pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

no to dzięki czyli 300 kilo bo małe zbożę oczywiście jak nie wymarznie
no to dzięki czyli 300 kilo bo małe zbożę oczywiście jak nie wymarznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

jak maż możliwość to 150 po 10dniach 100 i tak dalej aż zacznie się kłośc wtedy przerwji

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Czy ktoś was korzytał już z tej aplikacji  https://app.satagro.pl/ ?

Jak to się sprawdza, jeśli wogóle ? Zarejestrowałem się i na razie czekam na generowanie danych historycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tymi dawkami bym się nie zgodził lepiej dac na początek wiecej pózniej to juz plonu nie zwiekszysz cykaniem po 100 kilo
ona musi dastać kopa moje zdanie chociż nie jestem bardzo doswiaczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a więc widzę że się znasz więc dlaczego pytałeś i nie zasłaniaj się doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

z tymi dawkami bym się nie zgodził lepiej dac na początek wiecej pózniej to juz plonu nie zwiekszysz cykaniem po 100 kilo

ona musi dastać kopa moje zdanie chociż nie jestem bardzo doswiaczony

duże ilości N w pierwszej dawce tylko w sytuacjach gdy rośliny są słabe lub gdy nie zależy Ci na ziarnie konsumpcyjnym.

Cykanie po 100 kg nie ma większego sensu (no chyba ze są jakieś ekstremalnie przepuszczalne gleby ale i w takim wypadku nie ma sensu jeździć co 10 dni). Wystarczają 3 (ewentualnie 4 dawki) w odpowiednich terminach


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytałem bo niem ile rośliny maksymalnie pobieraja do tej pory siałem 200 200 i jak była gesta to dawałem 150 w tym roku nie dawałem
i tak parametry miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

jak nie dasz obiadu tzn dania głównego to samym deser em nie nadrobisz robić próby glebowe uzupełniać wszystko razem z pH zbierać wysoki plon dlaczego ? orasz tak samo pod 3 t plon jak i ten 8 t z ha tak samo siejesz kosisz pryskasz itd jak masz pracowników jak ja to im trzeba zapłacić z większego plonu lepsza ziemia lepsze resztki poznane lepsza wydajność koszty vatt cala twoja gospodarka się nakręca jak w drugim roku będziesz chciał zmienić dach bądź dać dziecku 200tys to ze zboża będziesz mógł dać i w następnym roku nie dasz nic a związki w ziemi zostają rok przebidujes i weźmiesz ładnie . jak jedziesz na trybie oszczędnym i masz zbierać po 2 t to lepiej daj w dzierżawę lepiej na tym wyjdziesz uwierz mi. cały pić polega żeby kupować zamienniki tańsze nie żadna zasrana polifiske tylko zamiennik nie rundap tylko zamienniki 30%tańszy i nawozu tyle ile trzeba a nie 300 kg polifiski dam bo sąsiad tyle daje. wesołych świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

duże ilości N w pierwszej dawce tylko w sytuacjach gdy rośliny są słabe lub gdy nie zależy Ci na ziarnie konsumpcyjnym.

Cykanie po 100 kg nie ma większego sensu (no chyba ze są jakieś ekstremalnie przepuszczalne gleby ale i w takim wypadku nie ma sensu jeździć co 10 dni). Wystarczają 3 (ewentualnie 4 dawki) w odpowiednich terminach

Duża dawka N na start ma zły wpływ na jakość ziarna konsumpcyjnego ???

To czym uzyskać 15% białka 36 glutenu 425 opadanie gęstość 76.55. 

Jak nie pierwszą dawką RSM-mu 32% 80N/ha i drugą 80N/ha i trzecią 34N/ha saletra (dawki czystego N w kg),


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Ja uważam że na późno siane pszenice to 80kg N to minimum na 1-szą dawkę ja myślę zwiększyć do 90-100 kg ,jak pierwsza dawka będzie za mała lub spóźniona ,to pszenica straci możliwość dokrzewienia się,niczym nie da się tego później nadrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jest jeszcze CCC.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Taki mądry jesteś? To chciałem przypomnieć, że Ty bez CETA sprzedawałeś w tym roku pszenicę po trochę ponad 100E.

Więc nie filozofuj jak nie masz nic mądrego do powiedzenia.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

mądry nie

To wiem.

 

W takim razie napisz Nam kolego jaką Ty stosujesz agrotechnike w pszenicy, że opłaca Ci sie sprzedać tonę za trochę ponad 400zł jak to w tym roku zrobiłeś.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Już pisał gdzieś na forum, że zbiera tyle ile samo da radę urosnąć. Pewnie o npk i wapnie pola jego nie marzyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

To fakt ja sama jestem przerażona ta ceną 100 eur za tonę ale wszystko do tego zmierza ale nie sztuka wyprodukować dużo i mieć wysokie koszta ale sztuka produkować tak żeby mieć dobry zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Martwić się będą Ci którzy przeinwestowali w sprzęt , a i kupowali pole płacąc 4 razy więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

No i jeszcz się łódzą ze pszenica będzie po  1200 zł za tone ale pszenice da się wyprodukować poniżej 500 zł i mieć zysk tylko trzeba mieć trochę pojęcia a nie klapki na oczach

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No i jeszcz się łódzą ze pszenica będzie po  1200 zł za tone ale pszenice da się wyprodukować poniżej 500 zł i mieć zysk tylko trzeba mieć trochę pojęcia a nie klapki na oczach

 

Ponawiam pytanie, zdradź Nam swoją technologie produkcji pszenicy, może okaże się, że coś robię źle.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wystarczy kilkaset ha nowy sprzęt z dofinansowaniem, tańą siłę roboczą na czarno, jeszcze gleby 1-3 klasy w dobrej kulturze. Wszystko zamontowane tylko zarabiać.
W tym roku pszenica była po 480zl/t sam sprzedałem trochę po 530zl

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ameryka ma problem ze sprzedażą GMO Kanada, USA, Meksyk........... CETA ma znieść bariery, jak jakiś kraj ni będzie chciał to sąd arbitrażowy jak np z izogukozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Wystarczy kilkaset ha nowy sprzęt z dofinansowaniem, tańą siłę roboczą na czarno, jeszcze gleby 1-3 klasy w dobrej kulturze. Wszystko zamontowane tylko zarabiać.

W tym roku pszenica była po 480zl/t sam sprzedałem trochę po 530zl

A ja to widzę tak kupili ciągniki za połowę wartości to i za pszenice tyle samo powinni dostać ,połowę wartości .

Gdzie tak licho płacili, w mojej okolicy taką cenę proponowały tylko złodziejskie skupy,lub lombardy, stojąc w kolejce chłopi opowiadali że są skupy które udzieliły pożyczki (na lichwiarskich procentach) i po 480 zł musieli oddawać .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

jak nie dasz obiadu tzn dania głównego to samym deser em nie nadrobisz robić próby glebowe uzupełniać wszystko razem z pH zbierać wysoki plon dlaczego ? orasz tak samo pod 3 t plon jak i ten 8 t z ha tak samo siejesz kosisz pryskasz itd jak masz pracowników jak ja to im trzeba zapłacić z większego plonu lepsza ziemia lepsze resztki poznane lepsza wydajność koszty vatt cala twoja gospodarka się nakręca jak w drugim roku będziesz chciał zmienić dach bądź dać dziecku 200tys to ze zboża będziesz mógł dać i w następnym roku nie dasz nic a związki w ziemi zostają rok przebidujes i weźmiesz ładnie . jak jedziesz na trybie oszczędnym i masz zbierać po 2 t to lepiej daj w dzierżawę lepiej na tym wyjdziesz uwierz mi. cały pić polega żeby kupować zamienniki tańsze nie żadna zasrana polifiske tylko zamiennik nie rundap tylko zamienniki 30%tańszy i nawozu tyle ile trzeba a nie 300 kg polifiski dam bo sąsiad tyle daje. wesołych świąt.

Taki filozof a pisać nie umie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj