kamil18fmr

Nowy model ZETORA- Maxterra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218

Haha ale pierdoły opowiadasz. Maxterra ma skrzynie wraz z tylnym mostem zf więc przeniesienie napędu niczym nie będzie odbiegało od konkurencji. Muszą tylko odpowiednio dobry silnik zrobić... Co do rewersu to wątpię aby ktoś kupował taki ciągnik z myślą o ładowaczu czołowym, rewers uprzyjemnia każdą pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ZF produkuje takze prostsze skrzynie. mysle, ze bedzie dostepny zwykly powershift z 4 stopniowym wzmacniaczem momentu, wiecej nie ma na co liczyc, bo wtedy koszty musialyby diametralnie wzrosnac, a obstawiam, ze zetor nie celuje w klientow, ktorzy wymagaja czegos wiecej niz ogolnie przyjety standard.

 

natomiast technologia musi byc konkurencyjna wzgledem czasow, wiec na pewno nie zobaczymy w nim rozwiazan stosowanych w 7211, czy nawet 16245 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor to nie Ursus... Zobaczcie na jego historię od 1980 roku- zaczęło się od (podaje model najbardziej charakterystyczny, a nie całą serię) 7045, potem 7245, potem 7340 (robione zresztą również dla JD, wiec coś w tym jest...), potem 7341, i pierwsze forterry... Zetor cały czas stara się być wśród zachodnich marek. Jak wejdziecie na TractorFan.nl, to zobaczycie że tam Zetor jest dosyć popularną maszyną, a Holandia to nie wschód..

Link do strony Zetora na TractorFan.

TractorFan

 

I panowie- koniec Off-Topu proszę...

 

 

Wracając do tematu to ciekawi mnie kiedy będzie Maxterra... Model bym jej machnął....

Edytowano przez agrotechnicZ165

Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

my caly czas o maxterze rozmawiam, to ty sie wyrywasz jak filip z konopi z historia ursusa i mowisz, ze nie off topowac :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dobrze przeczytał, to miałem na myśli cały czas rozwój Zetora i wskazanie popularności na zachodzie, a o Ursusie jest tylko wzmianka...


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

 

I panowie- koniec Off-Topu proszę...

 

 

 

hahaha i kto tu robi OT :lol: piszac o historii Zetora <_< i nie pisz tyle o tej historii bo wystarczy, ze Ursus byl znany w 80 krajach swiata i rowniez modele De Luxe byly exportowane do Holandii czy Danii, no a jak powiedziales, Holandia to nie wschod :lol:

 

mysle ze z Maxterra mozna poczekac jeszcze jakies 2 lata zanim wejdzie do produkcji. Zetor sie zabiera z tym modelem jak "sojka za morze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak będzie tyle czekał to w klasie takich mocy standardem już będą skrzynie bezstopniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor chce być najtańszym w segmencie ciągników "zachodnich", a najdroższy wśród ciągników "wschodnich", tak upraszczając. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ciekawe tylko dlaczego tak dlugo zwlekaja, przeciez polska jest jednym z wiekszych rynkow zbytow forterry, a raczej byla, bo teraz juz ten rynek sie nasycil. wprowadzajac je 2 lata temu mogliby liczyc na spory udzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Można się tylko domyślać dlaczego. Wg. mnie testują jeszcze silnik, i albo chcą nakręcić po 10-20k mth albo jest z nimi problem i próbują poprawiać i dalej testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

w tej chwili Maxterra miala by duzy zbyt na polskim rynku, ale jesli Ursus wprowadzi predzej modele z bezstopniowka to Zetor moze zapomniec o dobrej sprzedazy tego modelu. tak jak pisal Arek bezstopniowki sa juz prawie standardem w ciagnikach i mozna powiedziec, ze Zetor moze zostac z tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Bobek_Farmer

Tylko że teraz Zetor winduje takie ceny że New Holland jest nie wiele droższy.Mój kolega teraz kupił Frotke 125 cena prawie 200 patoli :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan222    0

Witam, czytałem ostano że zeto planuje wprowadzi do produkcji 2014r. Maxterry ciekawy traktor.Osobiści nie przepadam za zetorami ale obserwuje tą firmę od dłuższego czasu i podziwiam za niektóre modele np.proxima power.Na pewno lepiej rozwija się od URSUSA.http://www.agroport.pl/showthread.php?tid=432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@ kamil900830

Tylko czy NH w tanich seriach przekonuje czymś lepszym niż zetor? Niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Z tego co się dowiedziałem, od mojego dilera (maszyn oczywiście i min. zetora... ;) )Zetor bardo poważnie podchodzi do tego modelu i samo pokazanie maxterry było tylko wysondowaniem rynku ponieważ prawdopodobnie mieli duże wątpliwości czy cokolwiek zwojują w tym segmencie ciągników. Co się okazało ponoc byli zaskoczeni przychylnym odzewem i teraz aktualnie maxterra i jej podzespoły są ostro testowane, ponieważ Czesi zdają sobie sprawę, że pojawienie się ciągnika z tzw. ,,chorobami dziecięcymi" może znacznie zniweczyć ich plany, rozwoju i sprzedaży maxterry. Wiadomo nowa konstrukcja, nowe podzespoły to zawsze niesie jakieś niewiadome, więc chcą to jak najbardziej dopracować, a co pokaże rzeczywistosc i przyszłość zobaczymy... Trzeba wziąć pod uwagę to, ze rynek większych ciągników jest już zdominowany i poniekąd podzielony i tutaj środkiem który może odnieśc sukces i przyciagnac klienta jest dośc dobra siec dilerska zetora no i reklama, pokazy, wystawy, do tego może jakiś dobry system kredytowo zakupowy...

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Zetor celowo chce wprowadzić Maxterrę wcześniej na rynek zachodni, dlatego ze jeśli tacy Niemcy, będą się pozytywnie o niej wypowiadać, to słuchy o udanym modelu prędzej czy później dojdą do Polski i Polak też kupi, skoro Niemcy sobie chwalą te ciągniki.

 

No bo nie jest tak ze czym jeździ Niemiec, tym prędzej czy później jeździ Polak?


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Zdjęcia wygladają jak by ją ktoś juz używał. W jakiś garażu stoji jakiegoś rolnika. A tak to miło wygląda, mogły by wprowadzić amortyzacje w niej i był by super ciągnik.

A mi jeden diler Zetora mowił ze maxttery wogóle ma nie być. Ze zetor rezygnuje z produkcji a ile w tym prawdy to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Czyli te ostatnie zdjęcia potwierdzają to co mówił diler,że Maxterry są testowane, a jak będzie dalej zobaczymy. Dobrze że nie wypuścili od razu do sprzedaży tylko prototypy poszły do roboty na testy, to zawsze wyeliminuje jakieś błędy fabryczne i słabsze podzespoły... Ps. po oponach widac, ze już trochę popracowała...

Edytowano przez wlodiw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj