pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Turbomatiq    5

Ja dzisiaj wysiałem pierwszą dawkę bo akurat mrozek z rana był i było idealnie.Teraz pada śnieg i martwię się,że trochę się pospieszyłem,co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ty dziękuj Bogu że udało Ci się wysiać, a nie się martwisz głupotami o pogodzie i śniegu który jest normalnym zjawiskiem w marcu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

u mnie na jednym hektarze dałem na torasa 20N + 34N ( 18-20 luty) +34 N ( 5 marca ), akurat trafiłem na lekkie deszczyki i ciepłą pogodę i ładnie się odbudowała, tylko że ziemia lekka i niestety rośliny mozolnie rosną.

natomiast na borowinie pszenica ma o wiele lepsze warunki, stanowiska po pszenicy są pulchne, i na dodatek szybko się ogrzewają, i tam pszenica ma bardzo dobry wigor do wzrostu.

Pozostałem działki po 68 N 5-7 marca, nawet bardzo się nie lepiłem, teraz nie ma możliwości żeby wjechać czymkolwiek.

Aby dużego mrozu nie było, to druga dawka pójdzie ok 11 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

No z jednej strony dobrze bo nie ma praktycznie znaku,że się rozsiało, zero śladów.Z drugiej zaś strony myślę,że trochę za zimno na azot i sporo go się ulotni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Turbomatiq- jaki był przymrozek u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Dzisiaj poszła druga część pierwszej dawki, co prawda część już na mokre rośliny bo mróz puścił ale nie ma co czekać na kolejne deszcze, po 3 godzinach ani śladu po nawozie nie było. łącznie 90 kg N. reszta za miesiąc w moczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Co ci się ulotni? Azotanowy od razu do gleby trafi a straty przy amonowym występują jak jest ciepło albo sucho. Myślę,że wody w całym kraju spadło dosyć aby nawóz się rozpuścił a ciepło też nie jest.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

A ja też dzisiaj wysiałem 1 dawke azotu na pszenice saletrosan 200kg/ha . A rzepak i pszenżyto dostało ponad tydzień temu . Teraz rzepak za jakiś czas dostanie 2 dawke a zboża to w kwietniu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Przymrozek nocą o 4 rano było -1 C .pszenica dostała około 70kg N i 15kg S .warunki do siewu wręcz idealne .Borowiny suche nic się nie lepiło . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Snieg pada a temperatura +2 C  ;) Nawozy posiane  :blink: i co teraz Panowie znawcy tematu  :huh: Co z moim Azotem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Czy na pierwszą dawkę dobrym rozwiązanie będzie saletrzak 300kg, stanowisko po rzepaku i kończynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

 

Wczoraj cały dzień rozlewałem RSM z siarką na rzepak, pszenicę  a dzisiaj spadał śnieg... jeszcze nigdy mi się tak nie przytrafiło ;/ czy coś będzie z tego azotu ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2343

Czy na pierwszą dawkę dobrym rozwiązanie będzie saletrzak 300kg, stanowisko po rzepaku i kończynie?

nie za bardzo bo on dosyć sporo potrzebuje żeby zaczął działać lepszy będzie saletrosan saletra

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Nic się nie stanie, śnieg po południu się stopi i tyle z niego będzie  ;) Jedynie nawóz Ci się rozpuści  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dajcie spokój z tym saletrzakiem. Ja miałem nadmiar w tym roku i zasiałem 5 marca na pszenżyto, stwierdziłem że wilgoć jest to jakoś to będzie, choć jestem przeciwnikiem tego nawozu. No i wczoraj idę na pole a saletrzak sobie leży jakby nigdy nic. Wilgoć w glebie, 2 dni troszkę pokropiło a on leży ponad tydzień. Dobrze, że śnieg spadł to teraz się rozpuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Witam,

 

Wczoraj cały dzień rozlewałem RSM z siarką na rzepak, pszenicę  a dzisiaj spadał śnieg... jeszcze nigdy mi się tak nie przytrafiło ;/ czy coś będzie z tego azotu ?

To się ciesz,u nas nie da się wjechać zaczęliśmy dwa tygodnie temu i do tej pory nie da się skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Snieg pada a temperatura +2 C  ;) Nawozy posiane  :blink: i co teraz Panowie znawcy tematu  :huh: Co z moim Azotem 

nic, śnieg się roztopi i bedziesz miał poprawioną rozpuszcalność nawozu. Żadnych negatywnych skutków tego śniegu nie widze


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@GucioJUMZ - ile u Ciebie śniegu spadło, bo u mnie max do 3cm. Więc to jakieś hardcorowe ilości nie są. Groźniejsze raczej byłyby porządne ulewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mało tego śniegu, tak jak kolega @Kondziu pisze 3-5cm. Ja widzę same plusy tylko tego śniegu ładnie się rozpuści nawóz, wejdzie w glebę. A jak by przyszła ulewa to na moich górkach wszystko by tylko popłynęło i wtedy były by dopiero straty azotu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Dajcie spokój z tym saletrzakiem. Ja miałem nadmiar w tym roku i zasiałem 5 marca na pszenżyto, stwierdziłem że wilgoć jest to jakoś to będzie, choć jestem przeciwnikiem tego nawozu. No i wczoraj idę na pole a saletrzak sobie leży jakby nigdy nic. Wilgoć w glebie, 2 dni troszkę pokropiło a on leży ponad tydzień. Dobrze, że śnieg spadł to teraz się rozpuści.

 

Nie wierze że nic się nie rozpuścił. Na pewno została otoczka dolomitowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No, też bym nie uwierzył jakbym nie zobaczył. Może z 10% się zrobiły mniejsze granule, deszczu u mnie było mało od tego czasu, ale coś tam popadało troszkę 2 razy. Saletrzak z Anwilu strasznie gruby jest, chyba kupię z Zak-sy w przyszłym roku na przedsiewnie na próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Wczoraj poszła I dawka na ozime 230kg saletra a dziś taka niespodzianka i śnieg. Kiedy może zadziałać saletra w takich warunkach bo ciepła narzie nie nadają. Na 10dni do przodu max 8 stopni w dzień i delikatny mróz w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Panowie czy ktoś z was stosuje rsm 32% w jęczmienia ozimym ? Jak tak to ile lejecie na 1 dawkę ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj