Skocz do zawartości
kamil18fmr

Nowy model ZETORA- Maxterra

Polecane posty

Henius91    584

oprocz maxterry ma wyjsc Forterra 6C z silnikiem 6 cylindrowym i jeszcze jakis nie pamietam jak sie mial nazywac le mial miec skrzynie ZF z rewersem elektrohydraulicznym podbna jak w proximie power. ten model mial sie chyba nazywac Forterra power.

lolo    0

Zgadzam się z wami średniej klasy ciągnik za nie duża kase.

PS Żeby Ursus się tak rozwija to by było pięknie. A co to za skrzynia ZF

--

lolo

Wiadomość z agroFakt.pl

Henius91    584

ZF to nie model skrzyni tylko firma ktora produkuje te skrzynie. o ile sie nie myle to nawet do niektorych modelow Fendta montowano skrzynie firmy ZF. haha pomyslcie jaka bedzie cena Forterry 125 power. ja obstawiam ze cos ok. 200 tys zl. no ale ten rewers elektrohydr. mowi sam za siebie. mysle ze bedzie wart tej ceny no ale by mogli dac te 4 biegi wlaczene pod obciazeniem bez sprzegla no i bardziej bogate EHR bo to co jest to szalu nie robi.

lolo    0

Prawdopodobnie na początku stycznia. Tak diler mówił.

marcin974    25
czekamy z niecierpliwością na te oba nowe modele - to będą maszyny konkretne

Oby ceny nie były konkretne, w co wątpię :D

lolo    0

Też mam taką nadzieje. Ale zawsze lepiej czecha wziąć niż Ursusa :D

Henius91    584

poczekajmy jeszcze jakis rok to moze ursus tez wprowadzi jakas lepsza skrzynie do 1674 a wtedy to juz by byl na prawde ciekawy ciagnik.

lolo    0

Ursus nie ma mowy żeby nowa skrzynie wprowadził.

Po I nie stać ich na to a po II większość Ursusów to projekty Zetoroskie w o wiele gorszym wykonaniu.

Henius91    584

eee... produkty zetorowskie?? pierwsze slysze. od kiedy w zetorach montowano silnik perkinsa?? a po drugie zetor jeszcze nie zrobil nowego ciagnika o mocy powyzej 120 KM (mowa o nowych modelach) a ursus mial ich az 5. m.in. 1634,1654,1674,1734,1934. jezeli do tych modeli (1634 i 1734 juz chyba nie produkuja) wprowadza skrzynie z rewersem i biegami pod obciazeniem, a chociaz by taka jak w Forterra z rewrsem mechanicznym i polbiegami to mozna sie spodziewac ze 1674 bedzie czesciej sprzedawany niz zetor bo zetor nie moze nic zaoferowac w przedziale mocy 120-190 KM. no ale poczekajmy, moze zetor maxterra bedzie jakas alternatywa dla 1674.

lolo    0

TO co piszesz to są wszystko projekty zetora z przed 10 lat. I zetor przynajmniej lepiej się rozwiną. A silnik perkinsa z tego względu ze polacy nie umieją zaprojektować porządnej klasy silnika. Jedyny polski ciągnki który jako tako działa to Ślązak.

Henius91    584

165 i 1674 to na pewno nie projekty zetora bo od kiedy pamietam to zetor nie wprowadzal silniokow perkinsa. a co do modeli xx34 to tez bym sie klocil.

Henius91    584

zetor jakos nie potrafil wykorzystac tych projektow. bardzo malo jest modeli xx345 bo slabo sie sprzedawaly, a ursus jakos bardzo duzo sprzedal 1634 no i 1734 tez troche sie sprzedalo.

lolo    0

Nie bądź śmieszny dobrze wiesz ze zetor modernizował wszystko i dlatego buduje od nowa o wiele lepszy ciągnik a Ursus kopiuje wszystko. Nie próbuj udowadniać ze Ursus jest lepszy bo tak nie było i nie będzie

kris14    259

Panowie, dzisiaj ciągników nie buduje się od podstaw.

Zawsze jest coś na początku jakiś inny ciągnik, nie ma że zaczynają od zera.

I to tyczy się i Zetora i Ursusa.

dyczkowski    3
ZF to nie model skrzyni tylko firma ktora produkuje te skrzynie. o ile sie nie myle to nawet do niektorych modelow Fendta montowano skrzynie firmy ZF. haha pomyslcie jaka bedzie cena Forterry 125 power. ja obstawiam ze cos ok. 200 tys zl. no ale ten rewers elektrohydr. mowi sam za siebie. mysle ze bedzie wart tej ceny no ale by mogli dac te 4 biegi wlaczene pod obciazeniem bez sprzegla no i bardziej bogate EHR bo to co jest to szalu nie robi.

A czego jeszcze spodziewasz sie w tym EHR ??

kris14    259

EHR to EHR- bajery w podnośniku i co z podnośnikiem można robić oprócz podnoszenia i opuszczania :D ?

W tym EHR co ma Zetor jest już wsumie wszystko.

Co byś chciał?

Elektrozawory na rozdzielaczu?

Automatykę wykonywania zadań na uwrociach?

To już nie należy pod EHR...

lolo    0
Panowie, dzisiaj ciągników nie buduje się od podstaw.

Zawsze jest coś na początku jakiś inny ciągnik, nie ma że zaczynają od zera.

I to tyczy się i Zetora i Ursusa.

Ale zgodzisz się ze mną ze 90% Ursusa to pomysły zetoroskie.

kris14    259

No tak wiesz :D

W ciężkich modelach Zetor [ZTS] był konstruktorem silników a Polacy zajeli się skrzynią i tylnim mostem. :D

milanreal1    290
Ale zgodzisz się ze mną ze 90% Ursusa to pomysły zetoroskie.

Trochę kolego przesadziłeś. Nie zapominaj o licencji MF. Mniej-więcej po połowie ciągników ursusa jest na podstawie zetora i MF.

adikpl1    179
No tak wiesz :D

W ciężkich modelach Zetor [ZTS] był konstruktorem silników a Polacy zajeli się skrzynią i tylnim mostem. :D

Konstruowali wspólnie w Brnie tylko potem produkcja została podzielona

Henius91    584
EHR to EHR- bajery w podnośniku i co z podnośnikiem można robić oprócz podnoszenia i opuszczania :D ?

W tym EHR co ma Zetor jest już wsumie wszystko.

Co byś chciał?

Elektrozawory na rozdzielaczu?

Automatykę wykonywania zadań na uwrociach?

To już nie należy pod EHR...

spojz na EHR MFa np. 3125, o wiele bardziej jest rozbudowane a ciagniki te sa o ok. 20 lat starsze. w zetorze to masz tylko podnoszenie i opuszczenie, a gdzie takie cos jak czulosc podnosnika (nie wiem jak to dokladnie nazwac) itp.

kris14    259

Z tego co wiem to w Zetorze też to jest :D.

>link< - Panel EHR i opis pokręteł w Zetorze jest w komentarzach :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez BARTOLA
      witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?  
    • Przez skok
      Witam
      Mam zetora 12145 turbo i chce kupić do niego głebosza 5 łap na zabezpieczeniu kołkowym ziemia 3i 4 klasa płasko głebokosc pracy ok. 50 cm
      czy ten ciągnik da sobie z nim rade ????
    • Przez wojtek8244
      Witam,
      Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?