Skocz do zawartości
kamil18fmr

Nowy model ZETORA- Maxterra

Polecane posty

yarecki12    0

Prototyp pod względem wizualnym bardzo ciekawy. Jak cena będzie korzystna to ciągnik taki byłby dobrą i tańszą alternatywą dl NH T6000. Gdzieś słyszałem że miała być premiera na Agro Show 2009 ? Czy mi się coś pomyliło. A może premiera będzie na Agro Premierach w hali w poznaniu w lutym 2010. Wiecie coś o tym?

Bizonlove    1

Juz niedlugo ma sie pojawic nowy zetor maxterra, upragniona 6 cylindrówka. Kazdy czeka z uteskinieniem na premiere.

Z informacji , które znalazłem na internecie na czeskim forum można dowiedziec się, iż przedział mocy bezie wynosić od 130 do 175 KM, maja byc dostepne 2 skrzynie biegów 24x24 z powershiftem oraz 48x48 powershiftem. liczba modeli mocowo: 130 KM, 150 KM i 175 KM

podwozie i skrzynia prawdopodobnie ZF

nie wspomne o nowych modelach z rewersem elektrohydraulicznym, ktory ma byc dostepny w modelach nizszych mocowo

yarecki12    0

tylko że już od ponad roku albo prawie dwóch jest gadka ''niedługo , niedługo''. Może na koniec roku 2010 coś będzie z tych nowych modeli.

Wiadomość z agroFakt.pl

Daniel215    0

W sumie to sam zetor nie wie kiedy będzie premiera :) Bizonlove@ masz może link do tego forum (wyślij np. na PW bo ktoś może sie zbulwersować :) )...

A co do tego wielofunkcyjnego podłokietnika, to wykonanie czgoś takeigo nie stanowi żadnych problemów... Nawet taki bajer o którym brzozak wspomniał byłoby już czymś, ja np. nie widze problemów w wykonaniu czegoś takiego, sam bym to nawet zrobił :) (Kubota ta 128km ma tak zrobione w podłokietniku)

wlodiw    2

Ciekawa stylistyka, z zewnątrz zrobiony z jajem, śmiem twierdzić,że jeżeli ta wersja wejdzie do produkcji to będzie jeden z najładniejszych ciągników na rynku... Do tego vmax 50, moce 130-170, Kurcze Czesi u nas funkcjonują głównie w kawałach, a proszę Ursus praktycznie stoi w miejscu... a tam non stop rozwój technologi i gonienie świata... :)

Henius91    584

kabina na pierwszy rzut oka przypomina ta za Valtry S. piekny ten ciagnik ale cena pewnie tez bedzie piekna.

brzozak2    236

no i da sie odczytac, ze bedzie mial skrzynie 50 km/h, wiec bedzie tez amortyzowana os :) i pewnie amortyzowana kabina.

przemek99    27

Skrzynia ma być w standardzie 24/24 a w opcji z reduktorem 40/40 , również ma być wyposażona Power Boost + 10km , amortyzowana kabina i oś , skrzynia ZF , przedni most Carraro , i silnik własnej produkcji prawdopodobnie z wtryskiem Common Rail .

Arek    113

Mam nadzieję, że chociaż silnik zostawią swój bo inaczej z zetora to zostanie tylko nazwa...

LandbouwMechanisatie - Nog meer Zetor Maxterra foto's znalazłem kilka zdjęć co do nowego zetora. Wiem że niektóre się powtarzają ale ostatni zdjęcie mnie zaintrygowało. Widać że będzie to nowoczesny traktor. I opis że ma mieć 170KM to już sporo. Ale jakoś nie chce mi sie wieżyć że stworzą tak duży traktor. Przyzwyczaiłem się do "największego" zetroa który ma 122KM. Ale może chcą zrobić następcę seri ZTS. I bardzo dobrze!!! :)

przemek99    27

No rzeczywiście kabinkę w środku ma ładną , powinni dodać jakieś zdjęcie z kabiny gdzie więcej widać ;), zobaczymy co z tego wyjdzie :)

milanreal1    290

Z tego co czytam i jeżeli to prawda co piszecie to zetor zrobił kawał dobrej roboty. Zrobili wręcz krok milowy.

No tył i przód nie ładny jakiś taki bez płciowy ;) ale z boku to fajny. A co do kabiny ciekawe jakie materiały będą użyte bo w tych dotychczasowych to chyba nie najlesze bo gołe plastiki. Ale traktor jest po to by pracować a nie po to żeby wyglądać. Kiedyś była tylko 30-tka i 60-tka i wszystkim sie podobała

przemek99    27

W kabinie podobno dobre materiały zostały użyte bo stylistykę i wykonanie kabiny robili projektanci chyba z Toyoty ;)

Bizonlove    1

No ładny tylko tył taki brzydki ,ale zetor zrobił duży krok do przodu tylko ciekawe jaka będzie cena.

brzozak2    236

ja wiem widac nowy ksztalt maski i reflektorow w kabinie, tzn. ja pierwszy raz takie widze, byc moze juz sa od jakiegos czasu :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez BARTOLA
      witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?  
    • Przez skok
      Witam
      Mam zetora 12145 turbo i chce kupić do niego głebosza 5 łap na zabezpieczeniu kołkowym ziemia 3i 4 klasa płasko głebokosc pracy ok. 50 cm
      czy ten ciągnik da sobie z nim rade ????
    • Przez wojtek8244
      Witam,
      Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?