pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

lonoh    194

większość fungicydów poniżej 12st nie działa

graniczne dolne temperatury dla morfolin i imizadoli to 5 stopni a pora na stosowanie fungi to juz chyba jest właściwa chyba ze sie myle Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ale dla triazoli już nie, pozatym nie ma jakiegoś nasilenia chorób mączniaka ani śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

Ile można dać azotu żeby się pszenica nie wyłożyła? Nie planuje skracać.

 

Gleba I, II, III klasa

Edytowano przez Kenu84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

poniżej 100kg N/ha a cz się nie wyłoży to najlepiej do księdza podobno ma dobre kontakty tam na górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj rozsiałem drugą dawke saletry 34% na pszeniche w ilości 210 kg na ha czyli około 71 N. od chwastow tydzien temu opryskana. teraz czeka na skracanie i grzybowke ale musi byc ciepło bo szkoda oprysku i pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u mnie tak samo zimno i wieje a opryski czekaja,narazie rozsieje N a na skracanie i grzyba trzeba poczekac jak sie ociepli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

chyba masz blisko domu ta pszenica jak w 19 minut zdazyles nawoz posiac :)

 

oj oj tam. chodziło mi za dnia. nawet nie spojrzałem ze jest juz po północy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Początek strzelania w źdźbło pszenica dostała w sumie 160kgN/ha Prawdopodobnie to koniec z N No może jeszcze jakiś mocznik dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Moja dostała około 135 N. Dostanie jeszcze około 8-10 kg N w postaci mocznika dolistnie. Czyli w sumie bedzie około 140 N + zapasy azotu z gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Kiedy zastosowac drugą dawkę N w pszenicy? Przed skracanie czy po skracaniu? W wtorek planuje oprysk antywylegaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Panowie nie wylegnie mi muszelka stosując ok 160 kg azotu na hektar? Czy musze stosować antywylegacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nikt Ci tego nie zagwarantuje. Ale na Twoim miejscu przy takiej ilości N nie ryzykowałbym i zastosował chociaż samo CCC

 

Kiedy zastosowac drugą dawkę N w pszenicy? Przed skracanie czy po skracaniu? W wtorek planuje oprysk antywylegaczem.

to zależy czym skracasz i w jakiej fazie jest pszenica. Zwykle azot idzie wcześniej

 

 

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A ile idzie wcześniej azot przed skracaniem? Dzień wcześniej mogę dać azot a następnego skracać? Mogę do antywylegacza dodać 0,25 moddus + 1l CCC plus ewentualnie mocznik i siarczan magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Panowie jesienią po  wschodowo na pszenicę stosowałem oprysk Glen 75 i Legato Plus.

Ciekawi mnie czy teraz wiosną poprawić zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja zawsze mieszałem antywylegacz + moddus+ grzybówka+ siarczan magnezy i efektow ubocznych nie zauważyłem> jedynie herbicydow nie mozna mieszac z dolistnymi nawozami, grzybowkami i CCC. Ale tez słyszałem ze warto stosowac antywylegacz osobno a na nastepny dzien stosowac dopiero grzybowke z nawozami dolistnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj