pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

annasprobio    0

Najlepszy będzie produkt o nazwie PBM probiominarał, czysty ekologicznie puder o silnym działaniu probiotycznym. Służy on do zaprawiania nasion oraz ochrony systemów korzeniowych i cebulek. Jest wykorzystywany również jako szczepionka doglebowa. Poprzez swoją obecność sprzyja intensywnej kolonizacji szczepów pro biotycznych, co skutkuje wypieraniem pleśni i likwidacją toksyn. Wykazuje swoje pozytywne działanie na polach  jako na przykład zaprawa do nasion soi czy ziemniaków. Niewielki koszt owocuje zaprawą organiczną (na 100 kg soi potrzeba 100 do 200 g PBM). Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Na wiosnę będąc na wykładzie w pewnym miejscu, twierdzono że dodawanie mocznika to jak strzał w kolano, nie pamiętam dokładnie tylko o co chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

nie wiem i mam gdzieś co robisz w wolnym czasie, żubr to szajs, a wykład ten nie był na uczelni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymileszyk    2

Pytanie -Zagadka :
Efektem zerowania jakiego szkodnika jest poniższy egzemplarz?

Dodam, że w tym roku wystąpił w mojej okolicy tylko na odmianach Linusa, na każdej jednej w promieniu 25 km.

post-192696-0-61515700-1466507939_thumb.jpg

post-192696-0-06754500-1466508050_thumb.jpg

post-192696-0-54206900-1466508313_thumb.jpg

Edytowano przez szymileszyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

nie widać zdjęcia przynajmniej u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Pytanie -Zagadka :

Efektem zerowania jakiego szkodnika jest poniższy egzemplarz?

 

Dodam, że w tym roku wystąpił w mojej okolicy tylko na odmianach Linusa, na każdej jednej w promieniu 25 km.

pluskwiaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymileszyk    2

Ploniarka zbożowa - a dokładniej jej białe larwy, zauważyłem powygryzane ziarniaki na obrzeżach i akurat krowa musi iść tylko na Linusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymileszyk    2

Tu masz rację to są od pluskwiaków, w pierwszej chwili myślałem, że to ploniarka ale ona składa jaja w młode ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

 

Mam takie pytanie ze względu na nawożenie pszenicy ozimej czy takie dawki jakie teraz przedstawię mogę zastosować na pszenicę ozimą.

Znalazłem taki poradnik tylko nie wiem czy to próbować czy nie.A o to dawki nawozów:

 

A więc przed podorywką chcę zastosować 90 kg mocznika na H.

Przed sianiem polifoskę 6 z 240 kg na H

Posiewanie 1 dawka 240 kg saletrzaku

Posiewanie 2 dawka 160 kg mocznika

 

Jak myślicie z waszych doświadczeń będzie dobrze jak tak zrobię? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymileszyk    2

Mam takie pytanie ze względu na nawożenie pszenicy ozimej czy takie dawki jakie teraz przedstawię mogę zastosować na pszenicę ozimą.

Znalazłem taki poradnik tylko nie wiem czy to próbować czy nie.A o to dawki nawozów:

A więc przed podorywką chcę zastosować 90 kg mocznika na H.

Przed sianiem polifoskę 6 z 240 kg na H

Posiewanie 1 dawka 240 kg saletrzaku

Posiewanie 2 dawka 160 kg mocznika

Jak myślicie z waszych doświadczeń będzie dobrze jak tak zrobię?

 

Dawid-Zetor wszystko zależy od stanu i zasobności składników.

A powiedz co uprawiałes na tym polu w ubiegłym roku, jaki zebrales plon i jak wyglądała kwestia nawożenia ?

Na tej podstawie będę w stanie odpowiedzieć na 70 % czy jest sens zastosowania się do poradnika w Twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

W tam tym roku był jęczmień plon ok 4.5 t.Teraz mam posianą pszenicę i strasznie ona wygląda liście ma żułtawe ponoć objawem jest brak azotu a na dodatek grzyb mi usiadł bo mi bieleje pszenica.Czy takie propocję jakie napisałem wyżej będą odpowiednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Rozumiem że słoma zostaje na polu? W takim przypadku mocznik przed zerwaniem ścierniska jak najbardziej wskazany.

Polifoski 6 przed siewem można nawet zwiększyć do 300kg w zależności od zasobności gleby i plonu do jakiego się zmierza

Równierz moim zdaniem na pierwszą dawkę lepsza będzie saletra od saletrzaku ale ilość głównie zależy od formy zboża po zimie. Jak słabe to nawet 250kg saletry, na mocne wystarczy 200. Pszenica potrzebuje również magnezu i siarki. Razem z pierwszą dawką albo wczesniej daje 100kg siarczanu magnezu granulowanego

 

Na stanowisku po pszenicy trudniej osiągnąć dobry plon pszenicy i potrzebny większy nakład. Przede wszystkim w zabiegi fungicydami. Nawożenie to podstawa ale plon trzeba ochronić żeby "nie zjadły" go grzyby. Przy zwiększonym nawożeniu azotem zwiększa się presja chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Pod zboża azot na mineralizację słomy nie jest aż tak konieczny. Co innego pod raps. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

Acha,moglibyście napisać jakie nawozy i jakie dawki stosowaliście w tym roku.Powaliło wam coś,jaki plon przewidujecie.

Byłbym wdzięczny. :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymileszyk    2

Pszenica ozima linus stan łanu na dzień 02.07.2016 - uprawa w 90 % wolna od chorób grzybowych czego dowodem jest intensywnie zielona roślina.
post-192696-0-65775600-1467452119_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

Pszenica ozima linus stan łanu na dzień 02.07.2016 - uprawa w 90 % wolna od chorób grzybowych czego dowodem jest intensywnie zielona roślina.

attachicon.gif2016-07-02 11.26.48.jpg

Kolego kiedy i ile stosowałeś nawozów?Jakim opryskiem pryskałeś na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

szymileszyk jaka masz obsade/  ??  nie jest troche za rzadka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

Zamiast saletrzaku zastosuj saletre da szybszego kopa roslinom na wiosne.

 

Czy możesz to poprzeć, w jakikolwiek sposób, logicznymi argumentami? Z tego co mi wiadomo, saletrzak to saletra amonowa z balastem dolomitu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. 

 

Pod zboża azot na mineralizację słomy nie jest aż tak konieczny. Co innego pod raps. 

 

Czy tylko mnie bije po oczach słowo, którego użyłeś? Czy to naprawdę taka oszczędność czasu, by posługiwać się słowem zaczerpniętym z nowożytnego języka, innym niż reszta część wypowiedzi? Jeżeli zatem pragnąłeś zabłysnąć, może następnym razem warto użyć czegoś uniwersalnego - ŁACINY. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymileszyk    2

Zdjęcie zostało zrobione akurat po ziemniakach, gdzie był problem z orka x powodu suszy.
Obsada średnio 450-80 kłosów na metr.

Zdjęcie zostało zrobione akurat po ziemniakach, gdzie był problem z orka x powodu suszy.
Obsada średnio 450-80 kłosów na metr.

Jutro zrobię inną fot, bo przed chwilą spadło 9 L / m .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637


Czy możesz to poprzeć, w jakikolwiek sposób, logicznymi argumentami? Z tego co mi wiadomo, saletrzak to saletra amonowa z balastem dolomitu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.


Moim argumentem jest to ze sprawdzilem to na wlasnym przykladzie i wiem ze saletrzak dziala pozniej od saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj