pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MateuszTeam    3

no dobra dzieki tylko co najpierw? bo w tamtym roku dawalem siarczan a po jakis 2-3 tygodniach na chwasty dobrze zrobilem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Lepiej opryskać 120ha niż przypalić 30ha. Ale każdy robi jak uważa

Kto raz się sparzy ten na zimne dmucha..

W tamtym roku ojciec skusił się na połączenie T1 ze skracaniem (0,1 modusa +0,5ccc) efekt, przypalone 4ha jarej i pszenica skrócona do max w kolano.. 

W tym roku wszystko idzie solo.. I też 30ha pszenicy jest. Wodę mamy za darmo a koszt paliwa to nie aż taki straszny na ten areał. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Hmmm, ja takie 3-4 ha jarej miałem w okolicy, może o tym samym mówimy ? Pszenica jara o wysokości 30cm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

No to jakbyś moje pole widział :P ale raczej nie bo u mnie to było w gminie Komarów pow. zmc a widzę Ty jesteś okolice Krasnegostawu. 
Dając osobno to 0,1 modusa i 0,5ccc to wiadomo bardzo małe dawki ale w połączeniu z triazolami efekt się potęguje no i klops. Wniosek też taki że jara jest bardziej na to wrażliwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Ja na jarą stosuję samo ccc, 0,5 l wystarcza na 1ha. Poza tym w jarej to loteria, trafi się suchy rok i może być klops. A ccc jadę razem z T1 i nie udało mi się tak skrócić pszenicy, żeby wróble klękały do dziobania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

nie straszcie poszło 0,4 moddusa plus capalo 1,5 l litra 

Edit wróć, wy o jarej

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

nie mamy doświadczenia z jarą. W tamtym roku pierwszy raz posialiśmy wcześniej była siana jak o skracaniu to nikt nie słyszał. W tym roku to skracanie będzie tak jak mówisz 0,5ccc i starczy z niej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ja myslalem zeby poleciec  medax top+ ccc+ capalo+  plus ekoplon+ rosasol + siarczan magnezu

moze isc cos takiego czy za duzo???

i w jakiej kolejnosci to dawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

w jakiej fazie dać najlepiej 3 dawkę w postaci saletry coś słyszałem że najlepiej w bbch 37  jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w jakiej fazie dać najlepiej 3 dawkę w postaci saletry coś słyszałem że najlepiej w bbch 37  jak myślicie ?

BBCH 37 jest taką optymalną fazą - bezpieczna i efektowna. Im później azot, w przypadku suszy, tym większe ryzyko spadku jakości właśnie przez 3 dawkę.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Ja zawsze najpierw chwasty. Za bardzo konkurują z pszenicą. No i nie będziesz ich przecież wzmacniał przed likwidacją, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy można mieszać atywylegacz modus grzyba 3 subscacje odżywke mącznik i magneż czy lepiej podzielić anty osobno i grzyba osobno np co 3
3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Ja zawsze najpierw chwasty. Za bardzo konkurują z pszenicą. No i nie będziesz ich przecież wzmacniał przed likwidacją, prawda ?

no niby tak, a po jakim czasie od chwastów mozna dac siarczan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

aha, dobra dzieki a to nie za szybko, nie pomoze to chwastom? :D ja w tamtym roku dawalem odwrotnie :) ale roznica byla cos kolo 2 tygodni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Większość herbicydów wymaga do działania 2-3 dni (należy rozróżnić wchłanianie od działania). W tym czasie nie należy wykonywać dokarmiania dolistnego.  Ja zwykle wstrzymuję się z zabiegami 4-5 dni. Nie dotyczy to nawożenia doglebowego (np. saletra) które i tak nie jest od razu dostępne dla roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

dobra wielkie dzieki, mam pytanie macie cos na dokarmianie dolistne podobno do siarczanu? bo coś zaczyna mi żółkąc i chce dac jakas odzywke, bo u mnie chcialem kupic i nie ma siarczanu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj