Zaloguj się, aby obserwować  
k0b

Problem z lochami

Polecane posty

slawek82    0

Panowie mam ten sam problem mianowicie wczoraj po raz pierwszy oprosiła się młoda locha,5 żyje a 2 zdechły zaraz po porodzie,a teraz jest cyrk bo nie chce ich wogóle karmić,wogóle sie nie kładzie tylko chodzi po chlewie,a prosiąt to sie chyba boi.Był dzisiaj weterynarz dał jej zastrzyk który działa jakoś otępiająco i dopiero po nim położyła się i wtedy prosięta dopiero miały możliwość dostania pokarmu.No ale zastrzyk przestał działać i znowu się jej psuje we łbie i nie chce wogóle do siebie dopuścić młodych;/ Proszę was o porady co robić żeby uratować chociaż te 5 prosiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

moze dlatego ze jest za mało prosiąt ssących i jeśli połączysz to z jakąś genetyczną wadą ze wytwarza za mało oksytocyny(hormon) to mleko sie nie pojawia i nie karmi. to tylko taka moja mała hipoteza.

jeśli chcesz uratować to może przesadź do innej maciory, jeśli nie masz takiej okazjji, spróbuj przyuczyć do picia mlek krowiego-wstaw płytkie korytko lub miskę z ciepłym mlekiem min 3 razy dziennie i jeśli będziesz na tyle cierpliwy, zeby je nauczyć pić i pilnowac pojenia to powinny sie odchować. A i jeszcze jedno-mozesz od razu kupić buteleczkę jakiegoś środka od biegunki i glukoze na wzmocnienie, bo bez nich pewnie sie nie obędzie;/ życze powodzenia;)

dodam że sam tak często niestety musiałem robić;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jeżeli uda się ze coś posśią to można by pruboawć pasze boni-M firmy sano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić specjalne mleko w proszku dla prosiąt do rozrobienia z wodą ja stosowałem osesek i naprawdę pomaga ;) Wiadomo u każdego może się zdarzyć takie coś ale u nie jak na ponad 100 loch to bardzo rzadko. Ale dlaczego tylko 5 prosiąt?? Maciory były szczepione na Ery-parvo??


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

Było 7 ale dwa padły zaraz po porodzie.W tym momencie zostało już tylko jedno ale wszystko wskazuje na to że się juz oswoiła i to jedno może wychowa.Pierwszy raz mieliśmy taką sytuację i teraz pozostaje pomyśleć jakie były tego przyczyny i co zrobić aby się więcej taka sytuacja nie powtarzała.I jedno pytanie do was jak myślicie skoro teraz juz się uspokoiła to warto ją zostawić jeszcze na prosięta czy na spęd z nią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była pierwiastka więc wiadomo że nie da na pierwszy raz 10 12 czy 14 ale tak czasami też się zdarza i normalnie można je odchować na 1 raz to 8 i jest dobre, możesz ją zostawić ale nie wiem czy warto, podstawowe pytanie ta locha to jakaś krzyżówka jest czy jest pochodzenia czystej rasy jeżeli ja wybrałeś z kojca w którym przebywała z innymi tucznikami, a wybrałeś ja na loszkę tylko dlatego że się łachała i dopuściłeś ja do knura to bardzo prawdopodobne jest że brak jej genów matecznych i nigdy taka loszka nie będzie odpowiednią,ale jeżeli jest ona czystej rasy to możliwe że miała szok poporodowy choć to też nie tłumaczy dlaczego później nie chciała karmić. Uważam że jeżeli to jest jakaś krzyżówka to od razu ja w kiełbasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj