pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

pimper21    61

panowie mam pytanie dzisiaj przywieźli mi kizeryt, a że ładne przymorski są ranem to chciałem go wysiać, ale zapowiadają powrót zimy w następnym tygodniu na 2-3 dni jak ja wysieje go teraz i wróci zima to będzie coś nie tak ? czy może lepiej poczekać aczkolwiek wolał bym go wysiać teraz bo potem może być problem z wjazdem... 


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

akurat ten kawałek siał ojciec (siewnik, a potem brony) ... a wlasnie na nim bylo posiane tak jak na kazdym tylko niestety nie bylo zimy i wywiało i wymroziło.. juz 2 rok.. dlatego sie pytam jak to podratować..

Edytowano przez MateuszTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

Ja w pszenicę ruszam z azotem w przyszły wtorek i środę jak się da


Ja w pszenicę ruszam z azotem w przyszły wtorek i środę jak się da

 

Poprawka, właśnie zobaczyłem prognozę pogody i jutro rozsiewam
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

aha dobra dzieki, no pytam własnie bo widzialem ze czasami mieszaja saletra z saletrzakiem powiedzmy 1:1 ..

 

a tak to wygląda z innej perspektywy...

attachicon.gif20160214039.jpg

attachicon.gif20160214038.jpg

mieszanie saletry z saletrzakiem nie ma żadnego uzasadnienia i jest po prostu bez sensu. Dodawanie sobie wiecej roboty...

 

panowie mam pytanie dzisiaj przywieźli mi kizeryt, a że ładne przymorski są ranem to chciałem go wysiać, ale zapowiadają powrót zimy w następnym tygodniu na 2-3 dni jak ja wysieje go teraz i wróci zima to będzie coś nie tak ? czy może lepiej poczekać aczkolwiek wolał bym go wysiać teraz bo potem może być problem z wjazdem... 

siej i się nie zastanawiaj. Kizeryt praktycznie już powinien być wysiany

 

@losktos kiedy ruszasz z azotem na pszenice?

pewnie w przyszłym tygodniu. Zobaczymy jak będzie z przymrozkami bo przy temperaturach na + nie wiele nasieje..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

@losktos dzięki za szybkie info jutro z rana polecę :) 


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiamp    0

wysialem w poniedzialek 21 lutego saletrosan 120 kg na ha siac juz saletre w dawce 200 kg na ha ?

Edytowano przez Matiamp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

200 saletry 68 N.  120 saletrosan 31 N. Razem prawie 100 N na pierwsza dawke na pszenice. Albo nie masz z kasą co robić albo masz bardzo rzadką pszenice. Jeśli ruszyła wegetacja to posiej 100 kg saletry a reszte saletry zachowaj na pierwsze kolanko. Jeśli nie ruszyła za bardzo to jeszcze sie wstrzymaj z tydzien czy dwa faza krzewienia będzie trwała do ok 15 kwietnia a wiec zdążysz jeszcze posiać te 100 kg saletry tym bardziej że część azotu już posiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Jeśli pszenica słaba (sucho, wyszła, ale nie wygląda na plon 8 tonowy) to co teraz, w najbliższym czasie jej dać? Wiem, nie mam zdjęć, ale po talerzówce ( co kawałek tylko talerzowany i siany, a reszta orna) wyszło dużo lepiej, jak po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

wysialem w poniedzialek 21 lutego saletrosan 120 kg na h siac juz saletre w dawce 200 kg na h ?

ty na godziny czy hektary ten nawóz siejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

moja Arkadia zazielenila sie po tych mrozach, gdzie wypadla to wypadla, ogolnie rzadka juz byla na jesien przez slabe wschody, a teraz jeszcze gorzej lecz nie niszcze jej. Chce jej podac ok 70 kg N na start w postaci saletry. PYtanie kiedy to zrobic zeby tym azotem ja rozkrzewic? Juz teraz gdy w dzien ok+4/+7 a w nocy do -3? czy czekac na jakies ocieplenie , ktorego notabene nie widac w progozach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jeśli pszenica słaba (sucho, wyszła, ale nie wygląda na plon 8 tonowy) to co teraz, w najbliższym czasie jej dać? Wiem, nie mam zdjęć, ale po talerzówce ( co kawałek tylko talerzowany i siany, a reszta orna) wyszło dużo lepiej, jak po orce.

gdybyś już wjechał z nawozem mozesz podać saletrosan. ok 250 kg. Jak wejdziesz później to skup się na saletrze


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PabloN    0

Witam wszystkich,

Ja pierwszy raz na tym forum.

 

Moja pszenica wygląda jak na zdjęciach powyżej (dodatkowo wrzucam zdjęcie ogółem) 22jpmx.jpg

 

Rozsiewam nawóz ręcznie ze względu na małą powierzchnię. Czy można już teraz rozsiać saletrę? Czy lepiej poczekać do marca na lepsze pogody? Z wcześniejszych postów nie potrafię wnioskować czy chodzi o sam mróz by nie uszkodził plonu czy po prostu by dało się na polu jeździć ciężkim sprzętem.

Pszenica jest dość słaba porównując do pola sąsiada. Postaram się zrobić bardziej szczegółowe zdjęcia.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Zrób lepsze zdjęcie, bo nie wiadomo czy późno siana i roślinki malutkie ale żywe, czy wymarzła i zostało niewiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Ja dzisiaj rano posiałem na pszenice saletrosan  170 kg  na hektar  na jednym polu mimo przymrozku -4 w nocy trochę ciągnik siadał na dołku  ,na wsi jeszcze cisza nikt nie sieje  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

słuchajcie mam pszenice po qq i chciałbym ją rozkrzewić i dać 200kg na ha saletry. Myślę aby jutro wjechać bo później cały tydzień teoretycznie lekki deszczyk i później już koło 15st zapowiadają.  Wjeżdżać czy przeczekać deszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tylko czy jak przyjdzie większy deszcz to saletry nie zmyje? Teren pagurkowaty. Bo przez jeden dzień słońca to raczej się nie rozpuści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

rozsiałem dzisiaj ten kizeryt wstałem o 6 i było -5 ale i tak wpadał trochę ciągnik, kończyłem o 8.30  to na polu już tyle śniegu było że ścieżek  nie widziałem  ;[ a miało słonice być :D już widzę jak się zemnie ludzie śmieją :D a tak na serio w taką śnieżyce jeszcze nie przyszło mi robić w polu :)  


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

to co dowiem się czy 150kg saletry a 200kg to duzą różnice zrobi, na mojej pszenicy (na stronie wczesniej są zdjecia)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

powtórzę się z innego tematu no ale później najwyżej usunę post w temacie gdzie nie otrzymam odpowiedzi.

szukałem i nie mogę znaleźć

czy kizeryt i sól potasową można siać na mokre rośliny? sól podejrzewam że tak ale jak jest z kizerytem?? mam nadzieje że szybko mi ktoś odpowie :)

 

i czy zboże i rzepaku jest tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

to co dowiem się czy 150kg saletry a 200kg to duzą różnice zrobi, na mojej pszenicy (na stronie wczesniej są zdjecia)?

policz obsade i ile poszczególna roślina ma rozkrzewień


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj