kamil18fmr

Nowy model ZETORA- Maxterra

Polecane posty

krzych    1

Juz zaraz powracamy Ale Wojtku3222 trafił ci sie pewnie jakis trefny model zreszta jak wszedzie w kazdym rodzaju maszyn..ja mam dla porownania twojej wypowiedzi zetora 7211 z 90r od nowosci i licznik motogodzin sie w nim przekrecił jak Boga kocham i wymieniłem w nim tylko pompe wodna jakies 3 lata temu i tryba od blokady noi wiadomo bezpiecznik czasem trzasnie ale to normalne mam też 10540 z 97r też od nowosci ma już prawie 5000mtg i dokupiłem do niego tylko szybe do dzwi bo sie zbiła dosłownie a tak pozatym nawet srubki do niego niedołożyłem u mnie wiekszosc to zetory i wszyscy chwala ci co kupowali zachodnie sprzedaja i kupuja starsze zetroy tj 7211 12245 czy 16245 i to sa maszyny niedozajezdzenia ale kazdy ma ine doswiadczenia. sorry za zejscie z tematu pozdro


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

@krzych powiem troche inaczej.Starsze zetory są rzeczywiście nie do zajeżdżenia.To jest fakt.Ale nowe to juz jest troche bubel.Gadałem z wojtkiem i dzieki jego opini chyba niekupie nowego zetora.Jak bym brał to JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

a ja w mojej 4 letniej Forterze mam 2000mth i mniej awarii niż Wojtek ale potwierdzam wymieniłem pompke sprzęgłową raz i te oringi na tylnych ramionach też dwa wymieniłem i uważam że mało ma awarii, ciekawe jaki będzie ten nowy model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Miejmy nadzieje że cena bedzie w miare do zniesienia i ze jego jakosc bedzie utrzymana lub nawet wyższa niz dotychczas. A Krzychu i inni powiem wam tak( zejde na chwilke z tematu) w tamtym roku kreciłem sie po niemczech w poszukiwaniu wymażonego samochodu jezdziłem głownie po wiejskich okolicach bo w miastach wszystko nasi rodacy wyczyscili i rozmawiałem z wieloma farmerami i oni w niemczech też chwalą sobie zetory. mowia ze jd, case, czy innymi zachodnimi a zetorem robota idzie tak samo tylko ze w zetorze jest troche mniejszy komfort pracy. noi zetor tanszy jest niz tamte


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do marki to nie mam jej nic do zarzucenia, ciągniczki super firma się rozwija, wiele serwisów itp. Ale powiem tak nowe zetory nie są już tak dobre jak stare typu np:5211 czy 7211. Mój wujo kupił nową forterre 11441 i na początku było super ciągał przyczepy po 20t ale w końcu nadszedł czas grozy i dodam że pracuje na 50 ha razem z 7211, wysiadła w nim elektronika, pompa paliwowa itp (to itp to takie małe usterki) a mój drugi wujo ma 5211 z 85r 2 właściciel, co fakt to fakt że nie był on katowany na 20 ha, ale po 26 latach bez remonów ostatnio padła w nim pompka od sprzegła, zapowietrzyła się. A ogólnie te ponad 20 lat przepracowała bez kapitalnego remonciku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

No dobra umowmy sie, zetor sie rozwija, wyrobił sobie jakas tam renome (mowie o tych nowych, bo te modele z lat 80 i 90 to inna bajka niz te nowe) no i to logiczne ze jak maja popyt to predzej czy pzniej ida w masowke i rozne rzeczy sie moga dziac... i taka jest prawda. Aczkolwiek, licze ze w ciagu 5 lat wejdzie na rynek Maxterra tudziez Forterra II bo jakby sie udalo to 1224 zostanie kiedys tam zastapiony nowym ciagnikiem i jak narazie wplanach jest zetor. Zakladajac ze bedzie jakas 130 konna Forterra to tak, chetnie bym taka kupil.


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichuM    0

maxtera bedzie w 2009 r.

 

co do pompek sprzeglowych i hamulcowych - serwisy zetora dostawaly np w tym roku wezwanie do napraw "trefnych" pompek wraz z numerami ciagnikow w ktorych byly zamontowane...wiec problem nadal istnieje, ale podchodzi sie do niego powaznie.

 

jak na 1000 mth naprawde sporo napraw...znam uzytkownikow forterr co po 5000 mth mieli mniej...aczkolwiek wymienione przez Ciebie usterki typu oringi itp to znane problemy. Nie slyszalem za to o urwaniu dzwigni od rewersu :P

 

Oczywiscie JD jest lepsze tylko ze moc 110 km kosztuje... prawie 50.000 euro netto czyli o dobre 100.000 zł wiecej od forterry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
maxtera bedzie w 2009 r.

 

co do pompek sprzeglowych i hamulcowych - serwisy zetora dostawaly np w tym roku wezwanie do napraw "trefnych" pompek wraz z numerami ciagnikow w ktorych byly zamontowane...wiec problem nadal istnieje, ale podchodzi sie do niego powaznie.

 

jak na 1000 mth naprawde sporo napraw...znam uzytkownikow forterr co po 5000 mth mieli mniej...aczkolwiek wymienione przez Ciebie usterki typu oringi itp to znane problemy. Nie slyszalem za to o urwaniu dzwigni od rewersu :P

 

Oczywiscie JD jest lepsze tylko ze moc 110 km kosztuje... prawie 50.000 euro netto czyli o dobre 100.000 zł wiecej od forterry.

zetor 110 km kosztuje okolo 140000 zł a więc ni 100 tys tylko 50, 60


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichuM    0

uczciwie liczac :P realna cena zetora 110 KM to teraz jakies 137.000 brutto - po rabatach.

 

JD 6420 to 48500 euro netto ale czesto przeliczane po wyzszym niz obecnie kurs czyli okolo 227.000 brutto - nawet jesli odejmiemy z tego 5-10 tysiecy to roznica wyniesie w granicach 90.000 zł - jest to oczywiscie byc moze sluszna roznica w cenie, jednak dzieki niej porownywanie tych dwoch ciagnikow nie ma sensu, no chyba ze ktos odwazy sie na test w stylu cena/jakosc ?

 

wracajac do maxtery to najwazniejsza bedzie cena tego ciagnika. jednak zetor milczy jak narazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Ponowie tu taj mówicie że Ursus nie da rady konkurować z zetor maxterra a do ursusa wchodzi jakis koncern który jest w czołówce produkcji maszyn a więc porozmawiamy za parę lat bo na razie ursus to ruina firma na wykończeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ciągniki te wejdą 2008 roku w tygodniku umnie pisze tak jest reklama

pisali cos jeszcze w tej reklamie, moze jest jakies foto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W galerii AgroFoto.pl są zdjęcia z Agritechniki 2007 i są tam zdjęcia nowej Proximy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

ZETOR THE BEST!!!!!!

U mnie na wsi jest koło 200numerów domów, z tym, że rolników uprawiających ziemie jest może ze 100, i tak sobie dzisiaj licząc naliczyłem prawie 30 Zetorów. To chyba niezły wynik jak na jedną markę? W tym zaznaczam, że Zetorów z lat 80 jest tylko kilka, a reszta to nowe maszyny ( tak do 10 lat) i z tego co wiem to szykuje się więcej kupców na tą markę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Dla fanów Zetora którzy robili dużymi Zetorami, Ursusami czy ZTSami i teraz narzekają na Forrterki, że są za lekkie czy brakuje im mocy (bo i takie głosy słyszałem) to myślę, że Maxterra będzie świetną alternatywą i będą ochoczo przesiadać się z Forrterek na nie. Jeśli oczywiście Maxterra nie będzie za droga i mało konkurencyjna do innych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Zetor się rozwija smile.gif Jak wejdzie Maxterra to kto zechce kupić nowego ciężkiego Ursusa? Nikt. A w internecie wyczytałem że Ursus ma zamiar w najbliższych latach konkurować z Zetorem i Pronarem, może i z pronarem może sobie pokonkurować ale dla Zetora nigdy nie będzie konkurencją.

 

 

Nie lekceważyłbym PRONARA, oni są cały czas na wznoszącej, cały czas poprawiają to co można poprawić. Zauważcie, że jeszcze 10 lat temu to były siermiężne ciągniki, udolnie lub mniej modyfikowane. Teraz mają swoją koncepcję, znakomicie się rozwijają i naprawdę zrobili niezły krok technologiczny. Ci ludzie w Pronarze naprawdę myślą i sądzę , że już przygotowują jakąś odpowiedź na Maxterrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

PRONAR jako firma daje przykład dla innych jak rozwijać naszą biedna polska gospodarke ;) Oby takich wzorców więcej... :P

Wie ktos jakie będą numeracje tych modeli i jakie będa silniki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
PRONAR jako firma daje przykład dla innych jak rozwijać naszą biedna polska gospodarke ;) Oby takich wzorców więcej... ;)

no wlasnie ale np polska gospodarka byla bogata to pronar napewno by dlugo na rynku bo by nikt go nie kupywal


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Coś w ten deseń, a przynajmniej sprzedarz by mocno spadła. Jeśli polskiego rolnika było by spokojnie stać na jakiegoś JD czy Valtre to wątpie czy interesował by sie Pronarem ;) Te ciągniki sprzedają sie głównie z powodu niskiej ceny. Zetor podobnie bo oferuje dużo za niedużo, chyba że firma sie przeceni i na nowy rok ceny podskoczą o wspomniane 20000zł, choć wątpie... A co do Ursusa to bym go jeszcze nie skreślał, myśle że turecki inwestor pogoni troche marke do przodu bo inaczej wtopi swoje pieniądze w muzea techniki XX wieku ;) Pażywiom, uwidim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W wakacje czytałem w jakiejś gazecie artykuł o zetorach i pisali tam, że w 2008 roku zetor wprowadzi automatyczną zmianę półbiegów więc zapewne maxterra będzie wyposażona w ten bajer ;) Jeszcze trochę i może wprowadzą pamięć czynności wykonywanych na uwrociach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
no wlasnie ale np polska gospodarka byla bogata to pronar napewno by dlugo na rynku bo by nikt go nie kupywal

Zeby nie Pronar to dziś 60tka byłaby dominującym ciągnikiem na wsi. Zaczęli od prostego składania a teraz firma zatrudnia parę tysięcy ludzi. Nie od razu wzrasta zamożność a MTZ pomógł w powiększać się gospodarstwom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
W wakacje czytałem w jakiejś gazecie artykuł o zetorach i pisali tam, że w 2008 roku zetor wprowadzi automatyczną zmianę półbiegów więc zapewne maxterra będzie wyposażona w ten bajer ;) Jeszcze trochę i może wprowadzą pamięć czynności wykonywanych na uwrociach ;)

Automatyczna zmiana półbiegów (APN) jest już wykorzystywana w Forterra 11741 4C czyli teraz w 12441

http://www.vutr.cz/mz_0604_f_02.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj