kamil18fmr

Nowy model ZETORA- Maxterra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

A w Ursusach (do czasu gdy wsadzili perkinsy) to czyjego pomysłu były silniki i kto je robił (do Crystali robił potem ZTS Martin, bo produkcję rozdzielili w 1981 roku)...?

 

 

No i widzicie Zetor idzie do przodu, a Ursus co...?


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Miszka info mam od znajomegu który rozmawiał z dealerem.Ale za bardzo sie nie dopytywał i nie wiem jak to dokładnie ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam ale mi przypomina on Crystala... nie wiem czy to dobrze czy źle...

Mam nadzeje, że będzie na tegorocznym AgroShow (będe tam codziennie... skoro mieszkam 15 minut pieszo od lotniska... B) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIETER6441    17

Koledzy oto na co natknołem się na czeskiej stronie na temat nowych modelach zetora czyli ZETOR FORTERRA 135 I ZETOR MAXTERRA

 

Zetor w tym roku na międzynarodowe targi Techagro wprowadzono dwie nowe funkcje, które przyciągają przedstawicieli ekspertów oraz opinii publicznej. Pierwszym był model 135 16V Forterra, który należy do całkowicie innowacyjny zakres Forterra 2010-gi Nadszedł rynku w drugiej połowie tego roku. Kolejną nowością był przedstawiony prototyp Zetor 165 model z serii Maxterra. Oprócz tych dwóch eksponatów, zwiedzający mogą ciągników, które są w produkcji seryjnej w roku 2009.

 

Zakres Modele z tytułu Forterra - Model 2010 oferuje nie tylko zmian w wygląd zewnętrzny, projektowanie wnętrz i funkcjonalne akcesoria, ale również mocniejszy silnik. Ta seria obejmuje pięć modeli z nazwy z 95, 105, 115, 125 oraz 135 w zakresie mocy 96-136 K. przedstawiciel najpotężniejszego, Forterra 135, to w porównaniu z innymi silnika jest zupełnie inna: w tym modelu jest użyty po raz pierwszy czterocylindrowy silnik - Z 1605 šestnáctiventilovou technologii. Jest to całkowicie nowe pojęcie, które nie tylko wzrost mocy i momentu obrotowego zwiększyć wydajność układów chłodzenia, ale także obniżenie zużycia paliwa. Ponadto Forterra ma 135 i nowy projekt, który dotyczy głównie zawiasach maski, reflektory i tylne błotniki, które są zintegrowane z oświetleniem kontroli i EHR. Kabina jest nowa hydraulika panelu sterowania.

 

Wiele Maxterra powinny obejmować modele 135, 145, 165 i 175 z wykonania sześciocylindrowe silniki przedziale 130-170 K. za pomocą konwencjonalnych silników seryjnego pompy wtrysku paliwa, turbosprężarkę z intercoolerem powietrza i układu recyrkulacji spalin również. Funkcjonalnych prototypów przedmiotem Maxterra testuje obecnie instytut w rozwoju ciągników, koncentrując się na poszczególnych składników. Ciągniki są również testy w warunkach polowych.

 

Oprócz nowości i wziął ciągnik dostosowane do krajów rozwijających się - Zetor 7441 w realizacji modelu Cabrio. Charakteryzuje się łatwą obsługą i działania ekonomiczne. Tym roku to prestiżowe targi udane dla firmy Zetor. Sugeruje to nie tylko wysokie stoisku ruchu, a przez cały czas trwania wystawy, ale także duże zapotrzebowanie na nasze produkty. Oprawa zamówień odnotowano 98, liczba wniosków wzrosła do 148-gi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Wie ktoś kiedy będzie w sprzedaży maxterra? Kiedyś mówili ze w 2010. teraz już jest 2010r i nic nie słychac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Na MDR poświetne , rozmawiałem dziś z przedstawicielem zetora , i na pytanie : orientuje się pan kiedy do sprzedaży wejdzie zetor maxterra ?? on odpowiedział iż nie wiadomo dokładnie kiedy , narazie już 6 tych ciągników jest na testach , teraz 5czy 6 tych zetorów ma być wysłane na testy do polski , mówił jeszcze że zetor jest narazie bardzo zadowolony z tej konstrukcji , cena ma być porównywalna z innymi markami , i podobno ma wyjsć na rynek tylko ok.1500 sztuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na początku mogą wysłać 1500 jako modele pierwszej serii, a potem naniosą zmiany. Nie sądzę, aby dla 1500 sztuk ciągników podejmowaliby się takiego zachodu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...ale w moim odczuciu nie miałoby by to sensu ekonomicznego... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Może w tym roku w końcu zrobią. tyle lat, to może im starczy tyle czasu :)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

super film

 

film nie jest mój :)

 

Ten filmik jest zrobiony ze wszystkich zdjec jakie koles znalazł w necie. tam są przynajmniej 3 wersje wizualne a wiadomo jak bedzie wygladać. On jeszcze dodał te sprzed 2 lat, kiedy nikt nie wiedzial jak beda wygladać, jena wersja to przemalowany Fendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Czytałem wczoraj w "Tygodniku Rolniczym" ,że Maxterra ma wejść w 2014 roku cytuje "Zakończone są ...prace nad rozwojem ciągnika z silnikiem 6 cylinrowym o mocy 145KM. W tym momencie traktor jest gotowy do testów, które potrwają cały rok. Na przełomie roku 2011 i 2012 planowana jest produkcja seryjna. Ponadto myśli się o wdrożeniu do produkcji modeli z serii Maxterra o mocy do 180 KM. Mają one na rynek trafić w roku 2014. ... Co roku mają być... innowacje do produkowanych dotychczas modeli Zetora." i "Już w przyszłym roku" (2011) "Planowane jest wprowadzenie do oferty Forterry Power" . Czyli szykuję się, powiększenie oferty ciągników;


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Moim zdaniem to dobrze że tak odwlekaja z premiera, widac ze chca dopracowac maszyne i nie wypuścic bubla a granie na zwłoke to najprostsza i najtańsza forma reklamy. Ehh gdyby moja forterra miala elektro hydr rewers, mialaby szanse zostac u mnie jako pomocniczy, a tak to bedzie jeszcze tylko 2,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Powinni mi dać jednego na testy, u mnie dobry poligon doświadczalny jest. Zrobilibyśmy nim 2000 godzin i by Czesi wiedzieli jak się maszyna sprawuje w polskich warunkach bo forterra wymiękła po 6000 godzin :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co we Frotce padło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

szkoda, że tak mało. mogli by pokazać jak w pługach robi


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor maxterra będzie konkurencją na rynku niestety na razie tylko dla MTZ .JD lub NH to klasa sama w sobie są tam zastosowane nowe udoskonalenia oraz idee inżynierów którzy chcą połączyć całość w coś co będzie niezawodne oraz sprawdzi się w każdych warunkach. Mechanik z wieloletnim stażem który zapozna się z budową zetora nie znajdzie tam niczego nowego z czym wcześniej nie miał w ogóle do czynienia.Moim zdaniem jest to pewien sposób na wypuszczenie na rynek czegoś co każdy zna i zbyt mocno nie zadziwi.Maxterra prezentuje się bardzo ładnie oby tylko silniki przyzwoicie paliły. Sam mam zetora o mocy 100km i wychodzę z zasady że jak się dba tak się ma. Maxterra z elektohydraulicznym rewersem to dobre rozwiazanie dla ludzi którzy będą myśleli o pracy nim wraz z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj