tctomek

Seria W

Polecane posty

brzozak2    241

Jak myślicie czy w540 wystarczy na 220 ha?

I jak jest z awaryjnością tych kombajnów?

powinien, podaj jeszcze profil produkcji swojego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zwierzaki?

jesli nie to warto pomyslec by w opcji wziac dodatkowy separator slomy (2 beben mlocacy).

 

orzesz pola? jak sie zapatrujesz na uprawy bezorkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek11    0

zamowiłem z seperatorem.

nie mam zwierzaków tylko produkcja roślinna

jak myślicie jaki może on mieć przerób t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

w granicach 15 ton?

 

 

Co ma separator słomy do zwierzaków? Nie prasuje się słomy po kombajnie z separatorem? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

prasuje sie, ale znacznie gorzej. na dodatek jesli zboze ma isc na pasze to moze nie musi byc tak super wymlocone, bo swinia potracen nie policzy (ale tu moge sie mylic, gdyz nie mam pojecia o zywieniu zwierzat i byc moze ma to znaczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W540C na testach u nas na wiosce wykazał się wydajnością 17/h w pszenicy ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli bez szału..

W tej samej cenie lub podobnej będzie NH CX 8040 - wieksza moc, wiekszy zbiornik,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mysle, ze wydajnoscia csx bedzie mu dorownywal, cx powinien byc wydajniejszy, przynajmniej z tego co pamietam, co w testach pisali i z rozmow z uzytkownikiem takie kombajnu @mavem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Racja Csx 7040 ma gdzieś przerób na poziomie 17 do 19 t\ha ;) a w papierach ma napisane 19 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

CSX7040 RS w porównaniu do TC5070 RS ma o około 1 m2 większe wytrząsacze, a sita raptem o 0.2 m2 także w te 19 ton na godzinę ciężko mi uwierzyć. Chyba, że nie interesuje nas ile wyleci na pole i co leci do zbiornika. smile.gif CX ma duży przepust, wszak tam bęben ma zacne 75 cm średnicy, wytrząsacze niemalże takie same jak w CSX pięcioklawiszowym, ale za to sita ma większe o ponad 1m2.

 

Przy wydajności kombajnu w tonach zboża dużo zależy od tego ile słomy jeszcze idzie w kombajn. wink.gif Przy wysokim koszeniu wydajność w tonach zboża na godzinę, będzie rzecz jasna znacznie więszka, aniżeli przy koszeniu z pozostawieniem ścierniska na 10-15cm. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jedna zasada na filmikach z "testami" maszyny zawsze będą wyciągały niebotyczne osiągi

 

co do kombajnu z filmiku to te ok 30 ton/godzine to było w ziarnie czy w masie omłotowej - bo coś mi sie zdaje ze o to drugie chodzi

 

a co do tematu wydajności to kluczowe znaczenie ma kowierzchnia separacji klepiska a powierzchnia wytrząsaczy to juz uzupełnienie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

CSX7040 RS w porównaniu do TC5070 RS ma o około 1 m2 większe wytrząsacze, a sita raptem o 0.2 m2 także w te 19 ton na godzinę ciężko mi uwierzyć.

przy omlocie pszenicy powierzchnia sit nie jest, az tak wazna, wiec idealnie bedzie wspolgrala z powiekszona znacznie pow. wytrzasaczy w porownaniu z TC, natomiast w rzepaku bedzie to mialo kluczowe znaczenie i bedzie najwezszym gardlem tego kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj