + 12% CaO + 15% SO3 + 1,5 MgO i podobno ma dawać mniejsze straty gazowe ale czy tak jest tego nie wiem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Mam takie pytanie znalazłem gdzieś Lintru 70 WG około 0.5kg i adiuwat około 1litry i mam takie pytanie data produkcji jest w 2012roku a okres ważności 3 lata. Jak myślicie można jeszcze zastosować w tym roku? Może się coś stać i aby tak piszą bo muszą coś napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Kolego można pryskac efekt pewnie będzie mniejszy niż jakby środek był swierzy
Na początek odpowiedź sobie na pytania
Czy środek nie zostałal przemrozony bo lepiej żeby nie
Czy był szczelnie zamkniętym pojemniku
I następnie przelej ciecz do słoika zobacz czy nie ma osadu grudek czy też ciecz nie jest skryatalizowana jeśli jest to się nie nadaje do oprysku
Natomiast proszek powinien nie być poddany działańiu wilgoci i powien się dobrze rozpuszczac nie pozostawiając osadu na dnie naczynia musisz zrobić test w kubku słoiku
Jeśli wszystko co napisałem będzie ok możesz pryskac chodz musisz brać pod uwagę mniejszą skuteczność działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, czy pszenica zasiana głębiej gdzieś ok 6cm będzię tak samo się krzewiła jak ta zasiana prawidłowo? Na jesień u mnie był popiół na polu i nie szło dobrze uprawić pod siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Kolego można pryskac efekt pewnie będzie mniejszy niż jakby środek był swierzy

Na początek odpowiedź sobie na pytania

Czy środek nie zostałal przemrozony bo lepiej żeby nie

Czy był szczelnie zamkniętym pojemniku

I następnie przelej ciecz do słoika zobacz czy nie ma osadu grudek czy też ciecz nie jest skryatalizowana jeśli jest to się nie nadaje do oprysku

Natomiast proszek powinien nie być poddany działańiu wilgoci i powien się dobrze rozpuszczac nie pozostawiając osadu na dnie naczynia musisz zrobić test w kubku słoiku

Jeśli wszystko co napisałem będzie ok możesz pryskac chodz musisz brać pod uwagę mniejszą skuteczność działania

Lintura jest około 0.5kg w opakowaniu 1 kilogramowym był szczelnie zamknięty to samo z adiuwatem jeden wogóle nie otwierany a drugi tak około pół butelki. Dziś jakoś zauważyłem te środki. Czyli mogę zastosować tak około 200gram Lintura? Środek był trzymany w kotłowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja bym wykorzystał ale jako dodatek a nie główny środek.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Ja mam takie pytanie, czy pszenica zasiana głębiej gdzieś ok 6cm będzię tak samo się krzewiła jak ta zasiana prawidłowo? Na jesień u mnie był popiół na polu i nie szło dobrze uprawić pod siew.

 

Nie będzie krzewić się tak samo.

Problem z tym jest bo wytwarza drugi wězeł i przez to jest podatna na różne agrofagi i słabsze kr,krzewienie

 

Ja mam takie pytanie, czy pszenica zasiana głębiej gdzieś ok 6cm będzię tak samo się krzewiła jak ta zasiana prawidłowo? Na jesień u mnie był popiół na polu i nie szło dobrze uprawić pod siew.

 

Nie będzie krzewić się tak samo.

Problem z tym jest bo wytwarza drugi wězeł i przez to jest podatna na różne agrofagi i słabsze kr,krzewienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Kula czyli co? Kupić nowy środek i dodać do niego np. 100gram tego? A i jeszcze jedno pytanie jak na jesieni przed wchodowo opryskałem Glean w ilości 24gram to poprawiać na wiosne? Stosował ktoś tak ? Jeżeli tak jaki był efekt? Przepuściło czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

24g to sporo.

Nie wiem czym chcesz prysnąć i ile masz hektarów plantacji ale ja podzieliłbym to co zostało na wszystkie hektary jako dodatek do innego środka.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja mam tylko 1ha pszenicy. Zasiałałem tylko tyle bo wziąłem z centrali bo starą odmiane miałem już bardzo długo i słabo plonowała. Ja mam takie założenie że chce czegoś spróbować niekoniecznie musi to być tanie może być z wyższej półki ale żeby było widać efekty. 

Znalazłem też Lancet Plus 125 WG z 2013roku chyba mogę i go zastosować? Zwalcza chwasty 1 i 2 liścienne mam go około 400gram.

 

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smiki    0

Witam. Mam pytanie czy 200kg saletrosanu to dobry wybór na piewsza dawkę(startową ) pod pszenice ozimą?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Odnośnie ważności środków, to np. w Niemczech wszystkie ŚOR mają termin ważności BEZTERMINOWO, pod warunkiem spełnienia zasad prawidłowego przechowywania.. To u nas w Polsce robią z nas frajerów i zabraniają stosowania po upływie terminu ważnosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Ja mam tylko 1ha pszenicy. Zasiałałem tylko tyle bo wziąłem z centrali bo starą odmiane miałem już bardzo długo i słabo plonowała. Ja mam takie założenie że chce czegoś spróbować niekoniecznie musi to być tanie może być z wyższej półki ale żeby było widać efekty. 

Znalazłem też Lancet Plus 125 WG z 2013roku chyba mogę i go zastosować? Zwalcza chwasty 1 i 2 liścienne mam go około 400gram.

Jak nie przemrożone to napewno zadziałają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Witam. Mam pytanie czy 200kg saletrosanu to dobry wybór na piewsza dawkę(startową ) pod pszenice ozimą?

Pozdrawiam

 

A nie możesz łaskawie przejrzeć kilka stron wstecz? Całą zimę chłopaki tu wałkują nawożenie wszystko już zostało powiedziane, wysil się trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

dziś lekki przymrozek do -4st postanowiłem na część rzepaku dać ponad 80kg N - saletrosan 26 i na pszenicę na mokrzejszy kawałek gdzie pózniej mogę mieć problem z wjazdem, wyszło mi ok. 90kg N z saletrzaku, docelowa dawka miała być 80kg, na tym polu pszenica z 2 rozkrzewieniami i obsadą jesienną ok. 300 roślin, gleba lekka. Robota szła fajnie tylko strach wiecej rozsiewać, z resztą czekamy.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

kiedy podaje się drugą dawkę N pierwsza zaraz po ruszeniu wegetacji a druga?? planuje podać saletre amonowa 150 kg na pierwszą a na drugą zastanawiam się nad saletra 150 albo mocznik 100kg., plantacja ma po 2-3 rozkrzewieni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Błąd, pierwsza przed ruszeniem wegetacji a druga zależnie od stanu plantacji i pogody 3-5 tygodni po pierwszej.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

kula masz rację. czyli na drugą dawkę saletra po ok 5 tygodniach a mocznik po ok 3 tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dziś tego Ci nie powiem, wszystko zależy od pogody.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

kula masz rację. czyli na drugą dawkę saletra po ok 5 tygodniach a mocznik po ok 3 tak

 

Mocznik to po około 3 tygodniach od wysiewu działa wiec mozesz nawet po 2 tygodniach od 1 dawki wysiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Paramonov- zobacz czy ziarno jest miękkie, a i czy w mocno wilgotną ziemię posiałeś. przerabiałem taką sytuację niby coś powyłaziło, ale i tak kasowałem to i jarą posiałem.

Ziarno jest miękkie- palcami przy użyciu niewielkiej siły się zgniata. A co to oznacza ? siałem w bardzo wilgotną ziemie tylko za przymrozku bo tak to by się nie wjechało w pole... I dlatego niestety ziarno jest nieprzykryte miejscami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

zobaczymy kiedy da wjechać na pole na razie dużo śniegu i po malu przebija się ziemia a na cały tydzień nadają deszcze. Gleba zamarznięta głęboko to woda długo będzie stala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

koledzy mam pytanie. Zauważyłem w mojej pszenicy Ozimej że dość mocno jest obgryziona przez najprawdopodobniej sarny i zające. Czy jak ruszy wegetacja będzie się rozwijać. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj