pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
greg91    59

Racja to nie tylko matematyka ,klasa ziemi to  II,IIIa,IIIb .Ph 5,0 -6,0 .Badania gleby będę miał za dwa tygodnie to dowiem się coś więcej ,a stanowiska po strączkowych

Woda puki co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Wielkie dzięki kupiłem  bo często słyszę o niej więc kupiłem,a dopiero bardziej się tym interesuje wiec to tak jak bym dał to będzie;

I-dawka 100 kg

II-dawka 250 kg

III-dawka 150kg

Do tego jakieś nawożenie dolistne i o skracaniu myślę ,chodzi mi też o jakoś plonu czy to wystarczy na 6 ton

azotu masz na ok. 7 ton - reszta (w dokładnie to czy będzie mniej czy więcej niż te 7) zależy od pozostałych czynników


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PabloN    0

Witam wszystkich,

Ja pierwszy raz na tym forum.

 

Moja pszenica wygląda jak na zdjęciach powyżej (dodatkowo wrzucam zdjęcie ogółem) 22jpmx.jpg

 

Rozsiewam nawóz ręcznie ze względu na małą powierzchnię. Czy można już teraz rozsiać saletrę? Czy lepiej poczekać do marca na lepsze pogody? Z wcześniejszych postów nie potrafię wnioskować czy chodzi o sam mróz by nie uszkodził plonu czy po prostu by dało się na polu jeździć ciężkim sprzętem.

Pszenica jest dość słaba porównując do pola sąsiada. Postaram się zrobić bardziej szczegółowe zdjęcia.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Witam załączam mam nadzieję bardziej wyraźne zdjęcia. Rośliny są bardzo małe i dość rzadkie. Proszę o poradę czy można je jeszcze jakoś podratować by nadrobiły "zaległości" czy lepiej posiać pszenice jarą?

post-179394-0-48612700-1456607596_thumb.jpg

post-179394-0-74970500-1456607608_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Z tych zdjęć ciężko podjąć właściwą ocene,policz żywe sztuki na 1m kwadratowym , w kilku miejscach i podaj średnią aczkolwiek nie wygląda to ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Tam niema co ratować ,szkoda złudzeń ,chyba że celujesz na 2 tony z ha,to może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

A co z moją? Myslałem teraz o saletrze 150-200kg/ha, potem oprysk siarczanem magnezu, i na chwasty, tylko nie wiem ile tej saletry dac, rzućcie jakąś propozycje..

post-167325-0-98297300-1456651971_thumb.jpg

post-167325-0-89513700-1456651972_thumb.jpg

post-167325-0-82951600-1456651973_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja na taką pszenice i 250 kg saletry bym nie poszkodował jak celujesz w wysoki plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PabloN    0

Dziękuję za uświadomienie. Drugi rok uprawiam pole także uczę się jeszcze.

 

Czyli posieję pszenice lub pszenżyto jare. Proszę mi o porady jakie nawozy zastosować by dobrze wystartować z uprawą. 

Czy mogę sugerować się tym harmonogramem?

 

harmo-zboza-jare-blue_big.jpg

W sumie to zmieniamy teraz zagadnienie także chyba przeniosę się do innego tematu.

Edytowano przez PabloN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Panowie czy już sypiecie kizeryt pod pszenice? Jestem z podlaskiego i codziennie mocno mrozi w nocy a i czasami mróz trzyma w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Kizeryt juz jakis czas temu powinien byc rozsiany. Co do pszenic to wydaje mi sie ze najwiekszym optimista jest zaklad ubezpieczeniowy he he. U mnie w zeszlym tygodniu byl likwidator to powiedzial ze jezeli jest 36-38 na metrze kwadratowym nie roslin tylko zdzbel to szkody nie ma. No coz trzeba zaczac ubezpieczac w innej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

To co uważasz ze sypanie kizerytu teraz to już jest za późno?To kiedy miałem siać w styczniu? Przecież jeszcze wegetacja nie ruszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Kizeryt nie rozhartowuje roślin więc mogłeś siać nawet i w styczniu  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To co uważasz ze sypanie kizerytu teraz to już jest za późno?To kiedy miałem siać w styczniu? Przecież jeszcze wegetacja nie ruszyła.

Kizeryt to nie azot potrzebuję trochę więcej czasu na przedostanie się do strefy korzeniowej roślin dlatego sypie się go wcześniej. 

Kizeryt juz jakis czas temu powinien byc rozsiany. Co do pszenic to wydaje mi sie ze najwiekszym optimista jest zaklad ubezpieczeniowy he he. U mnie w zeszlym tygodniu byl likwidator to powiedzial ze jezeli jest 36-38 na metrze kwadratowym nie roslin tylko zdzbel to szkody nie ma. No coz trzeba zaczac ubezpieczac w innej firmie.

 

Jestem podobnego zdania tylko zwróć uwagę, że kolega z podlasia jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

A jaka powinna być obsada w 1m kwadratowym żeby ratować (pszenicę lub jęczmień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

a z wlkp i rozsiałem w sobotę wcześniej nie dało rady wjechać. Mało to jeszcze nie skonczyłem bo reszte w pon rano jak trochę przymrozi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

ja w piatek rozsialem ok 200kg/ha saletry na najslabsze kawalki przenicy i przenzyta zeby rozkrzewic je. pierwszy raz taki zabieg byl robiony by rozkrzewic, zobaczymy co z tego wyjdzie... na pozostale kawalki przenicy ciezko bd wjechac bo w dolkach woda stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Kizeryt juz jakis czas temu powinien byc rozsiany. Co do pszenic to wydaje mi sie ze najwiekszym optimista jest zaklad ubezpieczeniowy he he. U mnie w zeszlym tygodniu byl likwidator to powiedzial ze jezeli jest 36-38 na metrze kwadratowym nie roslin tylko zdzbel to szkody nie ma. No coz trzeba zaczac ubezpieczac w innej firmie.

 

Gdzie ubezpieczałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja ruszam z nawozem w środę jeśli pogoda pozwoli. I od razu saletrosan na rzepak sypnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Panowie czy już sypiecie kizeryt pod pszenice? Jestem z podlaskiego i codziennie mocno mrozi w nocy a i czasami mróz trzyma w dzień.

Wcale nie za późno. Koledzy są w błędzie. Jesteś z Podlaskiego a ja z Mazur. Na razie zimno i wegetacja ledwie rusza i nic pogody nie nadają więc spokojnie można siać. Przecież Kizeryt to głównie Siarka a że jest dobrze przyswajalna to spokojnie. Za miesiąc dopiero będzie w naszym regionie konkretnie potrzebna dla rzepaku więc spokojnie się przemieści do korzenia. Ja Prosan jutro zamawiam i za tydzień będę siał jak nie lepiej i też uważam że ok termin. Rzepak dobrze na Mazurach ruszy po 20tym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Kizeryt juz jakis czas temu powinien byc rozsiany. Co do pszenic to wydaje mi sie ze najwiekszym optimista jest zaklad ubezpieczeniowy he he. U mnie w zeszlym tygodniu byl likwidator to powiedzial ze jezeli jest 36-38 na metrze kwadratowym nie roslin tylko zdzbel to szkody nie ma. No coz trzeba zaczac ubezpieczac w innej firmie.

Czyżby concordia była u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Sypać już saletre na pszenice czy pożekać jeszcze z tydzień bo nadają jakieś przymrozki. W takich warunkach na plusie w dzień delkatnie na minusie w nocy, kiedy zacznie działać saletra? woj łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Wstrzymaj się, ja posiałem na pszenżyto w sobotę, a tu całkowicie się prognozy zmieniły i wiosna to może w połowie kwietnia przyjść.

Przy znacznych opadach będą straty azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Tylko jak nie będzie przymrozków to szybko nie wiadę na pole bo za mokro, nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem było posypanie azotu w poprzednim tygodniu i niech sobie on leży i czeka na ciepło bo zboża niezbyt rozkrzewione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Panowie ile sypiecie kizerytu na pszenicę? Mi wyszło około 160 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj