pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

zależy jaki saletrosan bo mamy dwa 26N-13S  i 30N-6S. Jesli masz słaba pszenice to mozesz zastosować saletre która daje kopa

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Jak jest słaba ,po mrozie to raczej nic z niej nie będzie,woj .pomorskie -chyba wygląda cienko po zimie ,zrób test ,po 24 godzinach wszystko wiadome,ja juz nie mam złudzeń ,pszenica po burakach zieloniutka była zaczyna tracić kolor,test negatywny ,bezie do przesiania ,najgorsze że rzapaki też kapitulują na niektórych polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Faktycznie saletrosan 30 będzie lepszy na pszenice która nie potrzebuje aż tak dużo siarki jak rzepak.Jeżeli magnez jest niski to lepiej dać kizeryt bardzo wcześnie i dołożyć za chwilę saletry, tylko dawka 100kg nawozu wygląda na polu bardzo rzadko raczej nie wszystkie roślinki skorzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1
Napisano (edytowany)

Chce dac saletrosan 30 w pierwszych dniach marca  210 kg na ha. Czy to dobry termin na ten nawoz?

Edytowano przez remik1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Saletrosan 30 to idealny nawóz na pszenicę w pierwszej dawce ilość jaką chcesz zastosować też jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Panowie więc jak z tym saletrosanem 30?? Jest sens dawać?? Aktualnie wygląda to tak: 100 kg kizerytu, 170kg saletry (która lepsza awili czy żak?? ) 120 kg mocznika 100kg Saletrosanu. Zboża głownie na klasie 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25
Napisano (edytowany)

Witam Panie, również proszę o poradę. Otóż zastanawiam się nad trzema wariantami nawożenia w mojej pszenicy, dodam że pierwszą dawkę chciałbym zastosować w przeciągu następnego półtora tygodnia. Tak więc takie mam warianty:

1. I dawka: 200 kg saletrosanu 30, II: 300 kg saletry, III: 100 kg saletry,

2. I: 200 kg saletry, II: 200 kg mocznika, III: 100 kg saletry,

3. I: 200 kg saletry, II: 300 kg saletry, III: 100 kg saletry,

Dodam, że pod korzeń dostała 200 kg polifoski 6, a po II-iej i III-iej dawce pójdą opryski z siarczanem magnezu ok, 7-10kg na jeden oprysk i mikroskładnikami.

Który wariant wybrać? 

Edytowano przez adam0122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na start saletrosan 150-200 kg (zależnie od stanu plantacji), kolejne dawki po 200 saletry lub II - 250, III - 150

z tym że nie śpiesz sie aż tak z sianiem (szczególnie jeśli zdecydujesz się na saletre w pierwszej dawce). Koniec lutego - początek marca spokojnie wystarczy. Pogoda zweryfikuje


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kiedy ruszacie z nawozami na oziminy?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No i ja o kizerycie teraz myślałem, co do zimy to mają byc tylko deszcze i wiatry max -8C, i taka to już zima będzie.....
Temu i zapytałem z nawożeniem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja nie dałem rady wczoraj rozsiać kizerytu, po przejechaniu 5m musiałem się wycofać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Jakie nawozenie azotowe zastosowac.

1. I Dawka 200 kg saletry II dawka 200-250 saletry III dawka 120 Kg saletry

2, I dawka 250 pilifoski 21 II dawka 200-250 saletry III dawka 120 kg saletry

 

Czy zastanowic sie nad mocznkiem czy to zły pomysł ( druga dawka) ? 

JAk mozecie to podpowiedzcie cos bo okolo 15 lutego bede kupowac nawoz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ja planuję jechać z kizerytem 22 lutego tak samo na rzepak.

Nie za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jeśli sama saletra i w trzech dawkach to może być, jeśli będziesz robił w dwóch dawkach to polecam mocznik jako drugi zabieg z własnego doświadczenia. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja planuję jechać z kizerytem 22 lutego tak samo na rzepak.

Nie za późno ?

 

nie za późno, ale czy wjedziesz na pole? wyczekaj przymrozku i wtedy rozsiewaj 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Raczej stawiam na saletre w 3  dawkach. Aczkolwiek dopiero sie ucze wiec chcialbym sie was poradzic. 

Mam jeszcze pytanie zwiazane z dokrzewieniem pszenicy za pomoca ccc kiedy i jak to zrobic (jaka dawka itp.) 

NO i ponizej jakiej obsany na m2 zastosowac ccc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

TO się ciesz bo masz mokro i nie wymarzło ,a u mnie ,wręcz odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

nie za późno, ale czy wjedziesz na pole? wyczekaj przymrozku i wtedy rozsiewaj 

 

 

no właśnie. A jak mnie ktoś podpieprzy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

jaki sens jest siania tego kizerytu na zboze?  zboze chyba tak duzo siarki nie potrzebuje,  nawozy npk zawieraja chyba dostateczna ilosc siarki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj