pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
greg91    59

A co zastosować zamiast kizerytu jeśli go nie mam dostępnego na pszenice i jęczmień trochę mi przyżółkło na jesień dawałem polifoska 8

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie jest sens rozsiać teraz rozsiać krede granulowaną na pszenice??,bo tak wyszło ze ph zbytnio nieuregulowne.

jakie ph? Jeżeli w granicach 5,5 to ja bym tak zostawił. Za pieniądze które wydasz na kredę zrobisz porządne wapnowanie po żniwach


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzasiu    0

Witam Panowie :D czy stosował któryś z Was Polifoskę 21 jako dawkę "startową" na pszenicę ozimą? Jeśli tak to co o tym sądzicie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Morze ktoś wypowiedzieć się o co chodzi z tym testem po mrozie ktoś wcześniej pytał oto ale nie było odpowiedzi bo trochę niepokoją mnie niektóre pola są za zółkńięte i się zastanawiam czy nie przemarzły pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

 Tabela mów o zastosowaniu 4,5 tony CaO w przypadku gleby średniej czyli tego polcalcu trzeba by podać bagatela 9 ton. w przypadku gleby lekkiej wystarczy 5 ton. Ilości kosmiczne...  

 

Odp: Nie nie wystarczy, ale lepsze to niż nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam Panowie :D czy stosował któryś z Was Polifoskę 21 jako dawkę "startową" na pszenicę ozimą? Jeśli tak to co o tym sądzicie. Pozdrawiam :)

dla naprawdę silnie rozwinietych pszenic można by ją stosować, lepiej nadaje się niż na rzepak.

Aczkolwiek dla mnie osobiście ciekawszy jest saletrosan


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

Witam Panowie :D czy stosował któryś z Was Polifoskę 21 jako dawkę "startową" na pszenicę ozimą? Jeśli tak to co o tym sądzicie. Pozdrawiam :)

 

Ja już trzeci rok zastosuję ten nawóz ale tylko na bardzo dobrze rozkrzewionych pszenicach, wrażenia ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić najpierw analizę gleby i uzupełnić braki a nie sypać zgodnie z ideologią firm nawozowych że im więcej kg (i wyrwanych Waszych pieniędzy) tym lepiej ? Kto robił analizę gleby?  NPK i pH to 30 zł jedna próbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Mam pytanie do ludzi z powiatu zamojskiego - czy ktoś już startował z azotem lub zamierza w najbliższym czasie go zastosować w pszenicy ozimej? 

Prawdopodobnie udałoby mi się w poniedziałek wjechać w pole, sól i kizeryt na pierwszy rzut, ale kusi mnie też rozrzucenie siarczanu amonu, po 100kg, z racji powolnej rozpuszczalności i formy amonowej, aby zbytnio nie rozhartować roślin, a potem z początkiem marca dać saletrę, w zależności od pogody. Teraz pszenica ładnie się regeneruje i troszke papu by się jej przydało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

z tego co piszesz sam analizy gleby nie robisz, nie wiesz ile kosztuje i nie npk tylko P, K, Mg i pH kosztuje około 13zł a azot mineralny to juz okolo 60 zł. Od siebie zacznij zamiast innym doradzać chociaż rada dobra :D


ja jestem z zamojskiego i na razie czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam stacja chem rol w Wesołej P,K,Mg, pH 13,12 PLN plus azot mineralny (2 próbki) 28,12 PLN, tyle płacę czyli 27,24 PLN za jedną próbkę z azotem (czyli ok 30 PLN). Polecam bo w miarę szybko robią. Dobrze że czekasz a azotem, gratuluję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Przy rozsianiu 100kg kizerytu można rozsiac 250 saletrosanu nie za dużo siarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

A nie lepiej zrobić najpierw analizę gleby i uzupełnić braki a nie sypać zgodnie z ideologią firm nawozowych że im więcej kg (i wyrwanych Waszych pieniędzy) tym lepiej ? Kto robił analizę gleby?  NPK i pH to 30 zł jedna próbka.

 

analiza na P,K,Mg i pH 17 zł z opracowaniem zaleceń

Mam pytanie do ludzi z powiatu zamojskiego - czy ktoś już startował z azotem lub zamierza w najbliższym czasie go zastosować w pszenicy ozimej? 

Prawdopodobnie udałoby mi się w poniedziałek wjechać w pole, sól i kizeryt na pierwszy rzut, ale kusi mnie też rozrzucenie siarczanu amonu, po 100kg, z racji powolnej rozpuszczalności i formy amonowej, aby zbytnio nie rozhartować roślin, a potem z początkiem marca dać saletrę, w zależności od pogody. Teraz pszenica ładnie się regeneruje i troszke papu by się jej przydało ;)

Jestem z powiatu tomaszowskiego i u mnie do azotu jeszcze trochę. Rzepak póki co nie ruszył, tak samo zboża. Zobaczymy co bedzie w tygodniu bo temperatury rosną. Póki co z azotem planuje ruszyć ok. 20-25 lutego


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Szkoda płacić te 4zł więcej za zalecenie jak i tak robią je w aplikacji którą mają na stronie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

no właśnie na jutro nadają jeszcze spokój z pogodą, później deszcze i obawiam się że już nie wjade w niektóre działki, szczególnie na rędzinach :D

a właśnie forma amonowa byłaby dostepna dla roślin przez dłuższy czas, siarka też byłaby już z głowy i ładnie by nawóz się rozpuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Ojj w tym tygodniu idzie Kizeryt o ile obędzie się bez deszczu. Koniec lutego początek marca N. Coś mi się wydaje ze to nic z tego nie wyjdzie bo w pogodach długoterminowych prognozują deszcze do końca lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja tak samo będę próbował rozsiać kizeryt około czwartku/piątku


Co do analiz to robiłem ostatnio za darmo- 27 próbek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj