pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

sawka71    7

Dzasiu ja stosowałem Polifoske 21- 300kg/ha na start w roku ubiegłym 6 marca w kuj.pom i wynik w plonie Juliusa to 10 ton na 3a,3b. Mówią że nie ta forma azotu co trzeba ale wynik był zadawalający:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja nawet nie myslę narazie wyjezdzac w pole i siac azoty. W tamtym roku siałem saletre 10 marca. Pogoda była wtedy bardzo sprzyjajaca i fajnie suchutko. Nie robiły sie koleiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Jak będzie pogoda to początkiem marca trzeba ruszyć, pszenica trochę trącona przez mróz... planuję na 1 dawkę RSM z S 280l/ha i na drugą 250l łącznie ok. 175N ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

U mnie w okolicy więksi gospodarze polecieli już z azotem na pszenice i rzepaki, ja sam planuje wjechać z azotem na pszenicę i pszenżyto koło czwartku (w nocy nadają przymrozki to powinno się dobrze siać) jestem z Pomorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

U mnie w okolicy więksi gospodarze polecieli już z azotem na pszenice i rzepaki, ja sam planuje wjechać z azotem na pszenicę i pszenżyto koło czwartku (w nocy nadają przymrozki to powinno się dobrze siać) jestem z Pomorskiego.

 

 u nas nie ma sensu jechać z N jeszcze, nadają 3-4 stopnie w dzień i w nocy przymrozki. Czekam na początek marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja też się jeszcze nigdzie nie wybieram,zboża wyglądają dobrze i azot dostaną w swoim czasie,uważam że początek marca będzie dobrym terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

U nas według prognoz od poniedziałku 22.02 nadają że ma być około 10 stopni. A u mnie pszenica ozima jest w bardzo słabej kondycji i chcę zobaczyć czy ona w ogóle obudzi się do życia i stąd tak wcześnie jadę z azotem bo jeśli nie ruszy to chcę jak najszybciej przesiać pszenicą jarą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja tak samo będę próbował rozsiać kizeryt około czwartku/piątku

Co do analiz to robiłem ostatnio za darmo- 27 próbek

 

nadają deszcz na cały tydzień - ciężko będzie wjechać w pole - wczoraj było jeszcze za mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

dzisiaj ładny deszcz w nocy poszedł, ale na polu jest w miarę ok.

Niech pada, deszczu potrzeba. Poczekam na jakiś pierwszy przymrozek i polecę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

też byłem dzisiaj na polu i powiem że jest dożo lepiej jak było w sobotę (pomimo deszczu), pszenice zaczynają się regenerować (wypuszczają nowe listki) - nie wygląda to tak tragicznie jak się zapowiadało. 1,6ha rzepaku do przeorania - posieję tybalt, pozostałe 5ha rzepaku w innej części wioski wygląda dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Możesz mi zrobić zdjęcie jak wygląda rzepak Twój ten który przezimował? bo ja nie wiem czy mój dał radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Dziś w ostatniej chwili rozrzuciłem sól potasową na lżejszych ziemiach, teraz ładnie deszcz kapie, więc nawóz nie powinien spływać.

 

I pytanie do was - czy zdejmujecie mieszadła w amazonach przy wysiewaniu soli? bo strasznie dużo maki zrobiło się na dole i pod koniec już nie bardzo leciało jak powinno. Może trzeba tylko zawleczke zostawiać aby cokolwiek zruszała?

 

Na 12 metrów raczej rzuciło, takie miałem wrażenie, będzie zabawa z siarczanem amonu krystalicznym aby w miare równo go rozsiać, bo niestety nie posiadam łopatek regulowanych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u mnie też już od ok 3 godzin ładnie pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

U mnie też leje i to na bogato. Ehhh namoczyli my 4 litery teraz, a do końca lutego deszcza nadają że ulala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Bardzo dobrze, bo poziom wód gruntowych bardzo spadł

Poza tym do jutra rana ma być po deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Dziś w ostatniej chwili rozrzuciłem sól potasową na lżejszych ziemiach, teraz ładnie deszcz kapie, więc nawóz nie powinien spływać.

 

I pytanie do was - czy zdejmujecie mieszadła w amazonach przy wysiewaniu soli? bo strasznie dużo maki zrobiło się na dole i pod koniec już nie bardzo leciało jak powinno. Może trzeba tylko zawleczke zostawiać aby cokolwiek zruszała?

 

Na 12 metrów raczej rzuciło, takie miałem wrażenie, będzie zabawa z siarczanem amonu krystalicznym aby w miare równo go rozsiać, bo niestety nie posiadam łopatek regulowanych :/

 

Może nie robisz tego błędu, otóż pamiętaj aby przekaźnik był tylko włączony kiedy rozsiewasz nawóz inaczej robi się miazga szczególnie w połączeniu z C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo255    0

powiedzcie mi jakim i w jakiej dawce dozywić przenice wczesną wiosną?
chodzi mi o nawożenie
jaki nawóz i w jakiej dawce
przenica oczywiście ozima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo255    0

ja myślałem na wiosne sypnąć saletre a potem do opryskiwacza wsypac mocznik i nim opryskac tom przenice?czy na odwrut czyli sypnac mocznik a opryskac saletra czy saletrzakiem? prosze o odpowiec i wyrozumiałość z powodu ze jestem dopiero nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

W żadnym wypadku saletrą bo spalisz rośliny do opryskiwacza tylko mocznik i to jeszcze w odpowiednim roztworze saletre daj na 1 dawke i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Dzis pójdzie polifoska 21 - 200 kg. na tą pszenice co jest szansa że może nie wymarzła,jutro ma padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem na wiosne sypnąć saletre a potem do opryskiwacza wsypac mocznik i nim opryskac tom przenice?czy na odwrut czyli sypnac mocznik a opryskac saletra czy saletrzakiem? prosze o odpowiec i wyrozumiałość z powodu ze jestem dopiero nowy

:-D Co do pszenicy, to u nas widać, że pomału rusza.

Edytowano przez AgnieszkaBrzozowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Dziś w ostatniej chwili rozrzuciłem sól potasową na lżejszych ziemiach, teraz ładnie deszcz kapie, więc nawóz nie powinien spływać.

 

I pytanie do was - czy zdejmujecie mieszadła w amazonach przy wysiewaniu soli? bo strasznie dużo maki zrobiło się na dole i pod koniec już nie bardzo leciało jak powinno. Może trzeba tylko zawleczke zostawiać aby cokolwiek zruszała?

 

Na 12 metrów raczej rzuciło, takie miałem wrażenie, będzie zabawa z siarczanem amonu krystalicznym aby w miare równo go rozsiać, bo niestety nie posiadam łopatek regulowanych :/

Daro, ja zdjąłem mieszadło podczas siania korn-kali w za-x i prawie nic nie leciało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo255    0

Piotrek912 ; dzięki za odpowiedź, a mugłbyś mi podać jaką dawką mam pryskać tą pszenicę mocznikiem? Ktoś coś jeszcze doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj