pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

Snieg pada a temperatura +2 C  ;) Nawozy posiane  :blink: i co teraz Panowie znawcy tematu  :huh: Co z moim Azotem 

Wczoraj kończyliśmy rozlewać rsm na borowinie, zostało 2ha a dziś śnieg z rana. No to zalaliśmy opryskiwacz i pojechaliśmy. Piękna rzecz, nic się na koła nie lepiło, żadnego mazania jak na borowinę :D 

Dziś w nocy ma być mróz i sprzęt naszykowany na gliny ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Wczoraj kończyliśmy rozlewać rsm na borowinie, zostało 2ha a dziś śnieg z rana. No to zalaliśmy opryskiwacz i pojechaliśmy. Piękna rzecz, nic się na koła nie lepiło, żadnego mazania jak na borowinę :D

Dziś w nocy ma być mróz i sprzęt naszykowany na gliny ;)

Rolzewałeś dzisiaj rsm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

tak, myśleliśmy że się nie uda, że się będzie lepić czy coś a tu koła były czyste. Śniegu już prawie nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

@melon10641 chyba musiałeś na GPS posuwać bo  tak biało było że nawet ścieżek technologicznych na polu nie było znać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Widzę że kolega z moich okolic ja też miałem dzisiaj rozlewać ale zrezygnowałem ze względu na śnieg może uda się wjechać koło soboty żeby zbytnio się nie lepić w błocie bo mam lekkie pagórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Bez GPSu poszło, lane było ok 200l/ha rsm32. Widać było dobrze rządki pszenicy bo lane było przed 13tą to śnieg już trochę zginął. U mnie ziemia to borowina - jak mokra to lepi się strasznie. Dojechać na pole było ciężko po polnej drodze bo się mazało. Natomiast na polu koła śnieg wduszały, koleiny się nie robiły i opona była czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Też posiadam borowiny ja na pierwszą dawkę dałem saletrosan 26 jakieś 200 kg/ha . Na 2 dawkę chce dać rsm 32% ok.250l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj pojechałem przejechac sie ciagnikiem w pole sprawdzic co i jak. Mokro, mokro i jeszcze raz mokro. Wody w pszenicy nie ma ale jest błotniasto. Próbowałem na pusto wjezdzac to ciagnik sie zapadał a juz nie mowiąc z rozsiewaczem. Jeden gościu widziałem siał nawóz na pszenice ale pewnie wertepy porobił na maxa bo dymił jak diabli. Trzeba czekac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

moim zdaniem i tak warto zaczekać, na borowinie rzuciłem próbnie dawke 200kg saletry na ha i 100kg siarczanu amonu 18 lutego, akurat trafiłem na cieplejsze dni, ale pszenica szału nie robi. Ile z tego azotu zostało a ile zostało pobrane - trudno powiedzieć. Tak czy inaczej czekam z następną dawką do pojawienia się kolanka.

Na pozostałych polach poszła dawka 200kg saletry 5 i 7 marca, ale niestety niemrawo rośnie. W tamtym roku wygrałem dzięki wcześniejszej dawce, w tym roku mam obawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Ja też posiałem na 2 kawałkach w sobotę, bo pogoda sprzyjała. I czekam na poprawę pogody, żeby rozsiać resztę. U mnie na pierwszy rzut po 200kg saletry, no i jara do zasiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Ile zalecacie saletry na 1 pierwszą  dawkę na pszenicę po burakach siana koniec listopada ,żeby ją do krzewić wystarczy 250 kg saletry?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dziś 200l RSM32 85N/ha, sucho orane bieleje, wilgoć do 40cm. Druga dawka 60N, trzecia 30N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Już pszeniczka ładnie rośnie przymrozkow nie ma codziennie dodatnio tylko jednej nocy był jeszcze przymrozek.Pierwszy rok z tym preparatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Nie chcę skłamać bo choć kupowałem niedawno to brałem duże ilości i dostałem nawet jakaś zniżkę.Ale cena chyba na poziomie 270-300zl/l.Stosowalem 0.3l/ha.Choć można więcej albo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol28OZE    0

a gdzie kupiłeś tego Moddusa? bo też chce dać 0,2/ha Moddus start + 0,5l/ha CCC, jest już normalnie w sprzedaży? i czego zdecydowałeś się na Moddus Start? bo już się niby zdecydowałem, ale cały czas się waham czy nie dać na razie samego ccc a potem zwykłego moddusa

Edytowano przez Karol28OZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Jest to tak jakby test tego środka w moim gospodarstwie.Zamawialem przez znajomego więc nie wiem czy jest już w sprzedarzy.Być może jest.Jeśli nie będzie to daj 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCIO1    3

27 lutego na start pszenica dostała 150 kg saletrosonu ładnie rośnie z początkiem kwietnia chce dać drugą  i ostatnią dawkę mocznika ile lepiej dać 150 czy 200 kg. Oczywiście później jeszcze dostanie coś dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

daj 200 kg.mocznika jeśli to ma być ostatnia dawka. ja dzisiaj zacząłem pszenicę zasilać pierwsza dawka 250. rsm 26 +3 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

No dzisiaj koniec rozlawonia RSM po pszenicy ,pole poryte ale nie było rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol28OZE    0

agrolublin mówisz o Moddus 250 EC? No właśnie chyba tak zrobię jak nie znajdę tego nowego, musze się zorientowac u mojego dostawcy czy już ma i po ile. 

 

MYCIO1 27 lutego już udało Ci się wejść na pole? ja to bym chyba z pierwszego nizika nie wyjechał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj