pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

no tak tylko, że ja mocznika nie rozsypie bo rozsiewacz nie dorzuci więc daje tylko saletrę, owszem dolistnie oczywiście mocznik też ale tylko przy okazji innych zabiegów. I chciałbym wiedzieć kiedy z tą III dawką najlepiej wjechać bo różnie u mnie z tym bywało. II to tak myślę na pierwsze kolanko choć w okolicy wcześniej rzucają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jak dasz na liść flagowy 3 dawkę to będzie ok


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

ja robię tak jak napisałem wcześniej, a w okolicy różnie dają 3 dawkę, zazwyczaj jak zaczyna się kłosić albo chwile przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

III dawka tuż przed wykłoszeniem jak pęka pochwa liściowa i wychodzi kłos ,najpóżniej ,można troche wcześniej jak susza sie zapowiada

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Dokładnie, przed wykłoszeniem, jak kłos juz podchodzi, ale jeszcze nie wychodzi, bo jak dasz na kłos, to granulki nawozu mogą uszkodzić kłos. 3 dawka to nie tylko parametry, ale także wielkość, i masa ziarna, więc potem masz cięższą np. pszenice, niż sąsiad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak susza to uważać trzeba z 3cią dawką bo faktycznie można tylko rozdrobnić ziarno. Jak zapowiada się sucha pogoda to dosunąć na drugą RSMu na maxa i zakończyć. Ma 3formy azotu i susza mu nia straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1234    0

Witam koledzy a co myslicie zeby na pierwsza dawke dac 150 kg saletry 34 N i 150kg saletrzaku:)

Edytowano przez dominik1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

po co? Albo jeden albo drugi..

 

Witam. co powiecie aby dać na I raz Polifoske 21?

na plantacjach dobrze rozkrzewionych może być, aczkolwiek saletrosan wydaje mi sie ciekawszy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Mam pytanie odnośnie RSMu z siarką bo zamierzam zamówić jutro. Chodzi o to jaka rzeczywista jest ilość siarki w tonie? Niby ma 3% siarki ale gdzieś wyczytałem że 7,5% ma siarki w tym 3% rozpuszczalnej w wodzie. To w końcu ile ma bo nie wiem jak w końcu ten RSM rozlać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli potrzebujesz lekkiego dokrzewienia to yara sulfan ze względu na większy udział formy azotanowej niż w saletrosanie. Tylko tutaj musi być woda bo inaczej może być problem z rozpuszczeniem.  Sulfan ma trochę mało siarki - bo stosując np. 200-250 kg nawozu na I dawkę wnosimy jakieś 12-15 kg S a to troszkę za mało.

Ciekawszy jest dla mnie saletrosan


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Myślę że Yara zdecydowanie lepsza. Jak masz odczyn kwaśny to tym bardziej bo saletrosan zakwasza mocno (mieszanina azotanu amonu i siarczanu amonu) dlatego jest tańszy i lepiej brany bo mało kto na to uwagę zwraca. W sulfamo jest mniej azotu o 2% ale więcej siarki też o 2%. Wyrównane masz bardziej granule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Ja bardzo chcialbym się pobawić w RSM ale niestety opryskiwacz nie taki, ale jak widzę jak kukurydza po tym rośnie to aż miło patrzeć:)


To jeszcze mam jedno pytanie, kiedyś pan w ogrodniczym mi powiedział, że jak sie pryśnie mocznikiem pszenicę, jak juz zasycha ale jeszcze liść flagowy jest zielonawy, dawka10-15kg/ha to będzie lepszy gluten i będzie cięższa, prawda to czy mnie w konia robil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak pszenica zasycha to trzeba dać jej spokój i niech dojrzewa. Wcześniej jest na to czas żeby o parametry powalczyć. A z RSMem to nie problem bo tylko dysze zmieniasz i w pole. Opryskiwacze są przystosowane do RSMu. Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Myślę że Yara zdecydowanie lepsza. Jak masz odczyn kwaśny to tym bardziej bo saletrosan zakwasza mocno (mieszanina azotanu amonu i siarczanu amonu) dlatego jest tańszy i lepiej brany bo mało kto na to uwagę zwraca. W sulfamo jest mniej azotu o 2% ale więcej siarki też o 2%. Wyrównane masz bardziej granule.

sulfan ma duzo mniej siarki

w przeliczeniu na S saletrosn 13 kg a sulfan 6.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Saletrosan ma 13 S (32,5 SO3). Sulfan 6  S (15 SO3)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Tylko ci co mają kredyty są rozwojowi i nie ma innej opcji..... Jeżeli ktoś ma wszystko wyremontowane a na polach cienko to albo przeinwestował albo nie jest rolnikiem.

Twoim zdaniem wyznacznikiem rozwoju jest kredyt w banku? :lol:  :lol:  :lol: No demokracja jest każdy może mówic co myśli to ja dodam,że kretynów powinni kastrowac żeby się nie rozmnażali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Witam . 

Mam do was pytanie chce posiac 200 kg /ha saletry 34 n  i 100 kg siarczanu magnezu czy to jest dobre rozwiazanie na pierwsza dawkę ?

za odp. z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A widziałeś żeby ktoś kupił nowy ciągniczek np za 300tys. bez kredytu? To kto szybciej się dorobi? ten co odkłada na taką maszynkę 20lat, czy ten co go kupił i te 20lat maszyna pracuje na niego, poprawia dochód w gospodarstwie i sama siebie spłaca (zwiększone wyniki produkcji) Coś myśle że kolega Artur jakiś mołorozwojowy..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

mam w okolicy kilku gości co pobrali sprzętu za 500tyś na 20ha,twoim zdaniem pewnie są rozwojowi moim zdaniem to kretyni.Ale wszyscy maja kredyty to dlaczego ja miałbym nie miec..... :lol: A czy ja jakiś mało rozwojowy.......?Nie będe się chwalił bo każdy wie ile można było urobic w ostatnich bardzo tłustych latach.Ja tam nikomu nie bronie się rozwijac za bankowe, tylko póżniej żal słuchac,że sie nic nie opłaca bo kredyty.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj