pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2255

Normalnie to 3-4 (nie licząc RSM) chwast i 2-3 grzyby z całą resztą (mikro/makro/retardanty/insektycydy). 

Nienormalnie to 5-6 (nie licząc RSM) chwasty 2 razy, równanie łanu i grzyb 2-3 razy z całą resztą (mikro/makro/retardanty/insektycydy)

Cholera za mały opryskiwacz żeby jeździć częściej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja to mam zawieszany 1200 i przyczepiany 2400 ale jednak lubię robić oprysk pszenic zawieszanym jest bardziej mobilny

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

1. 200-250 saletrosanu (zależnie od stanu plantacji)

2. 150 mocznika lub 200 saletry

3. 150 saletry

W pełni krzewienia idzie odżywka z kompletem mikro + dodatkowo Cu

W BBCH 31/32 tak samo z tym ze zamiast miedzi idzie mangan

Do tego 1 lub 2 zabiegi siarczanem magnezu, jak plantacje są ok to siarczan dodaje do nawozenia mikro, jak coś mi nie pasuje to siarczan idzie w oddzielnym zabiegu z mocznikiem.

Tak to mniej wiecej u mnie wygląda

Bardzo fajnie to u Ciebie wygląda kolego. Jakie odżywki stosujesz? ja stosowałem dwa lata z rzędu proleaf max chelat  od procamu zawiera on 20 gram miedzi, 68 gram manganu, 28 gram cynku i ponad 4 gram molibdenu ale nie do końca nie wiem czy to są dobrze wydane pieniądze.Chciałem zastosować Plonvit Z ale niestety nikt nie oferował w okolicy produktów intermagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Pod jakim względem twierdzisz, że nie wiesz czy są to dobrze wydane pieniądze? 

 

 

a jakiej pojemności masz

 

2 jak nie 3 razy za mały -1200l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Ja stosuje z zabiegiem t1 (choć to troche późno) yara vita zboże, ewentualnie dodaje jeszcze yara miedź i na flagowy yara cynk. 

W yara miedź w jednym litrze jest 500g miedzi, a cynku 700g/l, więc koszt zabiegu odżywkami to ok 30-40zł na ha. Cena za 5l miedzi to ok 220zł, za cynk bodaj 240zł/5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

To może i ja się pochwale swoim "planem nawożenia" :D może ktoś podpowie co ewentualnie można by poprawić :)

1. 200 saletrosanu 26

2. 200 saletry

3. 100 saletry 

Razem z T1 pójdzie skracanie i mikro z Yary

Do T2 też dołożę jeszcze mikro z Yary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Loktos ile razy wjezdzasz opryskiwaczem w pole? :)

to zależy od sezonu i warunków, najczęściej jest to 5-6 wjazdów, a jak trzeba to wiecej lub mniej. Ilość przejazdów nie jest dla mnie głównym priorytetem

 

Bardzo fajnie to u Ciebie wygląda kolego. Jakie odżywki stosujesz? ja stosowałem dwa lata z rzędu proleaf max chelat  od procamu zawiera on 20 gram miedzi, 68 gram manganu, 28 gram cynku i ponad 4 gram molibdenu ale nie do końca nie wiem czy to są dobrze wydane pieniądze.Chciałem zastosować Plonvit Z ale niestety nikt nie oferował w okolicy produktów intermagu.

ja jadę na FoliQ, siarczan najczęściej z intermagu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Siarka z Superfosfatu prostego danego przedsiewnie, będzie dostępna wiosną, czy jest mobilna i wiosną pszenica już nie będzie miała z czego korzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

to się nazywa arogancja

Nie, to się nazywa rozum, ale ty tego nie zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Nie, to się nazywa rozum, ale ty tego nie zrozumiesz

 

chyba ptasi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Na pierwszy raz dam 250 saletry a na drugi dac 300 saletrzaku czy moze lepiej 200 mocznika trzeciego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

po co ci ten saletrzak ? Ja na pierwszą idę z 250 saletry druga 250 i trzecia się okaże pewnie 100 saletry, chyba że warunki nie pozwolą na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Byłem wczoraj na seminariach TopAgrar i muszę przyznać, że dr Hansageorga Schönbergera podajac plan nawożenia na 8,5t/ha przy wcześnie sianych i dobrze rozwiniętych roślinach chyba ściągnął nawożenie jakie zakladałem, mianowicie: I dawka 70kg N (w moim przypadku będzie to ok 250kg Saletrosanu). II dawka 80-90kg N (planuje dać ok 250 kg saletry), III dawka 60 kg N (no i tu mnie trochę zaskoczył bo chciałem dać ok 120kg saletry a wypadałoby według niego dać ze 180).

Co Wy na to?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

 Dzięki za poparcie, ale powiedz czy Ty potrafisz coś mądrego na temat napisać?

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Żeby coś mądrego napisać trzeba mieć wiedzę, otwarty umysł i doświadczenie. A po postach sam widzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Byłem wczoraj na seminariach TopAgrar i muszę przyznać, że dr Hansageorga Schönbergera podajac plan nawożenia na 8,5t/ha przy wcześnie sianych i dobrze rozwiniętych roślinach chyba ściągnął nawożenie jakie zakladałem, mianowicie: I dawka 70kg N (w moim przypadku będzie to ok 250kg Saletrosanu). II dawka 80-90kg N (planuje dać ok 250 kg saletry), III dawka 60 kg N (no i tu mnie trochę zaskoczył bo chciałem dać ok 120kg saletry a wypadałoby według niego dać ze 180).

 

Co Wy na to?

Pierwszy raz byłeś ,ja kilka razy już byłem ,on zawsze podaje tak dużo na T-3,taka dawką to jakby naprawde były dobre warunki wodne ,niestety u mnie prawie zawsze braknie wilgoci ,więc tyle N rosliną może zaszkodzić,co sądzisz o jego przepowiedni pogody na 2017 rok ,na 2016 pomylił się ,ale przewaznie mu się udawało,ta część o opryskach była do kitu według mnie,za naukowo,fajnie mówił o polonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Też tak planuje dać około 250kg Saletrosanu na I dawkę na  II dawkę około 240kg saletry a 3 raczej nie i tak pójdzie na paszówke.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pierwszy raz byłeś ,ja kilka razy już byłem ,on zawsze podaje tak dużo na T-3,taka dawką to jakby naprawde były dobre warunki wodne ,niestety u mnie prawie zawsze braknie wilgoci ,więc tyle N rosliną może zaszkodzić,co sądzisz o jego przepowiedni pogody na 2017 rok ,na 2016 pomylił się ,ale przewaznie mu się udawało,ta część o opryskach była do kitu według mnie,za naukowo,fajnie mówił o polonach

No pierwszy raz byłem. Pogoda jakby miała się sprawdzić to nie było by ciekawie ale znowusz nie byłoby gorzej jak w poprzednim sezonie bynajmniej u mnie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ja w lutym planuje z 14 N, później 160-200 N w dwóch dawkach zależnie od ilości wody w marcu, kłos raczej sobie odpuszczę bo przez 3 lata była kicha, jedynie paliło rośliny

 

Na jare zboża jesienią poszło 54 N z  fosforanu, na wiosnę przed siewem 100 N i koniec nawożenia

 

Buraki kolejny raz całość N jak tylko da radę w pole wjechać na wiosnę

 

Co profesor za anomalie wróżył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Byłem wczoraj na seminariach TopAgrar i muszę przyznać, że dr Hansageorga Schönbergera podajac plan nawożenia na 8,5t/ha przy wcześnie sianych i dobrze rozwiniętych roślinach chyba ściągnął nawożenie jakie zakladałem, mianowicie: I dawka 70kg N (w moim przypadku będzie to ok 250kg Saletrosanu). II dawka 80-90kg N (planuje dać ok 250 kg saletry), III dawka 60 kg N (no i tu mnie trochę zaskoczył bo chciałem dać ok 120kg saletry a wypadałoby według niego dać ze 180).

 

Co Wy na to?

A ile zazwyczaj dajesz i jakie parametry łąpiesz? Bo jak masz dobre parametry to zostań przy swoich dawkach. Z azotem III dawce trzeba uważać. Plonu nie zwiększysz a z parametrami możesz przedobrzyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Wegetacja ma ruszyć przełom marca i kwietnia, wiosna późna, zimna i sucha do połowy maja potem ulewy. Rok raczej zimny choć upały pojawią się już w pierwszej dekadzie czerwca, no i ostatni żniwa kończyć będą we wrześniu. Taką nam przedstawił prognozę.

Edytowano przez cezary1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj