pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robi57362    2345

co w przypadku jak pszenice sa pozno siane, wtedy na 1 dawke dajemy saletre, ale jak w takim wypadku zaopatrzyc w siarke? magnez na wysokim poziomie

czy opryski dolistne siarczanem magnezu zalatwia sprawe czy to za mala ilosc ?

Zamiast seletry daj saletrosan bardzo dobry na poerwsza dawke bo szybko sie rozpuszcza

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ale jak pszenice pozno siane to chyba saletra jest lepszym wyborem niz saletrosan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Ja na taka póżną  pszenice pod koniec lutego ,jak będa warunki to wcześniej 200kg polifoski 21 ,siarki starczy,a przed ruszeniem wegetacji 100 kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zamiast seletry daj saletrosan bardzo dobry na poerwsza dawke bo szybko sie rozpuszcza

saletra rozpuszcza się zdecydowanie szybciej od saletrosanu i wogóle inne działanie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeśli w pszenicy i rzepaku decydujemy się stosować na I -szą dawkę saletrosan to należy go wysiać troszkę wcześniej niż gdyby była podawana saletra? Czy odpowiednim rozwiązaniem przy tym planie nawożenia  było by podanie w pszenicy I-szej dawki wtedy co i w rzepaku ? 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Laskot nie jestem specem co do nawozow ale czytalem ze azot z saletrosanu jest dostepny dla roslin juz po 10 dniach niestety nigdzie nie moge znalezc takiej informacji o saletrze to moze ty wiesz. A i jak azot z saletry dziala inaczej niz z saletrosanu?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Przykładowo: dając na 1 strzał saletre w celu rozkrzewienia pszenicy, a następnie na 2 dawkę saletrosan. Czy takie rozwiązanie będzie dobre? Czy ta siarka podana nie będzie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Azot w formie amonowej nie ulega wymywaniu z gleby, jest wolno pobierany przez rośliny, wpływa na dobre ukorzenienie roślin, wspomaga pobieranie fosforu i ogranicza nadmierne pobieranie potasu.

 

Forma saletrzana jest formą szybko pobieraną przez roślny

w Saletrze azot jest w podziale 16% amonowej na 16% saletrzanej

w saletrosanie  19% amonowej i 9% saletrzanej

 

Szybciej efekt osiągnie się saletrą, ale siarka też jest roślinom potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

skoro o saletrosanie mowa, mam pytanie: co będzie lepszym rozwiązaniem: wysianie na N1 kirezytu i saletry czy saletrosanu (chodzi mi tu o połączenie azotu i siarki) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa40    0

Polecam Huwa San środek używany  jako stymulator rozwoju roślin

oraz do odkażania powierzchni pod osłonami i w polu,
w tym także gleby Ja zastosowałam i naprawde jestem zadowolona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Cieszymy się.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

 

Polecam Huwa San środek używany  jako stymulator rozwoju roślin

oraz do odkażania powierzchni pod osłonami i w polu,
w tym także gleby Ja zastosowałam i naprawde jestem zadowolona 

 

Co to za maniera pisania ja z wielkiej litery? Na prawdę też błąd. No reklama pełną gębą :D Do roboty się weź, zamiast szukać jeleni! bueheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Wszyscy tu piszą o siarce i saletrosanie a ja w tym roku postanowiłem lecieć tylko saletrą 32 i 34 i 2 razy dokarmić dolistnie siarczanem magnezu i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo tylko saletrosan pójdzie na rzepak . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

pszenica to nie rzepak, pierwsza sprawa to dobór formy azotu zależnie od stanu plantacji, siarka to rzecz właściwie drugorzędna

 

Także nie widzę nic złego w Twojej decyzji


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Czy jest sens na wiosnę rzucić korn kali w dawce 200kg na pszenicę hondia stanowisko po rzepaku, pole III - IV klasa. Przedsiewnie niestety nie dostała NPK bo spuchłem finansowo. Czytałem, że potas powinien być wymieszany z glebą więc nie wiem czy pogłównie zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie ma sensu, tym bardziej po rapsie. Wymieszania z gleba wymaga fosfor bo jest mniej mobilny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czy jest sens na wiosnę rzucić korn kali w dawce 200kg na pszenicę hondia stanowisko po rzepaku, pole III - IV klasa. Przedsiewnie niestety nie dostała NPK bo spuchłem finansowo. Czytałem, że potas powinien być wymieszany z glebą więc nie wiem czy pogłównie zadziała?

Napewno nie zaszkodzi. Sam zawsze stosowałem KK i również dzięki temu mam wysokie zawartości K w glebie. Ja zastosowałbym ze 100-150kg/ha tym bardziej, że nic nie dawałeś jesienią.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po rzepaku dużo potasu zostaje, gorzej z fosforem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Co będzie lepsze na pierwszą dawkę gdzieś na przełomie marca kwietnia, rsm 32 czy saletra? i w jakiej dawce ponieważ nigdy nie stosowałem rsm-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

a odnosnie Korn Kali, sypiecie przed wegetacją czy jak już ruszy. bo to nawóz o dosyć grubym granulacie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Co będzie lepsze na pierwszą dawkę gdzieś na przełomie marca kwietnia, rsm 32 czy saletra? i w jakiej dawce ponieważ nigdy nie stosowałem rsm-u

nie pomyliłeś miesięcy?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Co w tym dziwnego? Nie pamiętasz jak parę lat temu śnieg leżał do kwietnia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj