Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie stosowania regulatora wzrostu,posiałem na jesień pszenice ozimą ale siewnik mi oszukiwał i zamiast 190 kg/ha wysiał około 230 kg/ha.  A na jednym polu gdzie jest cięższa gleba zamiast 220kg/ha wysiał 260kg/ha i teraz po zastosowaniu 1 dawki azotu 60kg N na ha szukam dobrego regulatora i zastanawiam się jak wysoką 2 dawke azotu zastoswać?
    • Przez Konrad2510
      hej mam problem z pszenica dałem dawkę lancetu na 9.30ha dwa opakowania czyli dawkę z 10ha i mam pytanie owa pszenica troszkę zrobiła się blada i przystopowala czy jej to minie czy może za dużo środka proszę o porady
    • Przez Lucjan92
      Cześć AGROFOTOWICZE,
      Co myślicie o takim zestawieniu na oprysk pszenicy ozimej:
      Boggie x pro 1,5l/ha
      Nutrimix complete 1kg/ha
      Basfoliar aktiv 1l/ha
      Siarczan magnezy siedmiowodny 12,5kg/ha (S16%,Mg32%)
      Mocznik 10 kg/ha (N46%)
      Slippa 0,1kg/ha (zwilżacz)
      Tytanit 0,2l/ha (stymulator wzrostu)

Pierwszy raz mam zamiar zastosować tyle preparatów na raz ,co o tym myślicie
      pozdrawiam
      Lucjan
    • Przez AXE
      Witam, to jest mój pierwszy post z prośbą o poradę w temacie uprawy oraz nie będę tu owijał w bawełnę dopiero od 3 lat uprawiam pole przekazane od dziadka rodzicom więc nie mogę się nazywać rolnikiem więc liczę na Waszą wyrozumiałość. Od samego początku mam problem z tym polem działka ma prawie 1 hektar, nie chcę się tu chwalić plonem ale w ubiegłych latam był znacznie poniżej średniej. W zeszłym roku zrobiłem analizę gleby z tej działki : Ph - 7,4 / zasobność w fosfor - 4,4 / zasobność w potas - 9,0 / zasobność w magnez 9,4/. W zeszłym roku przed orką wysiałem 200 kg superfosfatu prostego, przed uprawą pod siew pszenicy poszło 120 kg soli potasowej oraz 150 kg polifoski 8. Pszenica ozima ozon siana około 20 października w ilości około 250 kg na hektar. Wiosna w tym roku nie pozwalała mi wjechać z azotem wcześniej jak 4 kwietnia kiedy wysiałem 130 kg saletry amonowej Pulan (34N) wraz z 70 kg polifoski 6. A to dzisiejsze zdjęcia w załączniku gdzie widać że szału nie ma, wiem że to wina późnego siewu i tego nie przeskoczę ale chciałbym się Was poradzić co mogę teraz z tym polem zrobić by "ratować" plon. Przy okazji czemu w nie których miejscach pszenica jest żółta i ma takie podeschnięte liście jak widać na nie których zdjęciach. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.