pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    355

ja sypię już

 

losktos, a kiedy najlepiej sypac druga dawke azotu jesli jest to saletra i bedze to ostatnia dawka? pierwsza w ilosci 200kg saletry dana 25 marca.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy można siac mocznik na mokrą pszenice? gdy rosliny są mokre, czy nie bardzo bo można poprzypalac bo mocznik sie przykleji do rosliny? proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos, a kiedy najlepiej sypac druga dawke azotu jesli jest to saletra i bedze to ostatnia dawka? pierwsza w ilosci 200kg saletry dana 25 marca.

 

BBCH 31-32. Na słabszych plantacjach BBCH 30. W Twojej sytuacji jechałbym tak bliżej BBCH 32


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol28OZE    0

możesz

 

aro1975 a mieszałeś moddus i capalo, jeszcze coś dorzucałeś i wszystko było ok? bo sam się zastanawiałem, ale czytałem że to różnie bywa i raczej odradzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

witam mam pytanie czy można siac mocznik na mokrą pszenice? gdy rosliny są mokre, czy nie bardzo bo można poprzypalac bo mocznik sie przykleji do rosliny? proszę o szybką odpowiedź

Szczerze to nigdy nie słyszałem żeby ktoś przypalił zboże siewem mocznika na mokre rośliny z drugiej strony ciezki mi jakos sobie wyobrazić że ziarenki sie przykleja do liscia i tak sobie wisi i sie rozpuszcza na nim. Ale saletry to bym sie bał siac na mokre rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Około 2 marca poszło 100 kg na ha saletry, później koło 15 marca druga dawka 150 saletry na ha 6 kwietnia poszło 150 kg na ha mocznika i na liść flagowy planuje 150 kg na ha saletry...Dawki dzielone na dobre rozkrzewienie bo pszenica w słabym stanowisku na dzierżawie i pytanie czy może to być czy za jakieś 2 tygodnie dorzucić 100 kg mocznika na ha?? Dodam że dziś poszedł lancet na chwasty koło piątku/soboty dam odżywki PK+mikro+miedź a za jakiś tydzień/półtora znowu PK+mikro+mangan+mocznik+tytanit...Na lepszej pszenicy poszło 200kg/ha saletry + 200kg/ha moczniku i trzecia dawka na liśc fl. 150 kg/ha saletry + odżywki j.w. chyba bez PK bo lepsze stanowisko...Czekam na jakieś podpowiedźi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

aro1975 a mieszałeś moddus i capalo, jeszcze coś dorzucałeś i wszystko było ok? bo sam się zastanawiałem, ale czytałem że to różnie bywa i raczej odradzają

 

W tamtym roku mieszałem Capalo, Midas odpowiednik Moddusa, mocznik, siarczan, Kristalon, mikro i CCC. Nic złego się nie działo, tylko z tego Midasa czasem jakieś frędzle pływały we wskaźniku napełnienia. Resztę pompa tego pompa rozbiła. Ponoć to normalne w Moddusie, a jak jest to nie wiem bo w tamtym roku pierwszy raz stosowałem. Ale odnośnie mieszania tego wszystkiego to nic złego się nie działo.

 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

aro1975 a mieszałeś moddus i capalo, jeszcze coś dorzucałeś i wszystko było ok? bo sam się zastanawiałem, ale czytałem że to różnie bywa i raczej odradzają

 

mieszałem w tamtym roku i w tym również: capallo + cuadro + siarczan magnezu + mocznik + glinlist max + glinlist Cu + glinlist Mn + lignum plus

wszystko było ok (żyto po oprysku 2 dni  temu masz w galerii)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Kujawy kiedy kiedy ruszacie ze skracaniem zbóż ?

Połowa to chyba  ,bez regulacji ,bo niema co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

U nas dziś  saletra na II dawkę

 

ile siałeś tej saletry na ha ? ta pszenica ze zdjęcia bardzo ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

łączył ktoś bumper 250ec  z cerone ? można tak mieszać i za jednym zamachem skrócić i polecieć na grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Koledzy potrzebuję informacji mam pszenicę trochę późno siana i w styczniu został lekko przypalona mrozem poszły już 2 dawki azotu ale jest słabo rozkrzewiona chciał bym jakąś chemią ją wspomóc tylko nie wiem czym w tamtym roku pryskałem antywylegaczem 675 Sl tylko że na etykiecie pisało że powoduje rozkrzewienie a teraz na antywylegaczu 725 SL nie ma wzmianki o rozkrzewieniu czy coś się zmieniło chyba że jakiś inny dobry środek na rozkrzewienie pszenicy ozimej, czekam na jakiś info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

@adamgaleon w obu tych środkach są te same substancje aktywne także ten 725SL też działa na dokrzewianie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Koledzy potrzebuję informacji mam pszenicę trochę późno siana i w styczniu został lekko przypalona mrozem poszły już 2 dawki azotu ale jest słabo rozkrzewiona chciał bym jakąś chemią ją wspomóc tylko nie wiem czym w tamtym roku pryskałem antywylegaczem 675 Sl tylko że na etykiecie pisało że powoduje rozkrzewienie a teraz na antywylegaczu 725 SL nie ma wzmianki o rozkrzewieniu czy coś się zmieniło chyba że jakiś inny dobry środek na rozkrzewienie pszenicy ozimej, czekam na jakiś info

na dokrzewienie jest już za późno. Proponuje postawić na nawożenie dolistne (mocznik, siarczan magnezu, mikro, można by się pokusić nawet o podanie PK dolistnie) tak aby jak najbardziej ograniczyć naturalną redukcję pędów.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dlaczego uważasz że jest już za późno na dokrzewienie? U mnie na jednym kawałku pszenica jest w pełni krzewienia.

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie pszenica ma kolanko około 1 cm a w niektorych zanizeniach jeszcze nie ma kolanka, jest mniejsza pewnie z powody za duzej wilgosci ale widze ze sie zbiera ale co z tego jak musze czekac. Jak nie pada to wieje. Nawet drugiej dawki jeszcze nie rozsialem. Moze w sobote wszystko na raz zrobie rozsieje saletre i opryskam regulatorami. Niby nadaja słonce i bezwietrznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

RSM nie lejesz na 2?

 

RSM poszedł wcześniej na niektóre kawałki a na inne saletra ok 230 kg . Nie jestem ortodoksem jeśli chodzi o rsm. ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj