pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy już czas posiać mocznik na pszenice ozimą bo do tej pory nie miałem pieniędzy na nawozy ale dali pożyczkę i nawet przywieżli pieniądze do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie mam rozsiewacza ale mam siewak ręczny we wtorek nie bo trzeci dzień swiąt i kac ale w srodę ruszam z kopta o ile nie będzie święto dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za nawozy zapłaciłem ale na swieta trochę zostawiłem

 

tak myślę czy nie za dużo kupiłem tego mocznika to jest po 200 kg/ha ale chyba wystarczy po 100kg/ha i pszenica będzie zdrowsza bo wszędzie piszą że chemia truje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie bo nie miałem czasu i pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To według mnie 200kg w jednej dawce to za dużo ja bym podzielił na dwie teraz ze 150 a za 2tyg reszte


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki za podpowiedz.Miałem nadzieje trochę zaoszczędzić ale nie będę kombinować.Wesołych śwąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Kiedy dać 3 dawkę N (siarczan amonu)? Druga dawka była dawana jakoś 20.03, dodam, że liść flagowy już wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Kiedy dać 3 dawkę N (siarczan amonu)? Druga dawka była dawana jakoś 20.03, dodam, że liść flagowy już wychodzi.

siarczan amonu to najgorszy wybór nawozu na 3 dawke


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Wiem, ale tylko to mi zostało. No i 300 kg mocznika, ale to trochę mało na 20 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

Witam . Mam pytanie w jaki sposób mogę zasilić pszenic która ma bardzo jasny kolor do tej pory poszły 2 dawki N w pierwszej dałem 200kg saletry w drugiej 150kg po pierwszej zauważyłem że już coś nie gra więc do T1 dodałem 10 kg siarczanu magnezu + 10 kg mocznika + 3 kg Rosasol 8-24-34-2. Pole uprawiam pierwszy rok (dzierżawa ) przedplonem była jakaś mieszanka zbożowa pod korzeń pszenicy dałem 200 soli i 150 fosforanu. Proszę o opinie co może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0
Napisano (edytowany)

150kg na drugą dawkę to trochę za mało. Pole w poprzednich latach było prowadzone jak należy czy nie bardzo?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

nie bardzo. nie zdążyłem zrobić badania gleby bo z właścicielem nie mogłme się dogadać więc nawet nie wiem co w sobie ma drógą dawke zdecydowałem się dać w takiej ilośći bo bede chciał sypnąć jeszcze 100 kg w fazie kłoszenie . Dawid 1606 myślisz że za mało N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

Znajomy miał taki sam problem jasna psznica. Byla drugi rok po oborniku kurzym i zastosowal wiosna na pierwsza dawke 300kg saletrzaku na druga 200kg saletry a wiec nie malo.Zawiozł probki tej pszenicy do zbadania okazało sie że ma mało azotu.

 

W twoim przypadku nie koniecznie moze byc brak azotu.Wiem bo sam mam pole drugi rok kupione od rolnika ktory nie bardzo dbal o to wszystko (delikatnie mowiac) i pszenica mimo sporych dawek nawozow i dokarmiania dolistnego jest blada. Niektorzy mowia ze ile lat ziemie sie psulo tyle trzeba naprawiac i pewnie cos jest w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

na pewno jest sporo racji w tym co Piszesz. A jeszcze spytam jak wygląda takie badanie o którym Mówisz może to by było naj rozsądniejsze rozwiązanie bo 100 m od dzierżąwy ma swoje pole pszenica bogatka zabiegi takie same przedplon też była pszenica i u mnie wygląda świetnie puki co jestem zadowolony a na owej dzierżawie może nie ma co pchać kasy jak zabiegi które bym zastosował nie dadzą efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mam prośbę moglibyście napisać tak mniej więcej ile i czego sypiecie na pszenice i czym pryskacie i w jakiej fazie rozwojowej no i plon który mieliście przy takim nawożeniu, to by mi pomogło chcę trochę porównać czyjeś nawożenie z moim po prostu.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi !!!

Pozdrawiam wszystkich użytkowników AF :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

mcpenza w takich sytuacjach najlepiej jednak dziala dokarmianie dolistne zrobic ze dwa zabiegi wiecej z mocznikiem siarczanem i jakas odzywka zawsze troche pomoze a wapnowane bylo to pole ? Moze odczyn jet zbyt niski i rosliny maja ograniczona mozliwosci pobierania skladnikow z gleby.Co do badania nie wiem gdzie je wykonywal i ile placil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

na pewno jest sporo racji w tym co Piszesz. A jeszcze spytam jak wygląda takie badanie o którym Mówisz może to by było naj rozsądniejsze rozwiązanie bo 100 m od dzierżąwy ma swoje pole pszenica bogatka zabiegi takie same przedplon też była pszenica i u mnie wygląda świetnie puki co jestem zadowolony a na owej dzierżawie może nie ma co pchać kasy jak zabiegi które bym zastosował nie dadzą efektu

Badania robią Okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze, koszt kilkanaście zł za próbkę za podstawowe badanie (odczyn, NPKMg), wejdź na ich stronę, tam znajdziesz co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj