kamil18fmr

Nowy model ZETORA- Maxterra

Polecane posty

Dawid18    2

No troszeczkę coś tam robił. Ale ogólnie to z wyglądu to bardzo ładny i udany ciągni. Nie wie ktoś kiedy wejdzie do seryjnej produkcji? ;)


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Oriętuje się ktoś w jakim przedziale mocy mają być te ciągniczki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Moc 129-170

udźwig podnośnika 9,5t

wydatek hydrauliki 110 l/min (BOSCH)

skrzynia 24/24 i prawdopodobnie w opcji 48/48

No i podstawowe bajery oś przednia Carraro i siedzisko Grammer

wejść mają chyba w połowie 2012, więc bierzesz kredyt i kupujesz bo i tak po pół roku koniec świata :P

 

(dane nie oficjalne, znalazłem gdzieś w necie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaka może być cena w lepszej wersji tej Maxterry?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ceny się nie dowiesz póki nie wejdzie do produkcji. Prawdopodobnie Maxterra wystartuje z silnikiem spełniającym normę 3B. W opcji oś amortyzowana Carraro 20.29 i prędkość 50 km/h, hydraulika load sensing

t82470_vyvijeny-estivalcovy-motor-zetor.jpg

I trochę specyfikacji silnika

Pojemność[cm3] 6 235

Moc przy obrotach znamionowych [kW] 125

Obroty znaminowe [min-1] 2200

Średnica cylindra / skok tłoka [mm] 105 / 120

Maxymalny moment [Nm] 740 przy obrotach 1480 min-1

Zapas momentu obrotowego [%] 36,4

pompa paliwowa rzędowa

Zużycie paliwa przy mocy znamionowej [g/kWh] 248

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

jak oni to zrobili że na zwykłej pompie rzędowej spełniają nowe normy spalin?

Moim zdaniem zapowiada się ciekawy ciągnik, 130-180 koni na mechanicznej rzędowej pompie wtryskowej, do tego amortyzowana oś czego szczególnie brakuje w forterze, 6 cylindrów, tylko jakby dali skrzynie lepszą bo 4 półbiegi to trochę za mało.

Edytowano przez yarecki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

oby zrobili gaszenie w kluczyku bo to co jest teraz w forterze mnie mocno drazni, w prototypie jest niesety takie jak do tej pory niestety;/

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

Ciągniczek rzeczywiście ładny tylko tej hydrauliki sporo. Mój znajomy miał Lamborghini z turem siadł zawór ile ten człowiek się namęczył nim znalazł przyczynę. Wnioski wyciągnijcie sami. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Lub propaguje tzw znachorstwo mechaniczne hehe, które nijak ma sie do fachowej wiedzy mechanicznej bedącą najszybszą drogą do trafnej diagnozy usterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

http://www.zetorna.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=57

troche na temat troche nie na temat, w kazdym razie ten temat wydal mi sie najrozsadniejszy, bo mowa o czyms czego nie ma na naszym rynku, wrzucilem ten link bo ciekawa wydala mi sie ta 120 konna proxima, myslalem ze tyle osprzetu co w forterrach nie da sie wcisnac pod maske proximy, a tu jednak da sie:) ciekaw jestem czy jest drugi tak maly ciagnik o mocy 120km na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

To jest to samo co Proxima Power 115 tylko pomiar mocy jakiś dziwny :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

nawet nie wiedzialem ze jest 115, myslalem ze sie konczy na 105, 115 chyba niedawno wprowadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

slawny2 kurde gdzieś ty to znalazł :D to nawet ciekawe jest bo o 115 jeszcze wiedziałem że coś ma być ale 120 :blink: to jakaś nowośc musi być 105 jest u mn ie na wsi. Ciekawe jak chodzi taka 120 . Ale mnie najbardziej ciekawi ta nowa Proxa co ma wejsć w tym roku pod koniec podobno z obniżano kabino :rolleyes:

yarecki12@ nie weim jak oni to robią ale robią to nawet spoko bo o ile inne marki bardzo stracily na mocy po przejsciu na te normy to Zetor wiele nie stracił na mocy i to jest prawdą. A co do ciągnika to widać to czeskie niedbalsto i brak rozgarnięcia zamiast ładnie zabudować drązek kierowniczy to oni dalej zrobili jak w obecnych zetorach mogli rewers i ligacze zrobic w jednym ładnym plastiku. Ponadto mogli się pokusić o jakiś klimatyzowany schowek ale jak zawsze nie chcialo im się pomyśleć a obecnych zetorach taz mogli wy takie coś zrobić po drugiej tronie radja w dach ile tam miejsca jest i 2 litrówke bez prioblemu by wwalił ale oni ciągle swoje robią. Ciągnik wyglądem to tak bardzo nie powala taki o normalny jesli chodzi o flagowo maszyne o ona powinna być jak laleczka :P:D W końcu zetor ma inżynierów z Hondy to oni coś powinni zrobic z takim polotem jak w autach :) Ale ogólnie ciągnik bedzie ciekawy i jeśli chodzi o sprzedarz to napewno nie bedzie problemu z tym. a co do zdjęc to wewnie sa z Czeskiej farmy bo tam pracuje w 4 gospodarkach duzych 8 tych ciągników sa ciagle eksplatowane i dobrze w dupe dostają. A oficjalnie mają wejsc w Marcu 2012 roku chociarz były spekulacje o listopadzie 2011 roku ;)

Edytowano przez Gago

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

903vw2.jpg

Dowód, że robią proximę power 120 ;p

W sumie jak by się przypatrzeć to nie wiele zmienili... Rewers ciekawe jak będzie tam chodził, bo chyba taki jak w powerce jest tylko inaczej wygląda :) Ten komputerek to całkiem ładnie. W zachodnich robili go z prawej strony i może jak dotykowy też będzie, to przez kierownicą będzie trochę to nie wygodne. Przedni panel oprócz tego ekranu różni się jeszcze chyba tylko trochę wyglądem, i przyciski są inaczej poustawiane :) Przykładowo teraz w panelu bocznym jest 4*4, sprzęgło WOM,światła, awaryjki, kogut itp... Skrzynia jak połączenie powerki (24*24) z forterrą (wygląd dźwigni). EHR Bosha jak w forterze.

Co do gaszenia na kluczyk. Mi tam się podoba tak jak jest. Czemu? Bo przynajmniej jak jakiś matoł wsiądzie i będzie ustawione pokrętło na zgaszenie, to ci nie zapali i nie pojedzie B) Duży +- w końcu zabrali z dachu te wywieniki ;p


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek14    0

Fajnie że się przejmujesz losami proximy ale tu jest temat o zetorze Maxterra <_< Ciekawe czy na Agro Show szykują prezentację tego modelu.


Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Zetora w ogóle nie było na agritechnice. W tym roku koncentrowali się głównie na pokazach ciągników na testach polowych, czyli ZETOR TRACTOR SHOW oraz parę innych pokazów w Grecji i Polsce podczas dni Zetora, może też w paru innych krajach nie wiem dokładnie. Jedyne co można wiedzieć na tę chwilę to to, że w przyszłym roku do sprzedaży trafia forterra power 4cyl. z eh rewersem i 5 biegami głównymi i 2 pod obciążeniem, w 2013 forterry power 6 cyl. a Maxterra 2014. Co do maxterry dorzuce jeszcze fotke wyświetlacza

http://fotosen.txt.cz/foto/247575/x/134/zetor-maxterra-165/

Ciekawią mnie te 4 literki zielone po prawej stronie te L M H S, być może są to 4 biegi pod obciążeniem

http://fotosen.txt.cz/foto/247577/x/134/zetor-maxterra-165/

Tutaj widać że jest też jakaś dodatkowa wajcha obok ehr, co to jest nie mam pojęcia. Na sterowanie hydrauliką nie wygląda, różni się trochę od pozostałych trzech. Być może to sterowanie TUR'em?

Edytowano przez Pirell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dźwignia krzyżowa do sterowania dwoma sekcjami rozdzielacza- tak jak np. w DF Agrotron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W ogóle ta maxterra jest bardzo podobna do agrotronów. Skrzynia biegów taka sama, kabina i układ sterowania bardzo podobny - wajha biegów, hydraulika, gaz ręczny, stacyjka, wajha odpinania zaczepu idenntycznie jak agrotron oznaczenie półbiegów też takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj