pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
m_i_c_h_a_l    3

Przy siewie (2 październik) wyszło około 175 kg na ha, patrząc na warunki w tym roku jakby było 6 ton /ha to będę zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

W łodzkim pogoda wygląda jakby wiosna szła :D Ktos myślał o nawozie na psenice w perspektywie 2 tygodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Panowie miał ktoś z taką sytuacją doczynienia jak ja , pszenica (ozon) siana początkiem grudnia strasznie gęsto byłem na polu ziarno napęczniałe ale nawet nie szpilkuje ? będzie sens jechać wcześnie z saletrą 250 kg/h czy nie ma raczej sensu? na polu goła ziemia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

W łodzkim pogoda wygląda jakby wiosna szła :D Ktos myślał o nawozie na psenice w perspektywie 2 tygodni?

 

Pogoda elegancka, miałem dzis sypnąć korn kali na rzepak ale praca powstrzymała, może nie będzię padać to sobota najpóźniej będzie zasiane.

Za 2 tygodnie to bez niczego myślę, że u mnie będzie azot zasiany-od dawna nie czekam na innych i dobrze na tym wychodzę. Tym bardziej w tym roku, jest takie badziewie na polach, że jak tylko pogoda pozwoli do 1 marca musi być u mnie wszystko posiane. Będziesz czekał jak się zrobi ciepło itp. to znając życie a to deszcz a to wiatr jak zwykle, wjedziesz 15 marca albo później, nic się nie rozkrzewi i będzie straszna lipa czego bardzo się boję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

No dzis była bardzo ładna pogoda, u nas juz zero sniegu na polach tylko w jakis tam zakamrkach jeszcze lezy, jak sie utrzyma taka pogoda to w nastepnym tyg lece z azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Mozes siać, nawóz nie zginie :D

Ja wiem czy nie zginie jak rozsieje saletre a potem przeorze żeby posiać kuku ? ciekawi mnie czy ona poprostu powschodzi czy ktoś tak miał.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Panowie co posiać lepiej na I dawkę na pszenice yara sulfan  czy saletrę? I czy sulfan będzie działał tak szybko jak saletra? Stosował ktoś z Was go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Dokładnie jak kolega wyżej lepiej trochę poczekać bo przy nagłym ochlodzeniu może być nieciekawie a jak wiemy przymrozki są bardzo prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak rośliny wznowią wegetację przed tymi mrozami to czy nawóz posiany czy nie soki i tak się rozcieńczą  i mróz pozamiata tak czy inaczej.

 

Panowie co posiać lepiej na I dawkę na pszenice yara sulfan  czy saletrę? I czy sulfan będzie działał tak szybko jak saletra? Stosował ktoś z Was go ?

 

Zobacz w skład sulfanu 50% amonowego i 50% azotanowego. To taka słabsza saletra z dodatkami. Ja na pszenice 4-5 liści podam około 250 kg sulfanu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

Czy ma sens wysianie wiosną polifoski ?
Jesienią nie dałem rady na jednym kawałku sypnąć pod korzeń, jak teraz dostarczyć jej fosfor i potas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Paramonov- zobacz czy ziarno jest miękkie, a i czy w mocno wilgotną ziemię posiałeś. przerabiałem taką sytuację niby coś powyłaziło, ale i tak kasowałem to i jarą posiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ja z azotowymi poczekalbym do 1 marca bo jeszcze mają być mrozy

A po 1marca już na pewno mrozów nie będzie? Wszystko zależy od przebiegu pogody. Duża różnica jest między Wrocławiem a Lublinem bo przecież ciężko wpisać w profil lokalizacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Tak trochę nie w temacie ale popieram gwozda. Jak dla mnie podanie chociaż przybliżonej lokalizacji powinno być obowiązkowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Anglicy przewidują, że wegetacja ruszy najwcześniej około 20  marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Poczytaj prognozy brytyjskiego MetOffice dla Europy i nie naśmiewaj się, w tym roku zgadzają się w 90% jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Jahooo zapodaj linka jak to nie problem. Tego startu wegetacji nie mogę znalezc. Ciężko będzie się  wstrzelić z pierwszą dawką w tym roku, bo wg accuweather najpierw ocieplenie, potem możliwe przymrozki rzędu -6 stopni w nocy, a jeszcze inni zapowiadają suszę od marca do maja bodajże. Gdyby nie te możliwe przymrozki, to podobnie jak wy zapinałbym rozsiewacz. Jednak wole mieć mniejszy plon, niż ryzykować potencjalne większe straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ale saletra ma chyba taki sam sklad. Wiec jaka tu roznica?


Zobacz w skład sulfanu 50% amonowego i 50% azotanowego. To taka słabsza saletra z dodatkami. Ja na pszenice 4-5 liści podam około 250 kg sulfanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie naśmiewam się tylko jest różnica kiedy rozpocznie się wegetacja. Zanim powróciłem na lubelszczyznę mieszkałem trochę we Wrocławiu. Tam wszystko wcześniej tydzień nawet do dwóch, a najbardziej to widać gdy rośliny kwitną np wiśnie. Więc nie można wyznaczyć jakiejś konkretnej daty kiedy ruszy wegetacja w kraju bo to zależy nie tylko od regionu ale również od lokalnego mikroklimatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj